Sayfa 389/1003 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489889 ... SonSon
Arama sonucu : 8024 madde; 3,105 - 3,112 arası.

Konu: Viop XLII

Geçmişte kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyenin altına düşürdüklerinde piyasa ya satış gelmiştir, sonraki düşüşlerde piyasalar hiç olumsuz etkilenmediği gibi coşkulu seanslar da hatırlıyorum, ama şunu da göz ardı etmiyelim mal da olduklarında savaş çıksa düşmüyordu, bugün aynı şartlar geçerli olmayabilir, istedikten sonra her olumsuzu artık çok iyi kullanıyorlar,

2. Kredi notu düşmesi artık haber değil.

Artması haber olur öyle bir gidişat da zaten yok.

Bu piyasaları kuran güçlerin bazı istekleri var uymazsan cezanı keser evet karar siyasi dir kimse bana ispanya İtalya yunan AAA da biz bok olduk çöp olduk diyemez. Üreten satan bir ülke var öyle veya böyle. Ama adam kendi fonlarına bunlara para koymayın diyor. Bu kararı böyle okumak lazım hatta belki sonrası da olabilir mi biz bunlara dalacagiz aman paranızı çekin şeklinde? Her şey beklenir bunlardan.

Ama bu notu artırmak veya artirmamak da elimizde ve kendi kararımızdır.

Enerji ithalatımız;

2021 yılı tamamı 50.7 milyar$

2021 ilk 6 ay 18 milyar$

2022 ilk 6 ay 47.8 milyar$

Cari açık yıl sonunda 50 milyar dolara ulaşacak gibi. Döviz likidite krizine adım adım gidiyoruz.

açıklanan Mayıs ayında cari açık 6.486 milyar dolar olurken yıllıklandırılmış bazda cari açık 29.444 milyar dolara yükseldi.

FITCH ne yapsın?

4. VİOP , A mı desem ,B mi desem oyunudur
    Bu oyunu destekleyecek grafikler icat edilmiştir , Trend harici tüm grafikler hikayedir
    NBA basketbol takimlarına iddia oynarım . viop gibi 2 ihtimallidir(beraberliği geçin) ama asla A mı desem , b mi desem diye zar atmam

5.  Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    Geçmişte kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyenin altına düşürdüklerinde piyasa ya satış gelmiştir, sonraki düşüşlerde piyasalar hiç olumsuz etkilenmediği gibi coşkulu seanslar da hatırlıyorum, ama şunu da göz ardı etmiyelim mal da olduklarında savaş çıksa düşmüyordu, bugün aynı şartlar geçerli olmayabilir, istedikten sonra her olumsuzu artık çok iyi kullanıyorlar,
    spotta hergün satıcı BOFA , en büyük alıcı GARANTİ bu nasıl oluyor acaba

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
     Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    spotta hergün satıcı BOFA , en büyük alıcı GARANTİ bu nasıl oluyor acaba
    Ülke her anlamda yozlasti. Paranın döndüğü borsayı kirletmeyeceklerini mi umuyordunuz???

Bununla ilgili kac kere yazdım ilgili kurumlara ama bir cevap bile yok. Aynı kurumlar her gün tüm hisselerde aksama kadar yapmadıklarını bırakmıyorlar ama tık yok.

Neden çünkü komple oyunun icinde hepsi...

Bu arada kriptolar ve uluslararası borsalara bir dalga daha satış gelecek bence burada sahipli hisseler dışında kimse fazla umutlanmasın tabi shortçular hariç
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

Türkiye not artışını 2013 mayıs ayında yaşadı. mr erdoğan abd'de obama ile görüşürken not açıklandı. ülke bayram yerine döndü akape medyası aracılığı ile. o not kararı ne kadar siyasiyse bugün olan da o kadar siyasidir. veya değildir. kafaya takmayın. görünüşte üreten bir ekonomi olabilir. ama yüksek vergiler ile belli bir zümre ve mülteciler fonlanıyor..

ülke insanı köleleştirilmiş durumda. dünyanın en yüksek vergileri.. buna kafayı takın. 20 yıldır bu kadar yüksek vergiler nereye harcandı..kimlere yedirildi. kafaya takılması gerekn konular bunlar. yabancılar notunu arttırır indirir bence haber değeri yok olmamalı eğer güçlü bir ülkeyiz diyorsak.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    [IMG][/IMG]
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Sayfa 389/1003 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489889 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •