Sayfa 901/1001 İlkİlk ... 401801851891899900901902903911951 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 7,201 - 7,208 arası.

Konu: Viop XLIV

1. geçen sen ekim ayında hepsiburadadan aldıgım alışverişlere bakıyorum hepsinde hemen hemen 2 katı artış olmuş...

100 liraya aldığım 300 lira...

4-5 kalem şeye baktım iki katı...

8800 liraya iphone almışım 22,000 tl şu anda...

buna dayanarak insanlar bu kadar enflasyon var borsada kendini o seviyeye getirir diyorlar...

bence burda büyük yanılgı içine düşüyorlar...

i phone fiyatını değiştirmek apple elinde ama borsadaki arcelik fiyatını değiştirmek arcelik elinde değil...

arceliğin borsada kendini güncellemesi için para girmesi fiyatın alınarak yukarı çıkması yani işlem olması gerekiyor...

ama reel hayatta öyle değil...

diyelim tcell 20 liradan 30 liraya gitmesi büyük bir olayken bir arabanın 200,000 den 300,000 e çıkması gayet normal karşılanıyor...

çünkü onu sağlayıcı fiyatı belirliyor...borsada fiyatı reel para belirliyor...

hadi bugün 20 liradan kapana garan yarın 22 lira olsun diyemiyorsun...

en güzeli geçen gün mobil iletişime gelen %25 lik zam...

1 lira olan konuşma 1,25 oldu diyebiliyor...

ama 12 lira olan ttkom ertesi gün 14 lira oldum diyemiyor...

o yüzden enflasyona bakıp borsada 2 katı gider diyenler para girmediği sürece yaya kalır...

reel hayat yatırımı her zaman daha karlıdır...

hep gaplı fiyat artışları vardır ve o gap asla kapanmaz...

ispatı aşağıda...

Yatırım tavsiyesi değildir.

2. WC 1 TL den 3.5 a Ankara da gitmesi olay olmazken yapı kredinin 7 den 12 ye gitmesi olay ) yahu 10 tl altı hisse kalmaması lazım

Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    geçen sen ekim ayında hepsiburadadan aldıgım alışverişlere bakıyorum hepsinde hemen hemen 2 katı artış olmuş...

buna dayanarak insanlar bu kadar enflasyon var borsada kendini o seviyeye getirir diyorlar...

i phone fiyatını değiştirmek apple elinde ama borsadaki arcelik fiyatını değiştirmek arcelik elinde değil...

arceliğin borsada kendini güncellemesi için para girmesi fiyatın alınarak yukarı çıkması yani işlem olması gerekiyor...

diyelim tcell 20 liradan 30 liraya gitmesi büyük bir olayken bir arabanın 200,000 den 300,000 e çıkması gayet normal karşılanıyor...

o yüzden enflasyona bakıp borsada 2 katı gider diyenler para girmediği sürece yaya kalır...

ispatı aşağıda...

oğlana aldığım balık yağı her ay %10-15 üzerine koyarak artıyor.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4. Jöleli operasyonu yapıyorsa bir sürü vampir etrafında yön ve hisse için jöleliye dehşet avanta veriyordur

5.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    geçen sen ekim ayında hepsiburadadan aldıgım alışverişlere bakıyorum hepsinde hemen hemen 2 katı artış olmuş...

ispatı aşağıda...

Para giriyor işte faizler düştükçe. Dolar şimdilik kontrol altında. Ev araba fiyatları artık ulaşılmaz oldu . Mal alsan stoklasan nereye kadar. Şirketlerin binaları, makineleri arazileri techizatları enflasyondan daha fazla artıyor genellikle. Bu da şirketin değerinin artmasına da sebep veriyor bir nevi. Ha karlılıklar ayrı orada “ne kadar vergi ödemek istediğine” göre bilançon şekilleniyor. Bu da borsa ile fiyatlanıyor. Hala ucuz borsa mantığı o anlamda bence yanlış değil. Fazla seçenek kalmadı yatırım için bir de.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Jöleli operasyonu yapıyorsa bir sürü vampir etrafında yön ve hisse için jöleliye dehşet avanta veriyordur
    onun kafası basmaz bu işlere , ama kulağı delik olanlardandır piyasa anlamında parası varsa veya diğerleri gibi kamu bankalarından kredi çekip hisse alanlar gibi ise haberleri daha önceden bildiklerinden bunları değerlendirir.
    yoksa oluşturulan sistem çin kamu sistemi gibi birşey , sistem kendi içinde dönüyor .
    FORMASYON AVCISI -53

7.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Borsa İstanbul’daki manipülatif işlemlerin araştırılması önerisine karşı çıkan vekilin savunması:
    'Türkiye'yi tökezletmek isteyenlere, dönen tekerleğe çomak sokmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.'
    https://tbmm.gov.tr/Tutanaklar/Tutan...Sayfa=29&Tur=H

memleket ne durumlara düşmüş
    Ayasofya sistem bu herşeyin kılıfı mevcut
    FORMASYON AVCISI -53

Garibim Lufthansa 1 senedir 5-6 arası gitmiş gelmiş , Thy 1.3 Eurodan 5 Eurolara gelmiş 1 senede...

Tüyleri diken diken eden istatistikler...

Sayfa 901/1001 İlkİlk ... 401801851891899900901902903911951 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •