Sayfa 207/385 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307 ... SonSon
Arama sonucu : 3078 madde; 1,649 - 1,656 arası.

Konu: DOAS - Doğuş Otomotiv

1.  Alıntı Originally Posted by memix Yazıyı Oku
    7888 rakamı istirak geliri olmadan yazılan ve vergi dairesine sunulan kar. Geçmişte doasın vergi dairesine zarar sunup kar açıklamışlığı var. Ancak bu kel ferite güven olmaz 101. oyunu da oynayabilir. Ben 8-9 arası bir kar açıklayacağını düşünüyorum. Yabancı da satsa gitse de bu hisseye ayak bağı olmasa daha güzel olur. Burada yazan arif ve emre isimli arkadaşlar da bizim gibi yatırımcılar. Birkaç forumda rastladığım için de fikirlerine hep değer veririm. Keşke böyle bilinçli insanlar çoğalsa da abuk sabuk hisseler yerine kar edenler pirim yapsa. İyi günler bol kazançlar.
    Tahmini iştirak kâr kârı eklenince 5.5-6 arası kâr gelşrki buda beklentisinde üzerinde olur. Sermayenin 30 katını tek çeyrekte kâr yazmış olurki muazzam değilmi? Tofaştan da fort danda sermayeye oranı çok daha yüksek olur

2. Ben kar tahminini yanlış yazmışım. 9-10 arası birşey gelir gibi. Ama biraz üstü de şaşırtmaz beni.

3.  Alıntı Originally Posted by zugoo Yazıyı Oku
    Tahmini iştirak kâr kârı eklenince 5.5-6 arası kâr gelşrki buda beklentisinde üzerinde olur. Sermayenin 30 katını tek çeyrekte kâr yazmış olurki muazzam değilmi? Tofaştan da fort danda sermayeye oranı çok daha yüksek olur
    İştirakleri ekleyince 8.5-9 milyar civarı bir kar bekliyorum..
    Bakalım.

4. Doas 6 aylık vergi dairesine 7,888 Milyar TL kar açıkladı. Ancak

Gecen sene sonu spkya bildrilen 7.8 milyar tl vergiye açıklanan 5.2 milyar tl net kar

Orda iştiraklerin, servislerin, TÜVTÜRK ün vb. karları yok

SPK ya pazartesi akşamı bildirilecek kar daha yüksek gelecektir

İştirakler ve iş ortaklıkları onlar kendi vergisini ayrı bildiriyor. Çünkü hepsi farklı şirket. Spk bilancosunda ise hepsi dahil konsolide oluyor.

İlk ceyrek iştirak karı 773 milyon.

Bunu 2 ile çarp yaklasik. Çünkü 1. ceyrek+2.ceyrek gibi düşüneceksin. İki ceyrek de yoktu VUK da.

+1,550 ekle.

7,888+1,550= 9,438 yapar.

Dggyo karı bu çeyrekte konsolide olmayacak, finansal yatırım gibi gostereceklermiş. Dggyo hisse fiyat değişimine göre yani dggyo piyasa değerine göre degerlendirilirse cok iyi olur.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,900
    Bu nasıl iş, taban yapacak neredeyse

6. Patron faktörü istedigin kadar kar et patron insan degilse hep böyle bizim sabrımız cok büyük bekleriz
     Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Bu nasıl iş, taban yapacak neredeyse
    SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. bazıları uçuyor amma piyasa çok kötü algıladı.bilançoyu büyükler biliyor ve satışa geçtiler hisse taban bile yapabilir. dikkat edin lütfen.aldığıma alacağıma bin pişmanım.1000 lot aldığıma keşke hiç girmeseydim bu şirkete affınıza sığınırım.

8. Bu yazdığınıza kendiniz inandınız mı?
     Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    bazıları uçuyor amma piyasa çok kötü algıladı.bilançoyu büyükler biliyor ve satışa geçtiler hisse taban bile yapabilir. dikkat edin lütfen.aldığıma alacağıma bin pişmanım.1000 lot aldığıma keşke hiç girmeseydim bu şirkete affınıza sığınırım.
    Yatırım tavsiyesi değildir...Kendi hür iradenizle yatırım yapın....

Sayfa 207/385 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •