Sayfa 420/567 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520 ... SonSon
Arama sonucu : 4530 madde; 3,353 - 3,360 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1. Ya ben gerizekalıyım ya da zeki insanları anlamakta zorlanıyorum. Piyasa koşulları iyi olsa idi bu hisse buralarda zaten olamazdı diyorum. Pd/dd 1 in altına inmiş diyorum cehennem dibine mi inecek diyorum. Ama oğlum gerizekalı mısın bak yurdum insanı Hekts Sasa Smrtg vs de parasını 10 a katladı 1 milyon koydu 10 milyon aldı sen niye buna yeni gelinin sarıldığı gibi sarıldın diyorum. Ama bir yandan da şunun şurasında birkaç ay sonra hesabıma yollayacağı eşek yüküyle parayı düşünüyorum yine gerizekalı gibi yükselen hisselere gitmek herkes gibi paramı 10x yapmak varken burada oturur buluyorum kendimi. Bilanço iyi mi kötü mü bana ne Oyak düşünsün ben niye buradayım iyiyse de kötüyse de payımı ödeyecekler. Şimdi mesela 2023 3 çeyrek bilanço gelince karşılaştırmalı bakınca 2022 3.c 2.55 milyar daha iyi gelirse hisse yükselecek düşük gelirse düşecek yurdum insanı da hisse alıp satarak bundan para kazanacak hey yavrum hey. Yıllar böyle geçecek bakacak ki halen bordro mahkumu almış satmış para kazandım sanmış el elde baş başta çıkmış 1 almış 1 vermiş. Herhangi bir ticari kurumda ortaklığı olmamış ama babalar gibi almış satmış. Hayatta başarılar kardeşler 6 mi verir 5 mi 3 mü bilmem ama aklı olan elindeki lotu artırır sonra da der ki ne verirse versin ipimde değil. Temettü tutarının ne olacağından ziyade sen onu kaç ile çarpacaksın mühim olan o. O çarptığın adet sayısı var ya senin işte gerçek serveti odur güzel kardeşim. Gerisi hikaye ne ilk bilanço ne son ne ilk resesyon ne son ne ilk kriz ne son. Ağalar 65 senedir batırmadan yönelmişler herhalde gerekli dersleri çıkarmışlardır geçmişten. Sakin kalmak ya da satıp gitmek lazım bu kadar basit.

2.  Alıntı Originally Posted by taksi626 Yazıyı Oku
    Sezgin ağbi kırmızı çizgimiz scapula yanlış anlamışım 👍🇹🇷👍
    Ne kırmızıymış arkadaş, en masum adamı ipe yolladın

3.  Alıntı Originally Posted by ece&efe Yazıyı Oku
    kötü söz söylemedim , saygısızlık etmedim ... iyi niyetinden asla şüphe etmedim , hocam diye hitap ettim ... insanız hepimiz hata yaparız , yanıldım demek bu kadar zor olmamalı ama ego giriyor işte devreye demek ... cevabımı da aldım teşekkür ettim ...

yeni temettü hedefini de vermiş , boşverin siz bana bakmayın , herşey çok güzel olacak ...
    Sayın ece&efe, Sezgin Bey'in yanılacak bir durumu yok ki. Siz farklı açıdan bakıyorsunuz. Bir sürü değişken var, vergi var vs. Bunların gelebileceğini söyledi. Sonuçta herkes tahmin yapıyor. Bakın aracı kurumlara medyan 1.9 milyar kar bekliyorlardı. Yarın hangisi yanıldım diyecek. Ayrıca kendisi bizi genelde sektörün nasıl işlediği ile ilgili çok bilgilendirdi.

Yanlış anlamayın ama siz ister istemez beklentiye giriyorsunuz okuduklarınızdan. Bu da sizi etkiliyor. Ki sizin hatırladığım kadarı ile lot hedefine ulaşmış bir yatırımcısınız. Bu tarz yaklaşımlara gerek olmadığını düşünüyorum.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

4. Sayin mr steel..hasilati tutturmussunuz tebrik ederim..toplamda 100 demistiniz..100 gelmis...yalniz bu ceyrekte satislarin maliyetinin cok fazla olmasini aciklayabilecek biri varmi...gecen yil ki 3.ceyrekte 18 hasilat 11 satislarin maliyeti var iken bu ceyrekte 36 ya 31 olmus....

5. Sayın Mr Steel

15 gün önce 6 milyar falan gelir mi diyordum, 3,5 -4 milyar kâr konuşulurken. 15 gün sonra 1.5-2.5 gelir dendi. Şaşırdım hem de çok...

Bugün de piyasa beklentisi ne ise o gelir diyordum sürpriz olmaz, 2.5 geldi çok da sürpriz değil ... İnanır mısınız? Huzurum da keyfim de yerinde.

Neden tam olarak ben de bilmiyorum, ya da biliyorum. Çünkü ne yapacağımı biliyorum, toplamaya devam...

Zaten hissenin uçup kaçması işime gelmiyor, uçar kaçarsa da hayır demem o ayrı...

Ben bir çok arkadaşın aksine, Ereğli'nin 6tl civarı temettü verebileceğini düşünüyorum... Bunun yanında 2024 ne olur sorusu var tabii, iyi geçerse âla, geçmezse ayda 300 alacağıma 500-600 adet alım yaparım, o sene bir kredi daha çekerim, agresif toplarım...

2023'ü 40 bile kapasa bana yeter...

Yani uçacak kaçacak diye kimse beklemesin ama öyle hisseler var, dün de yazdım al SASA, 6 ay sonra %100 SANA!

Beklentilerim olmaz efsane biterse, çelik sektörü yok olur, fiyatlar sürünürse... O da kader ne yapalım, 60 yılda olmayan bize denk gelmiş derim!

6. Aylık takas..

Bofa alışları City saklaması..

7.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Sayın Mr Steel

15 gün önce 6 milyar falan gelir mi diyordum, 3,5 -4 milyar kâr konuşulurken. 15 gün sonra 1.5-2.5 gelir dendi. Şaşırdım hem de çok...

Bugün de piyasa beklentisi ne ise o gelir diyordum sürpriz olmaz, 2.5 geldi çok da sürpriz değil ... İnanır mısınız? Huzurum da keyfim de yerinde.

Neden tam olarak ben de bilmiyorum, ya da biliyorum. Çünkü ne yapacağımı biliyorum, toplamaya devam...

Zaten hissenin uçup kaçması işime gelmiyor, uçar kaçarsa da hayır demem o ayrı...

Ben bir çok arkadaşın aksine, Ereğli'nin 6tl civarı temettü verebileceğini düşünüyorum... Bunun yanında 2024 ne olur sorusu var tabii, iyi geçerse âla, geçmezse ayda 300 alacağıma 500-600 adet alım yaparım, o sene bir kredi daha çekerim, agresif toplarım...

2023'ü 40 bile kapasa bana yeter...

Yani uçacak kaçacak diye kimse beklemesin ama öyle hisseler var, dün de yazdım al SASA, 6 ay sonra %100 SANA!

Beklentilerim olmaz efsane biterse, çelik sektörü yok olur, fiyatlar sürünürse... O da kader ne yapalım, 60 yılda olmayan bize denk gelmiş derim!
    Seninle hemfikirim dostum her türlü şahsi verimi paylaştım seninle biliyorsun. Diyorum ya ben gerizekalıyım ya da zeki insanları anlamakta zorlanıyorum))

8. Gunsonu akd.

Sayfa 420/567 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •