Sayfa 179/259 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229 ... SonSon
Arama sonucu : 2069 madde; 1,425 - 1,432 arası.

Konu: SISE - Şişe Cam

Sn. Müzikal bankalar biliyorsunuz yatirimcilarina yıllardır dolar bazli kayip ettirdiler. Ancak geçen yıl başı isctr fiyatina bir baktım uzun vadede 2001 , 2008 fiyatlarina yakin yada biraz üzerinde 0.25 usd den yazıldim . Temettu için değilde bir yükseliş olacağı beklentisi için almıştım isctrlerimi, temettü için ise eregl , froto , ttrak almıştım. Bu aldığım paylarda isctr hem usd bazlı en yüksek getiriyi verdi hemde en yüksek temettü verimini sağladı bunu güzel maliyetlenmeye borçlu olduğumu gördüm. Bu sebeple portfoyumdeki azda olsa bu isctr paylarımda evladiyelik oldular.

SM-A217F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Sn. Müzikal bankalar biliyorsunuz yatirimcilarina yıllardır dolar bazli kayip ettirdiler. Ancak geçen yıl başı isctr fiyatina bir baktım uzun vadede 2001 , 2008 fiyatlarina yakin yada biraz üzerinde 0.25 usd den yazıldim . Temettu için değilde bir yükseliş olacağı beklentisi için almıştım isctrlerimi, temettü için ise eregl , froto , ttrak almıştım. Bu aldığım paylarda isctr hem usd bazlı en yüksek getiriyi verdi hemde en yüksek temettü verimini sağladı bunu güzel maliyetlenmeye borçlu olduğumu gördüm. Bu sebeple portfoyumdeki azda olsa bu isctr paylarımda evladiyelik oldular.

İşbankası benim gözümde salt bir banka değil, daha çok bir holding gibi. O sebeple işc nin yeri başka. Bana göre hala çok ucuz.

Üstelik bu holdingin en güzel katkı verecek şirketi şise bu ara yine sahibinin değerinin üzerinde fiyatlanıyor , sise>isctr
    Syg.
     Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    İşbankası benim gözümde salt bir banka değil, daha çok bir holding gibi. O sebeple işc nin yeri başka. Bana göre hala çok ucuz.

4.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Üstelik bu holdingin en güzel katkı verecek şirketi şise bu ara yine sahibinin değerinin üzerinde fiyatlanıyor , sise>isctr
    Syg.

Burası iki yönlü değerlendirilmeli. Hangisi ucuz ? Kısada mı ucuz, uzunda mı ucuz ? Biri ucuz ise diğerine pahalı demek mümkün mü ? Acaba sahipte başka riskler mi fiyatlanıyor ? Yoksa gerçekten anormal bir durum mu bu?

Bazı zamanlarda böyle anomaliler olabiliyor piyasada. Bu da piyasamızın haddinden fazla sığ olmasıyla ilintili diye düşünüyorum. Zaman içinde normalleşme olur mu olmaz mı yaşayıp göreceğiz.

Sn. Müzikal haklısınız geçmişde geleceğin aynası dersek sanayi işletmeleri her daim ön planda olacaktır. Hele ki bu sanayi işletmeleri sise , froto gibi sürekli büyüyen , yatırım yapan firmalar ise sonuçlarını kendimizde portföylerimizde bizzat yaşıyoruz. Yani ucuz görünen gerçekten ucuz mu? Pahalı dediğimiz gerçekten pahalı mı? Bu birazda gelecekte yapilan yatırımlari ve onların geri dönüşlerini hesap etmekten geçiyor.
    Sizin tecrübeleriniz , bakış açılarınız çok değerli , teşekkür ederim paylaşımlarınız için sağolun varolun.
    Syg.
    Burası iki yönlü değerlendirilmeli. Hangisi ucuz ? Kısada mı ucuz, uzunda mı ucuz ? Biri ucuz ise diğerine pahalı demek mümkün mü ? Acaba sahipte başka riskler mi fiyatlanıyor ? Yoksa gerçekten anormal bir durum mu bu?

Bazı zamanlarda böyle anomaliler olabiliyor piyasada. Bu da piyasamızın haddinden fazla sığ olmasıyla ilintili diye düşünüyorum. Zaman içinde normalleşme olur mu olmaz mı yaşayıp göreceğiz.

6.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Sn. Müzikal haklısınız geçmişde geleceğin aynası dersek sanayi işletmeleri her daim ön planda olacaktır. Hele ki bu sanayi işletmeleri sise , froto gibi sürekli büyüyen , yatırım yapan firmalar ise sonuçlarını kendimizde portföylerimizde bizzat yaşıyoruz. Yani ucuz görünen gerçekten ucuz mu? Pahalı dediğimiz gerçekten pahalı mı? Bu birazda gelecekte yapilan yatırımlari ve onların geri dönüşlerini hesap etmekten geçiyor.
    Sizin tecrübeleriniz , bakış açılarınız çok değerli , teşekkür ederim paylaşımlarınız için sağolun varolun.
    Syg.

Estağfurullah, çok teşekkür ederim nazik iltifatların için Ben de herkes gibi her daim sorgulayan bir yatırımcı olmaya gayret ediyorum. Fikirlerim farklı bakış açıları kazandırıp faydalı oluyorsa ne mutlu bana.

Ben de buraları okuyarak çok değerli bilgiler ediniyorum, bilgi dağarcığımı genişletiyorum. Keşke hep böyle saygı çerçevesinde fikirlerimizi çarpıştırıyor olabilsek. Ne güzel olurdu. Bu vesileyle katkıda bulunan tüm dostlara teşekkür ederim. Bilgi paylaşmayı eksik etmeyiniz. İyi kötü fark etmez, hepsi değerli.

Sevgiler, saygılar.

Beğenmiyorsan satar gidersin. Sana mı soracak finansal planını nasıl yapacağını. Şirketin ortağı olabilirsin, ama söz hakkın yok. Yönetim ne karar alıyorsa o. Sen mi karar veriyorsun ne kadar temettü verip vermeyeceğine, ne kadar yatırım yapıp yapmayacağına.

Çok enteresan gerçekten. Hisse sahibi olunca şirketin sahibi olduğunu sanmak nasıl bir kafa yapısıdır anlamak mümkün değil.

Kararlar ortada, fiyat da piyasada. Beğenen alır, beğenmeyen satar. Kimsenin kafasına silah dayamıyorlar.
    sana mı sorucam aslanım satıp satmayacağımı? temettü dağıtım politikası izahnamede belli.ali kıran baş kesenlik yapacaksa borsaya açılmayacak açılıyorsa benim gibi yatırım yapanların taleplerini goz onune alacak.kaldı ki bu yatırımcının talebi degil şişecamın kendi taahütleri.

biz buraya dun gelmedik yıllardır ortagıyız bu firmanın.oradaki 20 kuruş fark dunya kayıp demek eskiler için.

kafa yapısını sorgulamak da senin ne haddine degil sen once şirketi sorgula da sonra başkalarının kafa yapısına sıra gelir

8.  Alıntı Originally Posted by moza80 Yazıyı Oku
    temettu azaltılması terbiyesizlikten baska bir sey degil.bunu savunmak icin sırket buyumesini sebep gostermek ise polyanncılık.zaten karın %50 si dagıtım politikası var sen onu dagıt geri kalanı ile yatırım mı yapıorsun basalia sırketi mi alıyorsun ne yapıyorsan yap.

ulen para varken dagıtmıyor arın zarar edince zaten dagıtacak bise olmayacak.karın dagıtılmayan kısmından yap yatırımını benim temettumden ne istiyorsun?

ne oldu basalia sirketini aldı muhtemelen fos cıkti erke donergeci gibi iş.
    şirket cok guzel yonetiliyor diyen arkadaşlar bi uyansın adam cebindeki parayı alıyor hala şak şak
     Alıntı Originally Posted by moza80 Yazıyı Oku
    sana mı sorucam aslanım satıp satmayacağımı? temettü dağıtım politikası izahnamede belli.ali kıran baş kesenlik yapacaksa borsaya açılmayacak açılıyorsa benim gibi yatırım yapanların taleplerini goz onune alacak.kaldı ki bu yatırımcının talebi degil şişecamın kendi taahütleri.

biz buraya dun gelmedik yıllardır ortagıyız bu firmanın.oradaki 20 kuruş fark dunya kayıp demek eskiler için.

kafa yapısını sorgulamak da senin ne haddine degil sen once şirketi sorgula da sonra başkalarının kafa yapısına sıra gelir
    Önce yapılan yoruma adam gibi cevap vereceksin aslan parçası. Edeple konuşana edeple, edepsizce konuşana hak ettiği gibi cevap veririm. Etki ve tepki.

Sen buraya dün mü geldin bugün mü geldin beni zerre ilgilendirmez. Benim kaç yıldır yatırımcı olduğum da ne seni, ne de başkasını ilgilendirir.

Satıp satmayacağın da beni nasıl ilgilendirmiyorsa, şirket politikaları hakkında nasıl yorum yapacağım da seni ilgilendirmez. Edebinle konuşup tartışabiliyorsan ne ala, böyle seviyeni düşüreceksen seni bir kez cevap vermek için muhatap aldım, bir daha almam. Sen de beni muhatap alma. İkimizin de böyle bir zorunluluğu veya ihtiyacı yok. Benim yok en azından.

Adaba uygun tartışmaya her daim saygıyla yaklaşırım. Buna uyana saygım sonsuz, uymayan da beni ilgilendirmez, kaale almam. Aynı fikirde olmamak kavga etmek, seviyesizleşmek demek değil. Beni tanımadığın halde hangi hakla saygısızca yazabiliyorsun. Ne haddine senin. Bir de bana haddime değil diyorsun. Önce ne yazdığına bak, ondan sonra had bildirme gayretine gir.

Polemik çıkartmak için bu tarzı benimsiyorsan hiç boşuna uğraşma. Bu sana son mesajım, benim o taraflarda bezim yok. Başkasına sar. Saygı çerçevesinde, makul mantıklı konuşacaksan başımın üzerinde yerin var. Yoksa ben oynamıyorum.

Sayfa 179/259 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •