Sayfa 203/303 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253 ... SonSon
Arama sonucu : 2419 madde; 1,617 - 1,624 arası.

Konu: The last of the mohicans

1.  Alıntı Originally Posted by mohikan Yazıyı Oku
    Siyasete girmeyeyim diyorum, çünkü nefret ediyorum.

Ama bazan şartlar seni çaresiz bırakıyor.

Çünkü bu olay siyaset üstü ve ülkemizin kurucu liderlerine hakarete kadar varmaktadır.

İşte orada duracaksınız kardeşim.

Bir meczubun Mustafa Altıoklar'a hakaret ederken bu ülkenin kurucusuna küfrettiğini görüyoruz.

Yerel bir gazeteci yazdığı bu yazıdan dolayı önce sosyal medyada hakaretlere maruz kalıp, sonra göz altına alınıyor.

Yazının linkini tıkladığınızda açılıyordu, şimdi erişim engellenmiş.

http://www.kocaelikoz.com/yazar/yeli...inizi/449.html

Altıoklar'ın söylediklerinin çoğuna katılıyorum. Bu yazar hanımın yazdıklarının altına imzamı atıyorum.

Öncelikle 16 Temmuz'da yaşamını kaybeden günahsız, inanmış, cesaretli insanlara Allah'tan rahmet diliyorum.

Darbe konusuna gelince, bu konudaki hakikatlerin hükmünü tarih bir şekilde verecektir.

Kontrollü darbe konusuna girmek istemiyorum.

Darbe önlenebilir miydi? önlenemez miydi? gerçekler ahir ömrümüzde ortaya çıkacaktır, buna inanıyorum.

Bugün Murat Yetkin, üstelik Hürriyet'te yazmış. Gerçeklerin üstünü kimse örtemeyecektir.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...u-var-40521486

Ben ve bu ülkeyi seven bizim gibi vatanseverler hiç bir zaman kandırılmadık, kandırılmayacağız.

Nokta...

Doğru tespitler.

hocam müsait oldugunuz da BURCE sayabilir misiniz..
    yazdıklarım ve çizdiklerim yatırım tavsiyesi değildir.
    http://www.matriksdata.com/forjavamatriks/JavaTA/JavaTA.asp?GUID=507282350

Bugün hisse sayamayacağım.

Sadece BIST ve GARAN konusunda kısa-orta-uzun vade görüşlerimi paylaşacağım.

BIST bugün 107.500'ü gördü.

91.800'den sonra küçük düzeltmeler (en fazla 2000 puan) yapan; 100 bin'den sonra HİÇ düzeltme yapmayan bir BIST ile yakında uzaya çıkıp koloni oluşturmaya başlayacağız.

8 aydır sürekli artan bir borsa ile karşı karşıyayız. Özellikle BIST 30 hisseleri prim yaptı.

Arada iyi ralli yapan orta-küçük çaplı hisseler de vardı.

Ancak bu rallinin 90 binden sonrasında BIST 30'da küçük yatırımcı kalmadı.

Hadi anladık bizim BIST teknik meknik takmıyor, kafasına göre takılıyor.

Ama ELLIOT ne der bir bakalım.
    DUHUL : 1999

BIST 100...

TL BAZLI...

Öncelikle kısa vade zirve yaptığını düşünüyorum. Tepeyi 106'da yapar diyorduk ama eşeğin şeyine su kaçırdı.

Amaç şortçu kıyımı yapmak. Bizim gibi ederi bir APPLE yapmayan sığ bir borsada kolay oluyor bu işler.

GÜNLÜK GRAFİK...

Kısa vadede buradan sağlam bir düzeltme gelmesi beklenir, 100 bine kadar düşüş normaldir.

Uzun süredir bu sayıma göre gidiyorduk. 3. dalgaların 80 bin kırıldığı zaman başladığını varsayıyoruz.

2014 dibinden itibaren 16 dalgalık bir trend oluşmuş ve 80 bin üstünde 3. dalgalar başlamış.

Şu anda 13. zirveyi yapıyor.

Bu sayıma göre bu zirveden sonra 3 zirve daha yapacak.

Ancak şöyle bir ihtimal belirdi. 3. dalgaları 2013 zirvesi olan 93.400'den başlatırsak o zaman 20 dalgalık bir trend başlamış oluyor.

Şu anda 7. zirveyi yapıyor ve 13 zirve daha kalıyor.

Bu ihtimal ülkenin ekonomisini, bankaların değerini, global piyasalarda sonbaharda gelmesi çok muhtemel olan çöküş ihtimali nedeniyle normal şartlar altında olası değil.

Aklınızın bir kenarında bulunsun diye veriyorum.

GÜNLÜK grafik size karışık geldiyse haftalığı verelim. Bu çok daha net bir görüntü veriyor.

TL BAZLI HAFTALIK grafiğe göre 2 ihtimal var.

6 dalgalık trendin 3. zirvesini yapıyoruz.

Daha sonra orta vadeli 3 zirve daha olacak.

FOREVER RALLİ seçeneğine göre ise 3. dalgalar 2013 zirvesini geçtiği zaman başlıyor.

O zaman 8 dalgalık bir trendin 3. dalgalarının yeni başladığını görüyoruz.

Bu seçenekte BIST en azından çanağı ikiye katlar ve 93.400 + (93.400-60.750)=126.000 görür.

Günlük grafikte bahsettiğim gibi bu sadece bir olasılık olarak verilmiştir.

Sonuç olarak hem haftalık hem günlük grafikte 3 zirve daha kalmış olması yüksek olasılıktır.

DOLAR BAZLI BIST...

KISA VADE...

Öncelikle 100 binden gelen soluksuz ralli dolar bazında %10 getiri ile bitti.

1 haftada 27.500'den 30.500'e geldi.

ORTA VADE...

Yılbaşında 2 dolardan gelen trend bugün 30.500 ile bitti.

Bu durum neyi gösterir, bundan sonraki zirvelerde DOLAR 3.50 seviyelerinin altına inmeyecektir.

Buraları dolar için dip seviyelerdir.

Ancak TL bazlı 2. seçenekteki anormal bir durum olursa bunun sayımını da en aşağıda vereceğim.

FOREVER RALLİ SEÇENEĞİ...

Eğer şimdiye kadar yaptığı tüm dalgaları hazırlık sayarsak ve 3. dalgaların yeni başladığını var sayarsak 16 dalgalık bir trend oluşuyor.

Bu sayıma göre 28.038 USD aşağı geçilmemelidir.

Bu seçenekte Nihai hedef önceki zirveler olan 5 USD olur.

6. Brsan boru rica etsem ustadim. Çok teşekkür ederim

SM-A700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

GARAN...

TL BAZLI...

GÜNLÜK grafikte 16 dalgalık bir trend var.

Şimdi yaptığı 7. zirve olup 10.5 üstünde 9 zirvesi daha olmalıdır.

RALLİ SENARYOSU...

HAFTALIK grafikte bu seviyelerden hiç düzeltme yapmadan 2013 zirvesi 10.86 yukarı geçilmeli...

12 dalgalık bir trend oluşur,3. dalgaları yeni başlamış sayarız ve hedef olarak çanağı tamamlayıp en az 15 TL görür.

Ben sayımın 1. senaryoya göre gideceğini düşünüyorum.

USD BAZLI...

KISA VADE...

Aynen BIST gibi, yılbaşından gelen trend bitiyor. DOLAR bazlı zirvesini yapıyor.

UZUN VADE...

11 dalgalık bir trendin tepkisi (mavi 4 dalgası)...

Bu tepki mavi 1 dibi olan 3.09'u yukarı geçemez.

Bugün zurnanın zırt dediği yere çok yaklaştı 3 USD'yi gördü.

Bu sayıma göre GARAN 3.09'u yukarı geçemezse uzun vadede 2 USD altında 5 dip daha yapacak.

8. A.B.D.de petrol kuyusu sayısı çoğalmaya devam katlamış,Brsanın A.B.D.deki şirketinin üretimi yetmez olmuş Türkiyeden destekleniyor.Türkiye üretimi de tam kapasite,2. çeyrek ihracat ve ciro muhtemelen görülmemiş rekorda..belki tek sorun doların dönemi dipte kapatması olabilir,buna rağmen 90 milyon tl net kar açıklasa bile bu da tarihi rekor..BISTdeki Brsan kalitesindeki şirketler defter değerinin çok üzerinde işlem görürken,finansal beklentileri yüksek,10,97 defter değerli Brsan buralarda tutulabilir mi?.

Sayfa 203/303 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •