Sayfa 108/400 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208 ... SonSon
Arama sonucu : 3194 madde; 857 - 864 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

muhtemelen bir çok kişi benim gibi patron tv'de konuşunca farketti KCAER'i

o günden sonra hisseye giren çok oldu..o giriş bile hisseyi götürmeye yeterdi

ama yine muhtemelen bazı büyük oyuncular hisseyi toplayabilmek için baskıladılar

sürekli gitmek için kalktıkca aşşağı verilmesi yüksek hacimler yapılması bana bunu düşündürdü.

yoksa sayın keko'nun dediği 40-50 aralığında çok rahat olurduk

artık bekleme izleme dönemine geçtik

hayırlısı olsun..

tabi bence

2.  Alıntı Originally Posted by yolcuuu Yazıyı Oku
    Sayın keko, yazılımda vbtyz de görmüştüm sizi bir ara ,artık atatp ile değiştiriniz sanırım yazılım sektörü düşüncenizi?

Aslında Kocaer i ben malesef 1-2 aydır farkettim,bana bir yandan da Sasa nın gencligini hatırlattı.Sasa da kimseden saklamamıştı projelerini ,hepsini nakış gibi isleye isleye gerçekleştirdi ve hak ettiğinden fazlasını da aldı piyasadan inşallah Kocaer de doğru hamle ve iletisimlerle nakış nakış işleyecek yapacaklarını.Piyasa da er yada geç hakkını verecek muhtemelen.
    Vbtyz de patron da biraz düzgün bir adam olsaydı ( patron borsada oynuyor) çok güzel yerlerde olurdu..vbtyz de Ocak ayında 57 TL den pozisyon almıştım..biraz da yüklü almıştım..ne yazık ki üzerime de oynayarak hisseyi ta 32 TL ye düşürdüler..32 TL den de 96 TL ye çıkardılar..normal şartlarda ondan 100_120 aralıklarını bekliyordum..olmayınca ve tahtayı da sevmeyince 78 ortalama ile çıktım..
    Hisselerde patron faktörü de çok önemli.. sığ hisselere yüklü girmemeyi de öğrendim...patron ve tahtada dalavere olmayan sığ hisselere her türlü girebilirim ama sağlam değilse, yüklü de girmisseniz üzerinize oynayabiliyorlar

3.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    muhtemelen bir çok kişi benim gibi patron tv'de konuşunca farketti KCAER'i

o günden sonra hisseye giren çok oldu..o giriş bile hisseyi götürmeye yeterdi

ama yine muhtemelen bazı büyük oyuncular hisseyi toplayabilmek için baskıladılar

sürekli gitmek için kalktıkca aşşağı verilmesi yüksek hacimler yapılması bana bunu düşündürdü.

yoksa sayın keko'nun dediği 40-50 aralığında çok rahat olurduk

artık bekleme izleme dönemine geçtik

hayırlısı olsun..

tabi bence
    Kocaerdeki bazı büyük yatirimcilar kocaerin tasmasının sürekli onların elinde olmasını istiyorlar..kocaere otur deyince oturmasını ,kalk deyince kalkmasını istiyorlar..bu by lar günlük tradelerini yapıp günlük hasılatı ceplerine koyup evlerinin yolunu tutmayı seviyorlar...
    Endeks iki kat çıkmış ama Kocaer yerinde saymış, Kocaer yüzde 7 çıkıp gün sonunda nötr olmuş,bu kadar beklentiye rağmen yerinde sayması ,10 ay önceki zirvelerini hala geçmemesi umutlarinda olmuyor ve manipülasyon olmuyor da ayda yılda bir sefer Kocaer garibani tavan yapmış hemencicik maniplasyon oluveriyormuş..

4. Bence bazı by lar ciddi ciddi korkmaya başladı..bildikleri ve terbiye ettikleri o uslu koca oğlan artık onları dinlemeye ve bu kadar hakarete isyan etmeye başladı..bakalım bu asi oğlan neler yapacak ?? İzlemeye devam..

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Sayın müzikal sizce Kocaer çok ucuz kalmamış miydi ?? Endeks 10 ay önce 4500_5000 iken Kocaer o sıralarda TL bazında 25.88 zirvesini görmüştü..dolar bazında da 1.4 dolar (40 TL) zirvesine bile hala yüzde 35 lik prim varken ,geçen sürede Kocaer kendini yeniledi..hisselerin çoğu 3_5 kat çıkmış iken sence çok ucuz kalmadık mi??
    Üstelik çok da güzel beklentileri mevcut iken...bu özellikte başka hisseler olsaydı sizce buralarda kalabilir miydi ??

1 milyarlık dolar fazlası olan....cirosunun yüzde 70 i ihracattan gelen ..modernize olmuş ve bu süreçte katma degerli ürünlerin cirodaki payı yüzde 75 lere çıkarma hedefi olan ..yeşil çeliğe geçmiş ...içinde 300 milyon sermayeli bir dev enerji şirketi olan...ileride jes ile birlikte diğer yenilenebilir enerji kollarına girme hedefi olan...içinde ayrıca jeotermal tarım ve belki de gıda potansiyeli olan bir şirketin hala buralarda kalması sizce ucuzluk değil mi ???
    Tüm söylediklerine katılıyorum ve aynı fikirdeyim. Bana göre de ucuz.

6.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Tüm söylediklerine katılıyorum ve aynı fikirdeyim. Bana göre de ucuz.
    Dostum buraları hala ucuz ise sizce fiyat nereye çıkarsa maniplasyon olur ?? Fikirlerini bizimle de paylaşırsan seviniriz..sonuçta burada demokratik bir ortamda tartışacağız ve en doğru olanı bulmaya çalışacağız..

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Sayın müzikal aylardır burada fikirlerimizi açıklıyoruz...burada herkesin fikrini söyleyebileceği oldukça düzgün ve demokratik bir ortam vardı..burada kocaerin beklentilerini ,dolayısı ile çok ucuz kaldığını bir çok arkadaş ile birlikte işleyip durduk..bu ortamda bizimle aynı fikirde değilseniz bunu nedenleri ile birlikte açıklayıp burada demokratik bir ortamda tartışıp ,beyin cimnastigi yapabilirdik..ben sizin gibi olgun birinden bunu beklerdim..kocaerin tam da tavan yaptığı ve ayların acisini çikarircadina atak yapmaya başladığı bir ortamda yeni yeni bu fikirlerinizi ortaya koymanızı pek etik görmüyorum..
    Piyasa kişilere bakmaz..bence bu fikirde değilseniz pazartesi ile birlikte satışlarınızı yapabilirsiniz.
    Benim yorumlarımı daha dikkatli okumanı rica ediyorum. Ne demek istediğimi sen kolayca anlayabilirsin

Şirketin ucuz olması tavşan gibi koşmasını gerektirmiyor. Tavşan gibi koşarsa her gün ota boka kap atan ve bu şekilde manipülasyonuna devam eden şirketlerden ne farkı kalır. Benim serzenişim bu bağlam üzerine. Bu şirket dün de vardı, bugün çıkmadı ortaya. Neden bu zamanda bu kadar çok pazarlanmaya başladı? Bu durumda fiyatı artacak muhtemelen, halka arzdan beri elimde tuttuğum için de en çok bana yarayacak bu durum. Neden kendi bacağıma sıkayım, senin belirttiğin gibi bir ima peşinde koşayım

Tekrar edeyim, netleşsin. Bu şirket değerli bir şirket, bana göre de ucuz, geleceği de oldukça parlak diye düşünüyorum. Bu fikrim bugün veya bir kaç ay önce oluşmadı. Halka arzından önce de takip ettiğim ve halka arzında da aldığım, sonrasında da payımı kademeli bir şekilde arttırdığım bir şirket. Halka arzdan önce nereden biliyordun sorusunu soracaklar için, tab gıda ve dominos henüz halka arz olmadı ama bunları da takip ediyorum. Bilançolarından yapmakta oldukları yatırımlara kadar, bulduğum her bilgiyi defterime yazıyorum. Kocaer de böyleydi zamanında.

Ben diyorum ki; geleceği çok parlak olabilecek bir şirketi manipülatörlerin kucağına atıp da heder etmeyin. Bu sözüm yönetimedir. Bu sözü söylememin sebebi de; dün var olan bu şirketin bir anda onlarca şahıs ve kurum tarafından ağız birliği edilmişçesine pazarlanmaya başlamasıdır. Bu beni rahatsız ediyor. Bu cümlemden "vay lavuğa bak, yeterince malı kalmamış, neler diyor hele" cümlesini kuracak arkadaşlar da çıkacaktır, buna adım gibi eminim Merak etmeyin sizi üzmem satarken, zamana yayarım satışlarımı, alan da kazanır. Rahat olun.

Biraz da esprili yazdıklarımın manasını açıklamaya çalıştım. Umarım beni anlayabilmişsindir. Beni yanlış anladığın için sitemine bir cevap vermiyorum

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Vbtyz de patron da biraz düzgün bir adam olsaydı ( patron borsada oynuyor) çok güzel yerlerde olurdu..vbtyz de Ocak ayında 57 TL den pozisyon almıştım..biraz da yüklü almıştım..ne yazık ki üzerime de oynayarak hisseyi ta 32 TL ye düşürdüler..32 TL den de 96 TL ye çıkardılar..normal şartlarda ondan 100_120 aralıklarını bekliyordum..olmayınca ve tahtayı da sevmeyince 78 ortalama ile çıktım..
    Hisselerde patron faktörü de çok önemli.. sığ hisselere yüklü girmemeyi de öğrendim...patron ve tahtada dalavere olmayan sığ hisselere her türlü girebilirim ama sağlam değilse, yüklü de girmisseniz üzerinize oynayabiliyorlar
    Bak benim serzenişimi haklı çıkartan bir örneği sen de vermişsin Aklın yolu bir sevgili keko

Sayfa 108/400 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •