Sayfa 204/279 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254 ... SonSon
Arama sonucu : 2232 madde; 1,625 - 1,632 arası.

Konu: BFREN - Bosch Fren Sistemleri

1. çok uzun zaman önce demiştim ki 'o haber düşmeden bir daha bfren sayfasına yazmam'
    gün bugünmüş meğer..
    ama doğrusu haber sürpriz oldu bana..

yaklaşık on beş yıldır bedelsiz hisselerini yakından takip ederim.. portföyüm genellikle bu albenisi bol elemanlardan oluşur.. elimde değil ne yapayım, ben onların endeksten bilançodan şundan bundan bağımsız 10-15 tavan yapma ihtimallerini seviyorum.. :P

yaklaşık üç yıldır da bfren taşıyorum..
    Karton bedelsizinden kazandıklarımı buraya gömdüm.. sırada bu var diye..
    nasip kısmet işi tabii bunlar..

neyse.. hele bir kaç gün geçsin, yazarız yine..
    cümle bfren dostlarına hayırlı bereketli olsun inşallah..

2.  Alıntı Originally Posted by Buraktepe Yazıyı Oku
    Temettu ve Almanya ya para transferi (borc odeme) ozsermayeyi 150 den 50 ye cekti. Ucuncu ceyrek kar tekrar yukari cekecektir. O bakimdan kendi adima diyeyim temettu sonrasi hemen vermesi bekledigimiz kadar hisseyi goturmeyebilir. Ucuncu ceyrek karin ozsermaye eklenmesi sonrasi insallah ansizin haberi aliriz.
    Ucuncu ceyregi bekliyordum. Firma ozsermayeyi 100 m civarina ceksinde soyle 3000 4000 civari bir sermaye artimi gorelim diye. Beklentimin yarisindan dahi az geldi.

Kartonun bedelsizi sonrasi nokta atisi bolunme hedefi vermistim. Bfren icinse tahmini bolunme araligi 12500₺ cuvari. Girecegimiz pik seviylerde 15 16 binler olur.

Konya da bu arada 9 10 bin civarini egeen de 12500 leri gorebiliriz.

Elinde olan arkadaslarla beraber hepimiz muradimiza yarim artista olsa erdik diyelim. Gerisi diger hisselerimize.

Ytd

3.  Alıntı Originally Posted by Filozof Yazıyı Oku
    Bu sene olacağını düşünen de yoktu 2025 yılına kadar artırmıyorum da diyebilirdi demişti bazı arkadaşlar
    Neyi dusunen yoktu Filozof hocam. Gecen ay yazdim o kadar. Ucuncu ceyrek bilanco sonrasi haber ansizin duser diye.

Kaldiki bfrenin gecen sene sermaye tavani artisi sonrasi bir hafta net tavan cekeriz dedim burada. Ekseri suphe ile karsiladi. Bir hafta tavan cektikmi cektik.

Benim gozum simdi Konya nin zorunlu enf muhasebesi ile mal varliklarinin defter degerini nereye tasiyacaginda. Arazi arti hazir cimento sirketleri ve araclar vs vs bakalim ne etcek yonetimimiz.

Egeen 2024 Genel Kurul da olayi bitiriz insallah. Ikinci bedelsizde ondan bekliyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by joker16 Yazıyı Oku
    arkadaşlar elinde olanlara hayırlı olsun. 1 seneden fazla tuttum. bu sene bedelsiz vereceğinden de emindim. ama 2.çeyrek sonrası özkaynak azalmasını görünce parça parça çıkmıştım. 3.çeyrek sonrası tekrar bakacaktım duruma.. oran az geldi ama napacakları belli olmaz tabii.. speklerin gücüne bakar.. amaa 20 bedelsiz +10 bedelli falan diyeydi çok üzülürdümm cidden tekrardan sizlere hayırlı olsun. bakalım neler olacak
    Mantikli olanda zaten ucuncu ceyregi bekleyip gelen kari ozsermayeye koyup bedelsizi vermekti. Dogru olanda buydu zaten. Firma yangindan mal kacirircasina is yapti.

5. Şu "ben bildim, ben dedim..." leri kenara bırakırsak...

30 milyon sermaye gene bist şirketleri içinde düşük sermayeli kalmasına ve bölündükten sonra volatiyeyi atlatınca yeniden bedelsiz beklentisine sokacaktır.

Halka açıklık oranı %15 sadece ve birçok kişi 10k yı görünce kaçacak ve bence halka açıklık oranı daha da düşecek... Sadece 2-3 yıl sonra yeniden adından söz ettirir.

Kaynak "Kent Şekerleme"
    Herkese bol şans...

6. Syn. Buraktepe bedelsiz konusunda öngörüleri neredeyse bire bir tutuyor nede olsu forumun eski kurtlarından kartonsanda nereden haber geleceğini kaçta bölünebileceğini öngörüp tam olarak tutturmuştu kayıtlı semaye tavanı arttırımında en az 5 tavan gideceğini tahmin etti bedelsizler konusunda yanılmadı öngörüleri hep tutuyor...Bfrende de birden sermayeyi 450 milyona çıkarmayacaklarını düşük bir sermaye arttırımı olacağını yazmıştı forumda burdan birkez daha kendisini tebrik ediyorum...

7.  Alıntı Originally Posted by mercek2 Yazıyı Oku
    çok degil şubat ayında en geç bu sene diye içimden geçmiş ve bu yazıyı yazmıştım ama temettünün hemen peşinden
    bedelsiz verecegini pek tahmin edemedim bazı hisselerim vardı onları peyderpey bu hız tutkununa baglamak istiyordum kısmet elimizdekilerle yetinecegiz ful olan dostlara da hayırlı olsun ve de sabredelim er geç güzel günler gelecek demiştim sandıkdakilerle sabrettik şimdi pazartesi bu üçlünün peşine kimler takılacak çok merak ediyorum ve patronu da gerçekten kutluyorum cambazlara hiç tiyo vermedi o spekler yoksa çoktan 5 li rakamları yakarlardı cümleten tüm ky dostlara hayırlı olsu ve geçmişinideki bedelsiz olayını çok anlattım tekrar etmeyecegim ama bu panzerden tekrarını bekliyorum.
    Sn. Mercek Hocam hatırlarsanız bu tarihlerde bir arkadaşımdan bedelsizler hakkında tüyo geldiğini yazmıştım. Bir iki arkadaşa özelden yazdım o arkadaşında genelde söyledikleri çıkıyor. Bferen dedi bu sefer tutmadı diye düşünüyordum. Temettü de verince artık olmaz diye düşündüm kendisinede hiç sormadım. Temettü olayı milleti ters köşe yapmış olabilir. Hayırlı olsun diyelim bfren arkasına egeen Konya bryat alcar da takılır artık. Artık bir sonraki bedelsizi bulmak lazım tekrar irtibata geçebilirsem sizleri bilgilendiririm. Sağlıcakla....

8. Çok isabetli bir değerlendirme. Aynı kanaatteyim. Hele enflasyonist süreç devam ederse bu yeni sermaye de çok küçük kalır. Önemli olan önümüzdeki bilançoların iyi gelmesi.
     Alıntı Originally Posted by fugi06 Yazıyı Oku
    Şu "ben bildim, ben dedim..." leri kenara bırakırsak...

30 milyon sermaye gene bist şirketleri içinde düşük sermayeli kalmasına ve bölündükten sonra volatiyeyi atlatınca yeniden bedelsiz beklentisine sokacaktır.

Halka açıklık oranı %15 sadece ve birçok kişi 10k yı görünce kaçacak ve bence halka açıklık oranı daha da düşecek... Sadece 2-3 yıl sonra yeniden adından söz ettirir.

Kaynak "Kent Şekerleme"
    Herkese bol şans...
    CPH2125 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 204/279 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •