Sayfa 713/748 İlkİlk ... 213613663703711712713714715723 ... SonSon
Arama sonucu : 5981 madde; 5,697 - 5,704 arası.

Konu: TRCAS - Turcas Petrol

1. Zaten burda kimse gaz çevrim santrali işi çok kârlı ve/ veya akaryakıt dağıtım işi süper iş demiyor. Yorum yaparken birazda şirketin piyasa değeri ile eşleştirmek lazım.

Yönetim ketum olmasa, faaliyet gösterdiği iki sektörde kârlı olsa, şirket 150m dolar da olmazdı🤷♂

Cuma günü acun abi tahtanın içünden geçti.
    Bunu satıp ne almış cuma bi bakıp bilgi veren olsa mac hisselerinde

3.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Bence vebal alıyorsunuz yazdıklarınızla, bir senaryo yazıp gerçekmiş gibi yazarak ancak insanları etkilersiniz. Bunu ne kendinize ne de insanlara yapmayın bence. Bakın hisseniz ralliyi pas geçiyor ve kaybediyorsunuz. Şirketin herhangi bir ima dahi yapmadığı bir hususta hayali senaryoları kesinmiş gibi dile getirmeniz çok sıkıntılı bir tutum.

Yazıma cevap yazmak için tezinizi pekiştiren tarzda cevap yazmayın lütfen, oturun bir derin nefes alıp düşünün bana hak vereceksiniz. Bu tür kamuya açık alanlarda şirketlerin olmayan planlarını varmış gibi satır aralarında yazmak hem spk kanununa göre suç hemde dediğim gibi veballi bir tarz. Siz kendinizi inandırmış ya da inanıyor olabilirsiniz ama bunu kimseye yapmayın.

Endekste yabancının akın ettiği, son 5 yılın en büyük yabancı alımının yapıldığı şu günü bile pas geçti hisseniz. Durup nerede hata yapıyoruz diye düşünmeniz gereken bundan daha çarpıcı bir gün daha olamaz. Ha bence nerede hata yaptığınız zaten ayan beyan ortada da bu konulara girmek benim haddim değil.

Bu topikte ki ilk yazımda dediğim gibi patronundan başka kimseye faydası olmayan, işlem gördüğü sürece ortaklarına hiç bir katmadeğer sağlamamış, kurumsal olmayan, patronunun açıkça tahtata işlem yaptığını söylediği, temettü vermeyen, şeffaf olmayan, büyümeyen ve kendi faaliyeti olmayıp patronların esas faaliyetleri bünye dışında tutarak hortumları kendisine bağladığı iştirakler yoluyla karları semirerek esas faaliyet gelirlerinden uzak tutmak için halka açtığı bu tür holding yapısında ki şirketlerden uzak durmayı küçük yatırımcı öğrenmediği sürece maddi ve manevi zarar çok yüksek ihtimaldir.

Başka da sözüm yoktur, anlayana/anlamak isteyene çok bile.

Rast gele.
    çoğu yan tahta endeks momentumundan bağımsız hareket eder. trcas 3 tl den 25 tl ye giderken çoğunlukla endekse ters hareket etti. trcas ın bi tahtacısı varsa ki var, muhtemelen oda suan bist30 momentumundan nasipleniyor. ŞU ortamda turcas için süpriz bir haber gelişme olmadıkça tahtayı yukarı sert sürerse bir çok kişi kısada satar ama tahtacı bu akümülasyon işini, hisse toplama, zamana yayarak, en ucuzdan alarak yapmak istiyor ve bu arada dediğim gibi bist30 dan da nemalanıyor..

4.  Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    çoğu yan tahta endeks momentumundan bağımsız hareket eder. trcas 3 tl den 25 tl ye giderken çoğunlukla endekse ters hareket etti. trcas ın bi tahtacısı varsa ki var, muhtemelen oda suan bist30 momentumundan nasipleniyor. ŞU ortamda turcas için süpriz bir haber gelişme olmadıkça tahtayı yukarı sert sürerse bir çok kişi kısada satar ama tahtacı bu akümülasyon işini, hisse toplama, zamana yayarak, en ucuzdan alarak yapmak istiyor ve bu arada dediğim gibi bist30 dan da nemalanıyor..
    Hele Koç otomotiv grubu veya havayolu aldıysa, şimdi köşe olmuştur

5. Bu kadar negatif ayrışmamalı… Göreceli xtumy ile kıyasladım, biraz daha aşağısı 80m euro borç taşıdığımız döneme denk geliyor

Gözün kapalı şirket seçsen, bu ay parabolik yükselmiştir. Tavan serileri , %4-5 ler vs.

6. Panelci , trafocu , çatıcı vs. 1.5 milyar dolar piyasa değerine gelmiş .. Vay vay vay

7. sabır etmek lazım akümülasyona zamanı..

Sayın şerikler yarın akşam itibarı ile yurtdışında olcam.
    Tarih tekerrürdenmi ibarettir bakalım.
    Arz olunur😂

Sayfa 713/748 İlkİlk ... 213613663703711712713714715723 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •