Sayfa 201/398 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon
Arama sonucu : 3182 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bu olay gübre fabrikalarının altın işine girmesi ile eşdeğer...

gübre o haber ile çoklu tavanlar yapmış idi..kocaerde zaten herşey güzeldi...modernizasyon yatırımları...çelik fiyatlarının yükseliyor olması...jes yatırımı...v.b bu haber tuzu biberi oldu ve yatırımcıyı uyandırdı...

zorlu enerjide aydında iki bölgede jeotermal enerji yatırımı ve sondaj için izin almış.

belliki o bölge jeotermal üs olacak..

2. Bu devasa çılgın projede tedarikçilik hiç hesapta yoktu, açıkçası ben JES sondajından haber bekliyordum, beklentiler daha da arttı, sürprizlere açık bir şirket.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    zorlu enerjide aydında iki bölgede jeotermal enerji yatırımı ve sondaj için izin almış.

aydın denizli arası yolun kenarı sağlı sollu jes doldu.
    zorlu enerjinin Aydın' Buharkent ilçesindeki santralinin yanında devasa seralar var.
    Büyük ihtimal Alarko holding in bu seraları jesi kullanıyor.
    sn. keko nun öngörüsüne paralel olarak Kocaer kendi yapmasa bile başka şirketle tarım işinde işbirliği yapabilir.

https://rotaborsa.com/alarko-holding...inda-aciklama/

4. https://www.tradingview.com/x/A6ZYO9jA/

günlük

33.40 üzerinde kalabilirsek önümüz açılır diye düşünüyorum

tabi bence.

5.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku

ruhsatını aldığımız bölge çok büyük..yanlış hatırlamdıysam 108 milyon dönüm idi...orada ileriye dönük her türlü jes santrali yatırımının devamı gelebilecektir...orası zaten jeo termal tarım alanları...son şirket yazışmamda o kapıyı açık bırakmışlardı...sözleşme değişikliğinde de zaten bunun ip uçları var..

tabi öncelik modernizasyon yatırımları ile kar marjının artırılması...artan kar ile jes yatırımlarını finanse etmek..ardından da diğer yenilenebilir enerji kaynaklarına , jeotermal tarıma ve belki de gıdaya yatırım...2025 ten itibaren çok ilginç yatırım ve büyüme haberlerine şahit olacağımızı düşünüyorum...o yüzden de asıl çoşku o zaman diyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. kocaere hep defansif hissem olarak baktım...ama defansif olması gerilemesi veya hiç yükselmeyeceği anlamına gelmemeli...zaten bu yıl için 60-70 tl lik fiyat hedeflerim var...ben buna defansif diyorum... bu oranlar bile bir çok kişi için çok ofansif geliyordur...ama bana defansif geliyor...çünkü elimdeki atatp nin bir kaç ayda 3-4 kat artması ve yeni aldığım berkosanın kısa sürede %40-50 çıkabilmesi görüldüğünde ne demek istediğim anlaşılıyordur...

beni tanıyanlar defansif ve ofansif hisse anlayışımı çok iyi biliyorlardır...bu arada yaklaşık 1-2 haftadır brksn hissesini az miktarda aldım..al unut hissesi..büyüme hissesi ve benim için ofansif bir hisse..bakalım ondaki kısmetimiz ne olacak ??? sabır sabır sabır..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    izledim...35,dakikadan 49,uncu dakikaya kadar kocaeri anlatmış...güzel anlatmış ama jeotermal tarım ve olası gıda beklentilerini anlatmamış....bu videodan da bir şey öğrendim...jeotermal alanını biz hektar olarak biliyorduk...dönüm olarak bilmiyorduk...bu alan tam olarak 108 bin dönümmüş...çok defasa bir alan...bu kadar büyük olabileceğini tahmin etmiyordum doğrusu...
    ruhsatını aldığımız yer 108 bin dönümmüş arkadaşlar metre kare olarak da galiba 108 milyon kilometre kare ediyormuş...milyon ile bini karıştırmışım özür...bazen gerçekten de bizde de hafıza kalmıyor...bir kaç hisse ile uğraş..yeni hisseleri araştır...ev ile iş yeri ile çocuklar ile ilgilen...zor iş...

8. kim bastı be..yuh anasını..

Sayfa 201/398 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •