Sayfa 544/567 İlkİlk ... 44444494534542543544545546554 ... SonSon
Arama sonucu : 4530 madde; 4,345 - 4,352 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by alikkkk Yazıyı Oku
    Evet sigorta geliri yok, donus sinyali gucleniyor ki ilk ceyrek son ceyrekten daha iyi gidiyor,bundan sonrasi sirketin fiyatlamasini beklemekte, endekse gore yuzde 100 geride kalmis bir sirket agir olacak ama olacal,filmin devami faiz indiriminde
    Sigorta tahsilatı diğer dönen varlıkarda 800 milyon civarı yazıyor, avansa ilave galiba...acaba toplam alacağımız bu mudur...öyle ise beklentinin altında kalır...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by zars Yazıyı Oku
    Sigorta tahsilatı diğer dönen varlıkarda 800 milyon civarı yazıyor, avansa ilave galiba...acaba toplam alacağımız bu mudur...öyle ise beklentinin altında kalır...

nasıl?
    orayı iyi anlamak lazım, sigorta parası gelmişse fena.. tekrar bakıyorum.. 800 milyon az zaten 200 milyon dolara yakın bekleniyor sevgili zars?

3. Mobildeyim tam bakmadım ama o 800 milyonun sebebi alınan 100m doların yeniden ortalama kura göre değerlemesi olabilir.

Önceki bilançoda ortalama kur ve bu bilançodaki ortalama kur farkını 100 milyonla çarpınca 800m TL kurdan kaynaklı gelir olabilir

4. Grup’un geçmiş dönemde sigorta kapsamındaki sabit kıymetlerinde oluşan hasarlara ilişkin olarak
    raporlama dönemi içerisinde elde ettiği dava tazminat gelirleri esas faaliyetlerden diğer gelirlerde
    muhasebeleştirilmiştir.
    6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem nedeniyle, Şirket’in bağlı ortaklıklarından İsdemir’in sigorta
    kapsamında tahsil edilecek hasar tazminatına ilişkin 2.370.850 bin TL tutarındaki avans bedelinin tahsil
    edilmesine yönelik anlaşma sağlanmıştı. Anlaşma doğrultusunda deprem kapsamında tazmini
    gerçekleştirilen/gerçekleştirilecek sigorta hasarlarına ilişkin tutar, raporlama dönemi itibarıyla esas
    faaliyetlerden diğer gelirler ile diğer varlık ve yükümlülükler içerisindeki sigorta gelir tahakkukları
    (Not 22) hesabında muhasebeleştirilmiştir.

5. Cari dönem sigorta hasar tazminat gelirleri 2.370.850

6.  Alıntı Originally Posted by MiniYatirimci Yazıyı Oku
    Mobildeyim tam bakmadım ama o 800 milyonun sebebi alınan 100m doların yeniden ortalama kura göre değerlemesi olabilir.

Önceki bilançoda ortalama kur ve bu bilançodaki ortalama kur farkını 100 milyonla çarpınca 800m TL kurdan kaynaklı gelir olabilir
    Yatmayan tutarin doviz gelir yansimasi olabilir dediginiz gibi. Ancak beklenti ceyreklik 3m yillik 1m kar idi sanirim beklentinin bayagi ustu geldi ceyreklik bu iki kaleme ragmen

7.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Cari dönem sigorta hasar tazminat gelirleri 2.370.850
    Evet o avans olan 3Ç blançosunda da vardı, bi de 800 milyon gördüm, şimdi bilgisayar başında değilim ama diğer dönen varlıklarda idi sanırım, açıklamasında da İsdmr sigorta geliri yazıyordu, belki de kur farkını yazmışlardır sn miniyatırımcının dediği gibi

8. Ertelenmiş vergi geliri 4 milyar mı 7 milyar mı? Bu biraz belirsiz sanki, iki yere 7 milyar gördüm ben...

#EREGL 4Q23 piyasa beklentisi olan 3.336 mia TL’nin üzerinde 7.901 mia TL net kar açıkladı. Bu kârın 7.201 mia TL’si Ertelenmiş Vergi Gelirinden geliyor.

Ertelenmiş Vergi Geliri hariç net kâr sadece 699m TL. Net Parasal Pozisyon Kazancı olan 692m TL’yi de düştüğümüz taktirde ortada zaten birşey kalmıyor.

Yılın tamamına bakıldığında ise marjlar kabus gibi geçen bir yılı net bir şekilde ortaya koyuyor.

Olumlu diyebileceğimiz tek parametre son çeyrekte, bir önceki çeyreğe göre yaşanan %25’lik ciro artışı. Orada da Brüt Kar marjındaki %3’lik kayıp dikkat çekici. İyileşme görmek için en azından hem Ciro’da hem de Brüt Kar marjında iyileşme görmek isterdim.

Hem Sıvı Çelik hem de Ham Çelik tarafında kapasite kullanım oranı depremin de etkisiyle %7 oranında düşüş göstermiş (2022:%83)

Grup, 753 bin ton yassı ürün ve 49 bin ton uzun ürün olmak üzere toplamda 802 bin ton nihai mamul ihraç
    etmiş. Bu miktar toplam satışların %11’ini oluşturuyor.

Yurt içi yassı ürün satışları 5,9m ton ile bir önceki yılın satışları ile aynı seviyede
    gerçekleşmiş olup, uzun ürün satışları %15 azalarak 649 bin ton, yurt içi uzun ürün satışları ise bir önceki yıla göre %14 azalarak 600 bin ton gerçekleşmiştir.

En kötü geride mi kaldı? Umarım öyledir.

Not:
    @fintables
    ’da açıklanan bilançoların altına yapılan yorumları veya alıntılanarak yapılan yorumları gördükçe gözlerim kanıyor. Kitlelerinizi etkilemek için saçma sapan bilanço yorumları yapacağınıza lüten yorum yapmayın. Kendinizi rezil etmemeniz de bir duruştur.

https://twitter.com/omerhankrm/statu...04949522964981

Sayfa 544/567 İlkİlk ... 44444494534542543544545546554 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •