Sayfa 462/816 İlkİlk ... 362412452460461462463464472512562 ... SonSon
Arama sonucu : 6524 madde; 3,689 - 3,696 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1. [QUOTE=dede_60;6298220]Tahvil ihracı yapan sasa

Yanlışın var daha önceki örneğide var.
    Tahsisli sermaye artırımı yapıyor. Tahsislide şirket pay almak zorunda değil diye biliyorum ayrıca kendi payını satma falan saçma olur diyelim birine 2 lira borç verdi n 1 lira kasanda var 3 aylık verdin 3 ay sonra sermayen 1 lira değil 3 lira olur adama borcu ödemiş olursun dolaşımda ki lot sayısı artar hisseyi böyle değerlendirecek olursa n düşecek diye yorumlayabilirsin ama burdaki husus önemli yer şurası hisseye dönüştüren alacaklı hisse fiyatının da gideceğini düşünerek alır hisse fiyati gitmez ise yüklü faizle alır kontrata işlemde sokabilir fksişunun altına inmeyecek diye çünkü hisseyi taksitle aldığı için ödeme günlerinde
    Geçenki 3 ayda birdi buda 6 ayda bir sanırım.
    Patron na da bir uyarı yapalım ödemelerin çoğu bitmeden bölünme ler bu süreçte çok olmalı aksi taktirde ödemelerin çoğu biterse adam malını satmaz ise ve kıçı kaybetti demektir cunki artık sirketin çoğu satıldı demektir söz sahibi değil demektir bunu yapmaz ise sadece tahsisli yaparak yoluna devam ederse bilinki sasa dışardan birilerinin projesi ve onların olacaktır ytdegil üzgünüm ülke için olur hisse bazlı değil vatandaş olarak düşünürsek dediklerim üzücü olabilir. Not ytdegil tamamen yaşasın antikapitalist ler

2. Sevgili paydaşım Kiralee, benim yazdığıma cevap vermişsiniz ama

ben tahsisli sermaye konusunda herhangi bir şey yazmadım

konuyu yanlış anlamışsınız. Ben sasa nın tahvil ihracına yani yurtdışından

borç almasına ve bunun geri ödenmesine dönük yorum yapmıştım.

cevabınız benim yazdığım ile ilgili bir konu değil
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by dede_60 Yazıyı Oku
    Tahvil ihracı yapan sasa

Bu borcuna karşılık hisse ile

Ödeme yapacak ise

Hisse geri alımı yapmak zorunda

Bildiğim kadarıyla ellerinde

Hisse kalmadı. Yanlışım varsa

Düzeltin lütfen
    yorumum buydu. sizin verdiğiniz cevabın bununla ilgisi yok
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

4. Endeksin devre kesmesi ile bugünkü seans bitti galiba
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

5.  Alıntı Originally Posted by dede_60 Yazıyı Oku
    Sevgili paydaşım Kiralee, benim yazdığıma cevap vermişsiniz ama

ben tahsisli sermaye konusunda herhangi bir şey yazmadım

konuyu yanlış anlamışsınız. Ben sasa nın tahvil ihracına yani yurtdışından

borç almasına ve bunun geri ödenmesine dönük yorum yapmıştım.

cevabınız benim yazdığım ile ilgili bir konu değil
    İhraç edilecek tahvillerin ödenme zamanı geldiğinde dediğiniz gibi ya hisse geri alım açıklar...ya da spk'dan hisse satışı için onay isteyerek mevcut ortaklık yapısında var olan hisseleri verirler...
    sasa hisselerinin % 22,96 'sı halka açık olarak borsada işlem görüyor. Kalanı ise Erdemoğlunda...
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

6. [QUOTE=
    Bende diyorum ki hisse geri alımı zorunlu değil elinde mal olmak zorunda değil bunu tahsisli yapıyor yani soruna cevap bu
    Tahsisli olduğu için de onu açıkladım.

7. Senin dediğin gibi olsa dolaşımda ki hisse sayısı borcu alacak kişi satmadığı sürece hızlı derecede düşer hisse fiyati da uçar ama öyle bir durum yok dolaşıma ek hisse sürerek ödüyor onada tahsisli deniyor tahvili ödemek için geri alım zorunluluğu yok yani kontrat paylaşımı geçeninde okudu isen o söz konusu değil sasa geçen sattıkları zamanında 5 lira ile belirli aralıklar ile 5 mil 5 mil topladıkları idi onlardan sattı . Onu borcu ödemek içinde sattığını düşünmüyorum ytdegil

8. Ha geri alım yapmayacak diye bişeyde yok alıpta ödeyebilir belkide ben yanlış biliyorum bakalım amann daha Bekleyecez gorecez

Sayfa 462/816 İlkİlk ... 362412452460461462463464472512562 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •