Sayfa 216/252 İlkİlk ... 116166206214215216217218226 ... SonSon
Arama sonucu : 2010 madde; 1,721 - 1,728 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1. Gesan KAP'ı tam bir ders niteliğinde. Dünden bu yana bizde dahil tüm enerjileride kızarttı.
    En önemli şey patronun dürüst olacak. Gesan gibi sesans içi hisse tavandayken KAP atıp yatırımcısının ipini çekmeyecek.

Alfas'ın eksileri artıları tartışılır.
    Ama en önemli artısı Yönetiminin dürüst olması. Hisseyi şişirmek gibi bir amaçları yok.
    Bazıları eleştirsede seans içi KAP atmaması. Güvenilirlik ve dürüstlüğe çok büyük artı yazıyor.

Evet belki zaman zaman diğerlerine göre biraz daha geriden gidiyoruz ama yastığa başımızı rahat koyuyoruz diye düşünüyorum.

2. Gesandaki satıştan gelecek patron geliri eğer şirkete harcayacaksa faizlerin yüksek olduğu bu dönemde mantıklı bir hamle olur. Ama bir açıklama şart, ne olursa olsun önemli olan piyasanın bu kapı nasıl değerlendireceği idi.An itibariyle anlaşılan piyasa haberi olumsuz algıladı.

3. GESAN patronun hisse satışıyla ilgili bir KAP yoktur. Sadece SPK ya başvuru var. Ayrıca nedense burada arkadaşlarda KAP ların seans esnasında gelmesi büyük bir yanlışmış gibi bir algı var. Şirketlerin binlerce çalışanı var. Bunların bir kısmı ilgili haberi ister istemez önceden alıyorlar. Manipülasyona sebep olmamak için haber geldiği anda KAP verilmesi KY için daha olumlu olacağı konusu çok açık. İlgili konuyu bir takım kişiler bilirken KY den saklamak kimin işine gelir.

4. Bugünkü bültende de yokuz bakalım haftayamı kaldık yoksa arada bir sürpriz olabilirmi?

5.  Alıntı Originally Posted by Umk Yazıyı Oku
    Bugünkü bültende de yokuz bakalım haftayamı kaldık yoksa arada bir sürpriz olabilirmi?
    sevgili dostum spk açıklamadıkça tahtacı da dar alanda sıkıştırmaya ve olgun armutları sepetine atmaya devam ediyor bu spk da iyice kabak tadı verdi yav deyverin gitsin herkes işine baksın bekletince kuluçkadaki civcivlerin mi çogalacak 7 yumurta koymuşsun tavugun altına ne çıkarsa o yumurtalardan çıkacak biri tavuk biri ördek biri kaz olacak degilya demiya.
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

6.  Alıntı Originally Posted by mercek2 Yazıyı Oku
    sevgili dostum spk açıklamadıkça tahtacı da dar alanda sıkıştırmaya ve olgun armutları sepetine atmaya devam ediyor bu spk da iyice kabak tadı verdi yav deyverin gitsin herkes işine baksın bekletince kuluçkadaki civcivlerin mi çogalacak 7 yumurta koymuşsun tavugun altına ne çıkarsa o yumurtalardan çıkacak biri tavuk biri ördek biri kaz olacak degilya demiya.
    Haklısınız sn.ortak.

7. Bu hafta Alfas'ta inanılmaz düşük bir hacim var. Yukarıdaki tablo dünkü gün sonu AKD.
    En çok alan kurum net 9bin lot almış. Ençok satan 15bin lot satmış.
    Çok çok komik rakamlar. 9 milyon lotu olan tahtada binde 1'le işlem oluyor.

Elinde 10-20bin lotluk parası olan küçük yatırımcı tahtaya girse neredeyse istediği yere sürükleyecek.
    Kimsenin ne almaya ne satmaya niyeti var. Acayip bir sıkışma oldu hacim düştükçe düşüyor.
    Bugünde çok düşük hacim devam ediyor. Kimse aksiyon almıyor tahtada.

8. SPK bu hafta onayı verecek diye içimden geçiyor bu geri basma ve sıkıştırma onun imareleri gibi çok yordu bu SPK dakiler artık bültende bı satır yazı bekliyoruz bre cingozler
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

Sayfa 216/252 İlkİlk ... 116166206214215216217218226 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •