Sayfa 107/161 İlkİlk ... 75797105106107108109117157 ... SonSon
Arama sonucu : 1453 madde; 849 - 856 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Yurtdışındaki diğer aracı kurumların batıp, batmaması sizi ilgilendirmez... Önemli olan yurt içinde aldığınız kurumun batmaması... Çünkü öyle bişey olduğunda kuponlar hangi hesaba ödenecek, ana para hangi hesaba vadesi geldiğinde ödenecek gibi sorunlar ortaya çıkabilir...

Yurt dışında hiçbir aracı sizi ismen tanımaz... Onların kayıtlarında sadece Vakıfbank, TEB gibi kurumlara toplam kaç lot Eurobond verildiği kayıtlıdır... Bunların bireysel müşterilere nasıl dağıtıldığını bilmezler, zaten bilmeleri de gerekmez..

2.  Alıntı Originally Posted by Miroslav Yazıyı Oku
    Yurtdışındaki diğer aracı kurumların batıp, batmaması sizi ilgilendirmez... Önemli olan yurt içinde aldığınız kurumun batmaması... Çünkü öyle bişey olduğunda kuponlar hangi hesaba ödenecek, ana para hangi hesaba vadesi geldiğinde ödenecek gibi sorunlar ortaya çıkabilir...

Yurt dışında hiçbir aracı sizi ismen tanımaz... Onların kayıtlarında sadece Vakıfbank, TEB gibi kurumlara toplam kaç lot Eurobond verildiği kayıtlıdır... Bunların bireysel müşterilere nasıl dağıtıldığını bilmezler, zaten bilmeleri de gerekmez..
    Yurtiçi kurum batarsa (ki bu regülasyonla batması bence çok zor, en kötü yüzdürürler) TMSF'ye devroluyor, haliyle tüm kayıtlar da TMSF ve BDDK kontrolüne geçiyor. BDDK tüm kurumların hesaplarını görebildiği için gelen kuponu yeni kurumun hesabıyla eşleştirmesi kolay iş. Ancak burası Türkiye Kağıt üzerinde böyle yazılı olsa da pratikte o paraya ne olur kimse bilemez.

3.  Alıntı Originally Posted by Miroslav Yazıyı Oku
    Yurtdışındaki diğer aracı kurumların batıp, batmaması sizi ilgilendirmez... Önemli olan yurt içinde aldığınız kurumun batmaması... Çünkü öyle bişey olduğunda kuponlar hangi hesaba ödenecek, ana para hangi hesaba vadesi geldiğinde ödenecek gibi sorunlar ortaya çıkabilir...

Ben TR de yasamiyorum, dolayisiyla IBKR ile isimi goruyorum. Yarin birgun amerikada birsey olsa, IBKR nin de basina bir is gelse olayini dusunuyorum.

4. IBKR'dan Lübnan eurobondu (spesifik olarak 2037 bondu) alabiliyor muyuz? Minimum emir büyüklüğü kaç acaba? Teşekkürler.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Dostum lubnan arjantin riske girme aslinda ama sen bilirsin tabe

Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    IBKR'dan Lübnan eurobondu (spesifik olarak 2037 bondu) alabiliyor muyuz? Minimum emir büyüklüğü kaç acaba? Teşekkürler.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

6. Türkiye’deki banka ve/veya aracı kurumlardan hangisinin Eurobond alış satış fiyat farkları (spread) makul? Not: Deniz den aldım %2, aşırı değil mi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Eurobond konusunda aklinizda soru isaretleri varmi yok mu yoksa tam bilginiz olmayabilir lutfen iyice ogrenin alip yapmadan evvel
    saygilarimla

Alıntı Originally Posted by tuunbak Yazıyı Oku
    Türkiye’deki banka ve/veya aracı kurumlardan hangisinin Eurobond alış satış fiyat farkları (spread) makul? Not: Deniz den aldım %2, aşırı değil mi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yurtdisi kapali, bugun Turkiye CDS yatay........

Sayfa 107/161 İlkİlk ... 75797105106107108109117157 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •