Sayfa 300/1200 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400800 ... SonSon
Arama sonucu : 9598 madde; 2,393 - 2,400 arası.

Konu: Orta uzun vadeli (Boğa) hedefe kadar disiplin

Alıntı Originally Posted by DrKaptan Yazıyı Oku
    tahmin serbestmi sayın sacro
    Tahmin yasak

Sonra herkes deli gibi yazip duruyo sayfalar karisiyor.

Az laf cok is.
    Twitter : @Sacro_trade
    Boğa piyasaları kötümserlikten doğar,Kuşkuculukla gelişir,iyimserlikle büyür,coşku ile ölür.

2. Bu fıkrayı da sizlerle paylaşmak istiyorum:

“Biri genç, diğeri yaşlı iki borsacı parkta sohbet ederek yürürler. Yaşlı borsacı, genç olana püf noktaları verir. Yaşlı borsacı “bu meslekte başarılı olmak için yalnızca fırsatları değerlendirmek yetmez; kendi fırsatlarını da yaratman gerekir. Uyanık olmalı ve hiç beklenmedik zamanlarda çıkabilecek büyük fırsatları görebilmelisin. Bak mesela şu karşıda gördüğün taze köpek pisliği sana sadece iğrenç geliyor; ama bu pislikten bir lokma alırsan sana 1 milyar lira vereceğimi söylesem, bakış açın değişir. Yapar mısın?” der. Genç borsacı yaparım der ve parmağını pisliğe daldırıp bir lokmayı ağzına atar. Yaşlı borsacı da 1 milyar lirayı verir. Daha sonra genç olan yaşlı borsacıya söyler; ‘peki, ben size aynı teklifte bulunsam kabul eder miydiniz?’ Yaşlı borsacı kabul eder ve o da bir parmak pisliği ağzına atar. Bir süre sonra genç borsacı dayanamaz sorar; ‘Hocam ne sizin cebinizdeki para miktarı değişti, ne de benim cebime para girdi. Biz bu pisliği neden yedik?’ Yaşlı borsacı cevap verir ve ‘öyle deme evladım, 2 milyar liralık işlem hacmi yarattık,’ der.”

Biraz kafalar resetlensin sacro selamlar kardeşim.

3. Şu karda sabret zararda sat olayina bişi ekleyim bende.bi arkadaşım var daha önce vobta işlem yapardı şimdi hissede.gecen sene thy aldı 6.10 çok yüklü. Daha yeni kara geçti. Çok yüklü zararı vardı bi ara. Ki tabii %20 borsada hiç bişey ama yüklüdür kendine göre .şimdi satmayı düşünüyor. Ama mantık olarak hala aynıyım diyor.asla zararda satmam kar gördüğüm gibi yollarım. Bana göre çok daha fazla miktarla borsada.ve diyorum ki senin mantığın bana tam ters.zarari çabuk kapa karda oturmayı öğren. Tekrar ediyorum öğrenmezsen de ogretirler. Ama tabi sonuçta herkesin sistemi farklı belki öyle daha iyi kazanacaktır .Ama genel olarak yanlış bi mantık ve bunu daha çok acemiler yapıyor.

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Borsada bilgisiz bir yatırımcıyım.Temel analizden-teknik analizden anlamam. Kulağım delik değildir. Kimse benim yazdıklarımdan etkilenip işlem yapmasın.(eski nickim : hallederiz )

4. Cepten hızlı yazdım cümleler düşük olmuş galiba bu arada sacro teknikten hiç anlamam da ; hissiyat olarak soylim ; aslanda güçlenmesi emareleri mi var sanki ?

Borsada bilgisiz bir yatırımcıyım.Temel analizden-teknik analizden anlamam. Kulağım delik değildir. Kimse benim yazdıklarımdan etkilenip işlem yapmasın.(eski nickim : hallederiz )

5. Sacro hocam rysas için 1.15 üzeri hedef 2.06 civarı olabilir. İstersen bir bak.

send by selectra

Alıntı Originally Posted by bulut1-53 Yazıyı Oku
    Bu fıkrayı da sizlerle paylaşmak istiyorum:

�Biri genç, diğeri yaşlı iki borsacı parkta sohbet ederek yürürler. Yaşlı borsacı, genç olana püf noktaları verir. Yaşlı borsacı �bu meslekte başarılı olmak için yalnızca fırsatları değerlendirmek yetmez; kendi fırsatlarını da yaratman gerekir. Uyanık olmalı ve hiç beklenmedik zamanlarda çıkabilecek büyük fırsatları görebilmelisin. Bak mesela şu karşıda gördüğün taze köpek pisliği sana sadece iğrenç geliyor; ama bu pislikten bir lokma alırsan sana 1 milyar lira vereceğimi söylesem, bakış açın değişir. Yapar mısın?� der. Genç borsacı yaparım der ve parmağını pisliğe daldırıp bir lokmayı ağzına atar. Yaşlı borsacı da 1 milyar lirayı verir. Daha sonra genç olan yaşlı borsacıya söyler; �peki, ben size aynı teklifte bulunsam kabul eder miydiniz?� Yaşlı borsacı kabul eder ve o da bir parmak pisliği ağzına atar. Bir süre sonra genç borsacı dayanamaz sorar; �Hocam ne sizin cebinizdeki para miktarı değişti, ne de benim cebime para girdi. Biz bu pisliği neden yedik?� Yaşlı borsacı cevap verir ve �öyle deme evladım, 2 milyar liralık işlem hacmi yarattık,� der.�

Biraz kafalar resetlensin sacro selamlar kardeşim.
    ))) super dostum.

Tesekkurler.

Boyle paylasimlar buldukca paylas gorusuruz.

Alıntı Originally Posted by joker16 Yazıyı Oku
    Şu karda sabret zararda sat olayina bişi ekleyim bende.bi arkadaşım var daha önce vobta işlem yapardı şimdi hissede.gecen sene thy aldı 6.10 çok yüklü. Daha yeni kara geçti. Çok yüklü zararı vardı bi ara. Ki tabii %20 borsada hiç bişey ama yüklüdür kendine göre .şimdi satmayı düşünüyor. Ama mantık olarak hala aynıyım diyor.asla zararda satmam kar gördüğüm gibi yollarım. Bana göre çok daha fazla miktarla borsada.ve diyorum ki senin mantığın bana tam ters.zarari çabuk kapa karda oturmayı öğren. Tekrar ediyorum öğrenmezsen de ogretirler. Ama tabi sonuçta herkesin sistemi farklı belki öyle daha iyi kazanacaktır .Ama genel olarak yanlış bi mantık ve bunu daha çok acemiler yapıyor.

Aynen guzel ornek insanlarin geneli boyle malesef. Kagitlarin cilesini cekiyolar sefasini suremiyorlar.

Akilli borsaci cefa cekmemelidir sefada malda olmalidir.

Ama benimde mesela cefasini cektigim kagitlarim olmustur ama sefada hep malda olmusumdur.

Alıntı Originally Posted by joker16 Yazıyı Oku
    Cepten hızlı yazdım cümleler düşük olmuş galiba bu arada sacro teknikten hiç anlamam da ; hissiyat olarak soylim ; aslanda güçlenmesi emareleri mi var sanki ?

Valla bende oyle hissediyorum.

Kafa goz dalacam bende aslana az kaldi. Grafigi hacmi cok iyi.

Alıntı Originally Posted by selectra90 Yazıyı Oku
    Sacro hocam rysas için 1.15 üzeri hedef 2.06 civarı olabilir. İstersen bir bak.

send by selectra
    Aksam bakarim.
    Twitter : @Sacro_trade
    Boğa piyasaları kötümserlikten doğar,Kuşkuculukla gelişir,iyimserlikle büyür,coşku ile ölür.

7. Günaydin cümleten

lansing Guest

Alıntı Originally Posted by SaVaRoNa Yazıyı Oku
    Bolinger iyi sıkışmış bakalım ekmek çıkacakmı.

tebrikler %12

Sayfa 300/1200 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400800 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •