Sayfa 141/397 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241 ... SonSon
Arama sonucu : 3174 madde; 1,121 - 1,128 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by net_ria Yazıyı Oku
    Kocaer 1 Jeotermal Enerji Santrali Kuyuları için 11.09.2023 tarihinde T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na yaptığımız 559319 belge numaralı 249.043.824 TL. tutarlı yatırım teşvik belgesi onaylanmıştır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1208434
    güzel haber...jeotermal ile ilgili kaplar peyder pey düşmeye başlayacak...bu ilk kap....karbon vergisinin de yürürlüğe girdiği bir vakitte zaman nakittir..ne kadar çabuk jeotermal yatırımını bitirirlerse o kadar iyi...çelik sektöründe maliyetlerin %40 ı enerji maliyetlerinden oluşuyor...enerjinin bedavaya gelmesi kocaeri yepyeni bir sürece koyar...bu süreci sabırla bekliyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    güzel haber...jeotermal ile ilgili kaplar peyder pey düşmeye başlayacak...bu ilk kap....karbon vergisinin de yürürlüğe girdiği bir vakitte zaman nakittir..ne kadar çabuk jeotermal yatırımını bitirirlerse o kadar iyi...çelik sektöründe maliyetlerin %40 ı enerji maliyetlerinden oluşuyor...enerjinin bedavaya gelmesi kocaeri yepyeni bir sürece koyar...bu süreci sabırla bekliyorum...
    Herkese hayirli haftalar.

Keko siz bekliyordunuz zaten boyle bir haberi, hayirli olsun diyelim

3. 249 milyonluk JES yatırımı için teşvik onayı haberi geldi ama tepki yok, tüm marifet kredicilerdeydi galiba, yasak gelince ivmeleme de bitti, sanırım 27 Ekimde bitiyor yasak, tahtacı olsam biraz yukarı taşırdım, ucuzdan yedirmezdim onlara. Bilançonun gelmesini bekleyenler de vardır mutlaka, gelsin hele.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

4.  Alıntı Originally Posted by habzij Yazıyı Oku
    Herkese hayirli haftalar.

Keko siz bekliyordunuz zaten boyle bir haberi, hayirli olsun diyelim
    evet bekliyordum ...zaten yakın geçmişte burada yorum yaparken artık kap haberlerinin gelmesi an meselesidir diyordum...yatırımın alt yapısı neredeyse tamamlandı...artık bu süreci başlatmaları gerekiyor...fizibilite çalışmaları da bitti bitecek durumda olmalı...şirketin elini çabuk tutması gerekiyor...hızlıca yatırıma başlayıp elektrik üretmesi gerekiyor...üreteceği elektrik ile enerjisinin tümünü yenilenebilir enerjiden elde etmiş olacak böylece maliyetlerinin büyük bir kısmını haletmiş olacak...geri kalan elektriğin büyük bir kısmını da ulusal şebekeye satarak ciddi bir gelir elde etmiş olacak...

zaman kocaerin lehine işliyor...süreç biraz daha ilerlediğinde göze hoş gelen hareketler bekliyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Ben de bazı şeyleri tahmin ediyorum ve bu tahminlerim doğrultusunda beklemeyi tercih ediyorum...son çıkış sürecinde de hiç trade etmedim..becerebilenleri ben her zaman tebrik ediyorum...çok da zamanı kalmadı artık jes ile ilgili de kapların gelmesi gerekiyor...sabırla bekliyorum...
    bu ayın 18 inde yani 5 gün önce bu yorumu yapmıştım...beklediğim ilk kap haberi bu gün geldi..jes ile ilgili kap haberlerin de peyde pey gelmesini bekliyorum...

6. https://www.tradingview.com/x/OgYV8D4d/

günlük.

neredeyse düşene değmiş..umarım yarın kırıp üzerinde kapatırız.

tabi bence.

7.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    249 milyonluk JES yatırımı için teşvik onayı haberi geldi ama tepki yok, tüm marifet kredicilerdeydi galiba, yasak gelince ivmeleme de bitti, sanırım 27 Ekimde bitiyor yasak, tahtacı olsam biraz yukarı taşırdım, ucuzdan yedirmezdim onlara. Bilançonun gelmesini bekleyenler de vardır mutlaka, gelsin hele.
    24 Mw jes için yatırım teşviki almış firma. Jes tesisleri 7/24 çalışan tesisler. Bir de türbinden geçen sıcak suyun ısıtmada kullanım değeri var. 24 Mw Jes ile 170 GWh elektrik üretmek mümkün olacaktır o bölgede (mevcut tesislerin üretimine göre) Bu üretim de 100 Mw Ges ile ancak yapılabilir. 100 Mw ges kuracağım diyen firmalar tavan tavan giderken bunun gitmemesini anlamak zor. Üstelik Jes tesisinin enerjisi sürekli ve daha değerli olmasına rağmen. Bir de üstüne teşvik de gelmişken.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfa 141/397 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •