Sayfa 198/1000 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298698 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 1,577 - 1,584 arası.

Konu: Vıop XLI

1. Salça mi domates mi abey ben de geçen Niğde de yeni fabrika açan bi domatesci buldum. Bedava. Ama sahibi borsaci imiş borsaci adamın domatesi lezzetli olur mu bilemedim sana sorayım dedim.
     Alıntı Originally Posted by Kuyum Yazıyı Oku
    dayı market 240.000 endekste inflection oluşturuyor. dikkatli olalım. vob yapma. domates işine girelim. ben şuan ankaradayım pazarcılık sektörünü inceleyeceğim öğleden sonra olmazsa bir ducato alıp halden mal alacağım.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    bizim millet bu süper bonoyu ne zannediyor merak ediyorum, çoğunluk yüzde 70 faiz elde edeceğini düşünüyor galiba – gerçi içinden enflasyon yüzde 170 falan ama buna da şükür diye geçiriyor

kardeşim, bu getiri oranı geçmiş enflasyon değil, önümüzdeki dönemin enflasyonu olacak.. yani 1-yıl vadeli bono, 2023-mayıs ayında gerçekleşecek olan tüfeye endeksli.. o tarihte enflasyonun kaç olacağını düşünüyor millet acaba ? mesela bugünkü 70 enflasyona nasıl ulaştık onu düşünelim- son bir yılda dolar yüzde 100+ arttı, petrol dolar bazında yüzde 70, doğalgaz yüzde 200, gıda enflasyonu yüzde 90 olarak tecelli etti..

yani önümüzdeki bir yılda dolar tekrar iki kattan fazla artarsa ve petrol/gaz/emtia fiyatları yine çok sert bir ralli yaparsa, gıda fiyat artışları yine dizginlenemezse tüfe yine 70 olur.. ama bu şartlar gerçekleşmezse, evdeki bulguru da bulamaz bizim şark kurnazı tayfa
    3 aylık- 6 aylık bono bekliyor insanlar. kimse mal değil parasını 1 sene sonra kuş gibi gösterilecek enflasyona bağlasın.

Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    bankaların maşallahı var...

hepsi ışıl ışıl...
    endeksin tıkı yok
    bu arada bok işini küçümsememek lazım bu hekts dan daha güzel bi kağıt yok
    15 de iken bile kaç kat artmış çok pahalı diyorlardı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. halkbankın vakıfbankın halka açıklıkları garantiden de düşük; onlar da tavan tavan gitsin bu mantıkla...

diğer bankalar nereye gidiyorsa garanti de oraya gider; şu yakalanan açıkçı her kimse işi bitsin de hele... 1-2 güne oturur fiyatı...

fark çok açıldı diğer bankalarla....
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

5.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Salça mi domates mi abey ben de geçen Niğde de yeni fabrika açan bi domatesci buldum. Bedava. Ama sahibi borsaci imiş borsaci adamın domatesi lezzetli olur mu bilemedim sana sorayım dedim.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abi dayanıklı mal lazım bozulmaması lazım. diyorum ki maden işine mi girsek pzrtesi komple borsa hesabını kapatıyorum. gümüş madeni olan tanıdık varsa bakalım sahibi borsada felan batarsa alırız indrimli margin call a para yetiştirmek için satar belki..

6.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    halkbankın vakıfbankın halka açıklıkları garantiden de düşük; onlar da tavan tavan gitsin bu mantıkla...

diğer bankalar nereye gidiyorsa garanti de oraya gider; şu yakalanan açıkçı her kimse işi bitsin de hele... 1-2 güne oturur fiyatı...

fark çok açıldı diğer bankalarla....
    dayı takastan mal çekilmedi orada fark var bilen bilmeyen gaza gelebilir. tahsisli sermaye artışı oldu borsadaki mal kimdeyse gene onda. gucakta yani..

2021 in 3 üncü aylarında yoncayı 6.40 lardan alanlar paraya para demeyecekler diyeceğime yapsaydım bugün paraya para dememeye başlayacaktım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by Kuyum Yazıyı Oku
    abi dayanıklı mal lazım bozulmaması lazım. diyorum ki maden işine mi girsek pzrtesi komple borsa hesabını kapatıyorum. gümüş madeni olan tanıdık varsa bakalım sahibi borsada felan batarsa alırız indrimli margin call a para yetiştirmek için satar belki..
    Akıllı ol dayu, maden işine girsen nolucak, bi gamyon altının olsa neye yarar, gelecekte altın gümüş alıcısı zor bulursun ama gıda üüüle mi, mecbur alıcak vatandaş daş mı yesin

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

Sayfa 198/1000 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298698 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •