Sayfa 479/993 İlkİlk ... 379429469477478479480481489529579979 ... SonSon
Arama sonucu : 7939 madde; 3,825 - 3,832 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVII

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Erkek çocuğu imiş
    Cinselliği baskılananlarda bu iş illa bi şekilde bi yerlerden çıkıyor, bilinç altı kusuyor.

Öte yandan, XXX partili biri bıyıklı, oğlu paralı askerlik yaptı, 21 gün, topu topu 21 gün, 21 kere aradı bir uzak asker akrabasını, bununla bi ilgilenin diye, sonunda o asker senin oğlunun da, yapacağı askerliğin de diye methiye düzdü buna uzun uzun. Belki yüzü kızarır diye. Kızarmadı tabi, başka bi kanaldan başka birini aramaya devam etti.

Güneydoğuda, pos bıyıklı, sanırsın ki Hun İmparatorunun Akıncısı belinde Colt, öbür tarafta pala mübarek sanki bambu ormanlarında bambu doğrayarak yol açacak kendine Özel Harekat....şurada görüntü var gidelim bi bakalım dendiğinde 'yakın arkadaş anlatıyor' kırk dereden su getirmeler, yok o bölgede yeri tespit edilemeyen mayın varmış, yok bilmem ne...Yusuf Yusuf..hep traş.

Kahraman olanlar zaten hep öldü, kalanı da görüldüklerinde üst düzey zevatta rahatsızlık uyandıran gazi durumundalar kör topal eksik, o yüzden pek de ortalıkta dolanmıyorlar.

Kolpacılar her yerde...çatara patara keleşle bi tarasan dört bir yana çil yavrusu gibi herkes, belinde silah olduğunu unutur, 'şoka' girer, hele ki bi tane de ilk başta el bombası ya da roket çaktın mı, adını unutur çoğu, sapsarı olur.

Söven derler bizde, bilek kalınlığında gürgen kayın dalı...dikenli çalılarla çit yaparken aralara kazık niyetine dikilir. Alacan eline bir söven, yer misin, yemez misin...kaba dayak işkenceymiş, peh, cennetten çıkmadır, tabi hak edene. Eskiden içerde şişlerlerdi bunları bi cinayetlik bulunur üç beş kuruş verilir, o da kalmadı.

Ne bileyim yaw...bizi küçükken okulda hep döverlerdi, sıra sopası, parmakları mum yap falan, gerçi ben çok yemedim, ama ara ara nasiplendik tabi ki...O yüzden acık salak olduk galiba olaya giremiyoruz, kavrayamıyoruz.

2.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Cinselliği baskılananlarda bu iş illa bi şekilde bi yerlerden çıkıyor, bilinç altı kusuyor.

Öte yandan, XXX partili biri bıyıklı, oğlu paralı askerlik yaptı, 21 gün, topu topu 21 gün, 21 kere aradı bir uzak asker akrabasını, bununla bi ilgilenin diye, sonunda o asker senin oğlunun da, yapacağı askerliğin de diye methiye düzdü buna uzun uzun. Belki yüzü kızarır diye. Kızarmadı tabi, başka bi kanaldan başka birini aramaya devam etti.

Güneydoğuda, pos bıyıklı, sanırsın ki Hun İmparatorunun Akıncısı belinde Colt, öbür tarafta pala mübarek sanki bambu ormanlarında bambu doğrayarak yol açacak kendine Özel Harekat....şurada görüntü var gidelim bi bakalım dendiğinde 'yakın arkadaş anlatıyor' kırk dereden su getirmeler, yok o bölgede yeri tespit edilemeyen mayın varmış, yok bilmem ne...Yusuf Yusuf..hep traş.

Kahraman olanlar zaten hep öldü, kalanı da görüldüklerinde üst düzey zevatta rahatsızlık uyandıran gazi durumundalar kör topal eksik, o yüzden pek de ortalıkta dolanmıyorlar.

Kolpacılar her yerde...çatara patara keleşle bi tarasan dört bir yana çil yavrusu gibi herkes, belinde silah olduğunu unutur, 'şoka' girer, hele ki bi tane de ilk başta el bombası ya da roket çaktın mı, adını unutur çoğu, sapsarı olur.

Söven derler bizde, bilek kalınlığında gürgen kayın dalı...dikenli çalılarla çit yaparken aralara kazık niyetine dikilir. Alacan eline bir söven, yer misin, yemez misin...kaba dayak işkenceymiş, peh, cennetten çıkmadır, tabi hak edene. Eskiden içerde şişlerlerdi bunları bi cinayetlik bulunur üç beş kuruş verilir, o da kalmadı.

Ne bileyim yaw...bizi küçükken okulda hep döverlerdi, sıra sopası, parmakları mum yap falan, gerçi ben çok yemedim, ama ara ara nasiplendik tabi ki...O yüzden acık salak olduk galiba olaya giremiyoruz, kavrayamıyoruz.
    Hepimiz o tezgahtan gectik, belki de salak olmamiz bu yuzden.

Yoksa bu kadar haini bol bir ulusun yasadigi memleketi bu kadar cok severmiydik.

3. Akp geldiğinden beri hep bütün ürünleri yıllık almaya dikkat ederim. En son ki inadı evde ki temizlikten tut gıda vs miyadi ne kadar uzunsa alabildiğine aldım. İki üç yıllık olanlar var. Fiyatları %200-300-400 artan var. Emekli olduğum için zarar bu şekilde asgariye indi. Üstüne kredi çekip araba aldık. %1,8 ile bir yıllık. Bu ay kredi kartına altın alıp fulleyecegiz. En azından ettiğimiz maaş zararını bu şekilde çıkaracağım. Geçen ay kredi kartı ile altın 910 TL idi %10 koydu üstüne. Eylül den sonra kasırga başlar.

4.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    1) ÖTV’SİZ YAKIT:
    Sadece belirli (ve biraz karışık) bürokratik işlemleri yapan TÜRK BAYRAKLI ve TİCARİ gemiler (balıkçı, yolcu motoru, hizmet teknesi, turizm tekneleri vb) ötvsiz yakıt alabilirler.
    Bürokratik işlemleri ve jurnal/kayıt tutma zorunluluğu ve defter masrafları nedeni ile sadece çok tüketimi olan tekneler tercih eder.

Özel tekneler, Yabancı bayraklı lüks yatlar vb ALAMAZ!
    Sadece yurtdışına çıkış yapan TİCARİ tekneler alabilir. Alınan yakıt Türkiye karasularında KULLANILAMAZ. Aldığı yakıt bitmeden yurtiçine dönenin kalan yakıtı vergilendirilir.

Pompada satışı yoktur, direk rafineriden mühürlü tankerler ile sevk edilir, bu nedenle az miktarda alınamaz, her firma satamaz.

Aynı freeshoptan vergisiz ucuz rakıyı, sigarayı alıp yurtdışına çıkmak gibidir. Hatta yurda girerken az miktar da olsa vergisiz rakı alabilirsiniz ama yakıt alamazsınız!

Tüm dünya ülkelerinde aynı uygulama vardır. Yurtdışına çıkacak olan o ülkenin yerel vergisini ödemez (bknz: tax free)

Bunun dışında Türkiye’de tüm tekneler genelde marinalardaki pompa (veya tanker) fiyatlarının yüksekliği nedeni ile karadakinden DAHA YÜKSEK FİYAT ile yakıt alırlar!

Bende gençken çok yakıt aldım normal benzinden hep pahalı idi o zaman ÖTV oranı oranı 50 den fazlaca idi bol bol gezerdim ucuz olsa şimdi oran olarak aynı kalmış ama tutar olarak açıldığı için fark daha çok göze batıyor

şehir efsanesi o ucuza alınması bence .

En azından süper yat değilse küçük orta yat ise ödüyorsun .
    Dışarıdaki istasyondan bidona doldursun, marinadaki motoruna koysun. Bu aklı da biz mi verelim?

Ytd

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Dışarıdaki istasyondan bidona doldursun, marinadaki motoruna koysun. Bu aklı da biz mi verelim?

Ytd

30 Metrelik bir tekne saatte 500 litre yakıyor 10 metre olsa 150 litre yakar saatte, bidon manyağı yapar adamı.
    Son düzenleme : reha kaya; 18-06-2022 saat: 09:19.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

6.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

30 Metrelik bir tekne saatte 500 litre yakıyor 10 metre olsa 150 litre yakar saatte, bidon manyağı yapar adamı.
    30 metre gözümden kaçmış Ne bileyim herkesi benim gibi 10-12 metre hayali kuran fakirlerden sanıyorum ben de.

7.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Uzunlugu 3'e bolunuyorsa hacmi (ve dolayisiyla da agirligi) 27'ye bolunmeli. Buna gore kucuk teknenin yaklasik 20 litre yakmasi lazim.

Not: tekneler hakkinda bilgim yoktur. Fakirim ne de olsa. Uzun olan tipkisinin sadece daha uzunu ise bilemem.

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Geçen arkadaş depoyu fulledim dedi litresine 38 TL verdim kesin satacağım bu aracı dedi
    usta motorin 30 kağat senin arkadaşı düdüklüyorlar

Sayfa 479/993 İlkİlk ... 379429469477478479480481489529579979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •