Sayfa 547/578 İlkİlk ... 47447497537545546547548549557 ... SonSon
Arama sonucu : 4623 madde; 4,369 - 4,376 arası.

Konu: OZKGY - Özak GYO A.Ş.

Yani Akdenizdeki 2. otellimiz Demre de olacak ,ben Kemer olur diye bekliyordum ama olmadı ,neyse olsun da hangisi önce hangisi sonra onu patron bilir

2. Antalya havalimanı - Demre arası kısa bir yolculuk değil. Korona salgını öncesinde Batı Antalya Havalimanı haberleri çıkıyordu, ama sonradan herhangi bir gelişme olmadı. Umarım ileride bu havalimanı projelendirilir, Demre bölgesi içinde, ülke içinde önemli bir kazanım olur

Benim merak ettigim bir konu da su:

OZAK Demre arazi gibi bazi yerleri 49 yilligina kiraliyor. ornegin Demre arazi icin 2014 yilinda ust hakki alinmis. kullanim suresinin 10/49 =20%'si coktan bitmis durumda. son 10 yilda bu araziden bir gelir elde edemedik.

Bu tur 10 yil bekleme ciddi kayip midir?
    Bu anlamda zaman kaybetmiyor muyuz?

4. OZKGY - Özak GYO A.Ş.

Alıntı Originally Posted by ismail82 Yazıyı Oku
    Değerlemelerde benim dikkatimi çeken husus Demre deki arsada sessiz sedasız inşaata başlanmış olması oldu ,ne bir kap ne bir haber düşmedi bununla ilgili diye biliyorum hatta farkettiyseniz değerleme başlıklarında diğerlerinden bahsederken arsa diyor Demre ye ise proje diye başlık atmış ,içeriğinde ise su basma ve bodrumun bittiği, zemin katın kolonlarının atıldığı yazıyor 25 milyon da para harcanmış bu işe ve değerlemeden yer almış bu parada.....
    2019dan beri benzer şeyleri yazıyorlar bunu o yüzden yeni birşey olmaması gerekir

2020 değerleme raporundan :
    Değerleme konusu taşınmaz 194 ada 338 parsel üzerinde yer alan ve 20.12.2018 tarih 65-23 sayılı yapı ruhsatına göre 45.693 m² kapalı alanı bulunan 5-C yapı sınıfında B+Z+4NK olarak planlanan turizm tesisi için yapı denetim faaliyetlerinin yürüten Tecrübe Yapı Denetim Ltd.Şti. firması tarafından düzenlenmiş 11.02.2019 tarihli hakediş belgesinde %15 tamamlanma seviyesi beyan edilmiştir. Mahallinde
    yaptığımız incelemeye göre tesisin kuzeydoğu köşesine isabet eden bölümünde yaklaşık 500 m²â€™lik bir alanda subasman betonu ve zemin kat kolonlarının inşa edildiği başkaca imalatın olmadığı görülmüştür. Üst hakkı sahibi firmadan elde ettiğimiz bilgilere göre sözleşmeler dahilinde mimarlık ve müşavirlik hizmetleri
    ile resmi harçlar ve inşa edilen kısım maliyeti dahil olmak üzere mevcut yatırımın güncel tutarının 3.498.669,-TL olduğu öğrenilmiştir.

2023 raporunda:
    Mahallinde yapılan incelemede parsel üzerinde yaklaşık 500 m2 alanlı subasman betonu ve zemin kat kolonlarının imal edildiği görülmüştür. Bunun dışında parsel üzerinde herhangi bir yapılaşma bulunmamaktadır. Taşınmazın dosyasında yapılan incelemede; inşa edilecek proje ile ilgili yapı denetim firması tarafından düzenlenmiş 11.02.2019 tarihli hakediş belgesine göre %15 seviyeli tamamlanma belirtilmiştir. Müşteriden elde edilen bilgiler doğrultusunda ruhsat, proje vb. içinharçlar, diğer hizmet maliyetleri ile halihazırda inşa edilen kısımların maliyeti ile birlikte toplam
    yatırım tutarının 25.480.000,00 TL olduğu öğrenilmiştir.

Değerlemelerden anladığım şuanda çalışması olan yerler ; göktürk2%90üzer tamamlama seviyesinde ve balmumcuda çalışma olduğu belirtiliyor

YTD
    Son düzenleme : oguzvortex19; 05-01-2024 saat: 23:41.

Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    2019dan beri benzer şeyleri yazıyorlar bunu o yüzden yeni birşey olmaması gerekir

2020 değerleme raporundan :
    Değerleme konusu taşınmaz 194 ada 338 parsel üzerinde yer alan ve 20.12.2018 tarih 65-23 sayılı yapı ruhsatına göre 45.693 m² kapalı alanı bulunan 5-C yapı sınıfında B+Z+4NK olarak planlanan turizm tesisi için yapı denetim faaliyetlerinin yürüten Tecrübe Yapı Denetim Ltd.Şti. firması tarafından düzenlenmiş 11.02.2019 tarihli hakediş belgesinde %15 tamamlanma seviyesi beyan edilmiştir. Mahallinde
    yaptığımız incelemeye göre tesisin kuzeydoğu köşesine isabet eden bölümünde yaklaşık 500 m²â€™lik bir alanda subasman betonu ve zemin kat kolonlarının inşa edildiği başkaca imalatın olmadığı görülmüştür. Üst hakkı sahibi firmadan elde ettiğimiz bilgilere göre sözleşmeler dahilinde mimarlık ve müşavirlik hizmetleri
    ile resmi harçlar ve inşa edilen kısım maliyeti dahil olmak üzere mevcut yatırımın güncel tutarının 3.498.669,-TL olduğu öğrenilmiştir.

2023 raporunda:
    Mahallinde yapılan incelemede parsel üzerinde yaklaşık 500 m2 alanlı subasman betonu ve zemin kat kolonlarının imal edildiği görülmüştür. Bunun dışında parsel üzerinde herhangi bir yapılaşma bulunmamaktadır. Taşınmazın dosyasında yapılan incelemede; inşa edilecek proje ile ilgili yapı denetim firması tarafından düzenlenmiş 11.02.2019 tarihli hakediş belgesine göre %15 seviyeli tamamlanma belirtilmiştir. Müşteriden elde edilen bilgiler doğrultusunda ruhsat, proje vb. içinharçlar, diğer hizmet maliyetleri ile halihazırda inşa edilen kısımların maliyeti ile birlikte toplam
    yatırım tutarının 25.480.000,00 TL olduğu öğrenilmiştir.

Değerlemelerden anladığım şuanda çalışması olan yerler ; göktürk2%90üzer tamamlama seviyesinde ve balmumcuda çalışma olduğu belirtiliyor

YTD
    Değerlemeniz ve cevabınız için teşekkür ederim ,açıkcası 2019 değerlemesini okumamıştım,1 yıldır bu şirketin hisselerini taşıyorum ve bu yılki değerlemeyi okuyunca Demrede inşaat başlamış kanaati oluşmuştu bende, ama ne yazık ki değilmiş

Demre Otel ruhsatını tatil köyüne cevirttiler başladıkları inşaatları satmaya başladıklarında otellere başlarlar. Özakın kira gelirleri henüz çok az.
     Alıntı Originally Posted by ismail82 Yazıyı Oku
    Değerlemeniz ve cevabınız için teşekkür ederim ,açıkcası 2019 değerlemesini okumamıştım,1 yıldır bu şirketin hisselerini taşıyorum ve bu yılki değerlemeyi okuyunca Demrede inşaat başlamış kanaati oluşmuştu bende, ama ne yazık ki değilmiş
    SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    nasip....

7. Gelen değerleme raporlarından sonra genel bir değerlendirme de biz yapalım zira farz oldu.
    İnşaatı bitmiş/yakın olan büyükyalı-göktürk2 e satış olarak hayatcity de katılmış durumda.
    Yakın zamanda satışlarına başlanacak olan birkaç değerli proje daha var... Göktürk 3, balmumcu, bizimmahalle, topkapı, maltepe ...
    bu 5 proje ile birlikte 8 proje yapıyor. Bu şirket şu an türkiyede en fazla elit projeyi bir anda yapan firma pozisyonuna geliyor...
    2 tane hemen geç otur, 6 tane de projeden satış imkanı olan istanbulun en fazla talep alan bölgelerinde projeler... bu projelerin finansmanı kolay değil elbette yıllık 1 milyara yakın kira geliri(2024 için) ve kasadaki nakitle bu işler çevrilecek...
    hepsi hesap kitap işi, ama birazcık satışların hızlanmasıyla bu işler rahatlıkla yapılabilinir gibi gözüküyor, bunların hal yoluna konmasından sonra turizm projelerine de elbet sıra gelecek ... sabrı olan güzel kazanır ama sabır bizim borsamızda ve bu hissede zor...

Ya ort. Milletin parası pul oldu 16 olursa altın bazında 2022 zirve fiyatina gelecek bu amed yatırımcısını güldürmek istemiyor gene birkaç numara ceker bence
     Alıntı Originally Posted by linux Yazıyı Oku
    Gelen değerleme raporlarından sonra genel bir değerlendirme de biz yapalım zira farz oldu.
    İnşaatı bitmiş/yakın olan büyükyalı-göktürk2 e satış olarak hayatcity de katılmış durumda.
    Yakın zamanda satışlarına başlanacak olan birkaç değerli proje daha var... Göktürk 3, balmumcu, bizimmahalle, topkapı, maltepe ...
    bu 5 proje ile birlikte 8 proje yapıyor. Bu şirket şu an türkiyede en fazla elit projeyi bir anda yapan firma pozisyonuna geliyor...
    2 tane hemen geç otur, 6 tane de projeden satış imkanı olan istanbulun en fazla talep alan bölgelerinde projeler... bu projelerin finansmanı kolay değil elbette yıllık 1 milyara yakın kira geliri(2024 için) ve kasadaki nakitle bu işler çevrilecek...
    hepsi hesap kitap işi, ama birazcık satışların hızlanmasıyla bu işler rahatlıkla yapılabilinir gibi gözüküyor, bunların hal yoluna konmasından sonra turizm projelerine de elbet sıra gelecek ... sabrı olan güzel kazanır ama sabır bizim borsamızda ve bu hissede zor...
    SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    nasip....

Sayfa 547/578 İlkİlk ... 47447497537545546547548549557 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •