Sayfa 992/993 İlkİlk ... 492892942982990991992993 SonSon
Arama sonucu : 7939 madde; 7,929 - 7,936 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVII

1. hidden demişken

20018-20
    2022 kıyası

bence, bu yıl yeni dip gelir.. *max ocak 2023

geçmiş kayıtlarda günlük uyumsuzluğu(pozitif)
    takip eden kapitulasyon olmadan dip olmadı..(çoğunda da PU yok)

Memento mori

2.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Çok değerli şemalar.

Ama mesela burada x3 denen yere 1 deyip birinci dalgaya "b base" olarak bakmayı tercih ederim. Çünkü 4 olarak etiketlenen yerin bitişini öngörmek daha kolay. Trend takip modelleri periyot yükseltme yoluyla 2inci dalga olarak bunun bitiş ipuçlarını verebilir. Mesela 2 saatliklerde izleniyorsa seanslık grafiklere geçilir. Yani dördüncü dalga olarak izlenecekse aynı periyotta kalınması sakıncalı oluyor.
    Bakın sizin seçtiğiniz uzatan 3 örneği...

3 ün 1 in %261.8 ine gittiği bir durum gerek..

SPX de şu an bir uzatan 1 tanımlamaya çalışıyoruz bir ZZ nin C dalgası....Komple çok daha büyük bir itkinin alt dalgası da olabilir, ya da 1-2, 1-2 diye bir başlangıç da olabilir bunlar ihtimal ki şu anki konjunkturla uyumsuz bu ihtimaller diyorum, yok FED bilanço daraltmayı erteliyorum bir süreliğine derse hemen diğer ihtimaller akla gelecek...

SPX deki yapı ki DJI da aynı, uzatan 1 li itkiye benziyor.

3. Bist-100 de ise yurtdışına paralel uzatan bir 5 li var, teknik olarak 0-3 ün 1.618 katına kadar isterse gider,

Ama özellikle 5 uzatıyorsa, ve daha üst sayımda muğlaksa, yani tarihi zirveyse mesela bunun ne kadar uzatacağını kimse bilemez, günlük haftalık RSİ ye bakılır, veya bizim yaptığımız gibi onun asıl takip ettiği yere bakılır, bunlar gayret sadece...

Bakın bunda da kanal yok...diğeri daralandı, bu genişliyor.

4. Şu yapı çok kusurlu bir yapı, daha bunu doğru dürüst sayamıyoruz, 2-3 ihtimal var, hani diyorum ben bazen bu XU100 grafiği ney temsil ediyor diye..

Bakın Bist-100 öyle iken Bist Ana nasıl görünüyor.

5. En sonunda dönüp dolaşıp buraya geliyoruz, dibe giden üçlü yapı devamı gelecek olan bir ED nin ilk dalgası mı, yoksa o genişleyen üçgen düzeltme devam mı ediyor, ona yukarı doğru bir bacak daha mı yapacağız, bu bir muamma, veya yurt dışına bağlı diyelim..

6. https://youtu.be/-eHgCX0rROI

Nebati’nim Ahaberdeki MB rezerv artış açıklaması.
    0.44 saniyeden itibaren (20 saniye falan)

7. Hindistan Merkez Bankası politika faizini 50 baz puan artırdı. Bankadan beklentilerin üzerinde gelen artırıma adımı sonrası ülkede faizler yüzde 5,40 oranına çıktı.

8. Romanya Merkez Bankası politika faizini 75 baz puan artırarak yüzde 5,50'ye yükseltti.

Sayfa 992/993 İlkİlk ... 492892942982990991992993 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •