Sayfa 237/253 İlkİlk ... 137187227235236237238239247 ... SonSon
Arama sonucu : 2020 madde; 1,889 - 1,896 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1. Maalesef küçük yatırımcıyı umursamayan bir yönetim anlayışı olduğunu kısa sürede öğrendik...
    160 lardan 170 lerden hisse alanlar, zarar içinde yüzenler nolucak eyyyy yönetimmm....
    Hisse 130 lara geri geldiğinde demiştim ki, yavaş yavaş fiyatı eritiyorlar, ele vermeler devam ediyor...
    Bana kızanlar, çıkışanlar oldu... nerede o poh poh çular....
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

2. Bist'teki hisse fiyatını, yabancı yatırımcıya sattıkları 94,98 lira fiyatına yaklaştıracaklar herhalde... gidişat öyle gibi görünüyor...
    yazıklar olsun...

3.  Alıntı Originally Posted by mberk Yazıyı Oku
    Şirket acemice yönetiliyor.. Yatırımcıya 160 dan verdiğiniz hisseyi 94 ₺ den yabancıya veriyorsunuz. 11 milyon malı tahtada daha pahalı fiyata satardınız hem de KY e bu kadar zarar vermezdiniz. 75 gün satmama taahhüdü var. İyi de adamın daha önce aldığı elinde bulunan mal için de mi taahhüt koyuyorsunuz. Sizden çok ucuza aldığı için elindeki malı birgün sonra %15 daha değerli satıyor. Üstelik de bu satılan 11 milyon malın sahibi bu parayı sizde beleş mi verecek? Olan gariban yatırımcıya oluyor.
    Küçük yatırımcıya büyük zarar verdiler, yerden göğe haklısınız...

4. Arkadaşlar arayarak tepkimizi koyalım.
    Yatırımcı ilişkileri
    Nazlı Gül Aktaş 0 (312) 230 32 57
    yatirimciiliş[email protected]

5.  Alıntı Originally Posted by mberk Yazıyı Oku
    Arkadaşlar arayarak tepkimizi koyalım.
    Yatırımcı ilişkileri
    Nazlı Gül Aktaş 0 (312) 230 32 57
    yatirimciiliş[email protected]
    Ben de mail gönderdim ama işimiz zor dostum...
    Hisse Borsa'da 113 liralarda işlem görürken 94,98 liradan 11.039.999 adet yabancıya satış neyin nesi ya...
    Bir kaç günde tepetaklak ettiler hisseyi, 100 liranın bile altına düşecek neredeyse...
    Bir yabancı kurum kazanacak diye BİST'teki küçük yatırımcıya zarar ettirdiler...
    Şirketten hisse geri alım kararı gelir mi bilinmez ama büyük hata yaptılar...
    Borsadaki işlem fiyatı ile yabancıya satış fiyatı arasında bu kadar büyük fark olur mu
    tarihe geçecek bir hata... SPK'nın da bunu görmesi ve onay vermemesi gerekirdi...

6. ben bu satış olayını hektaşta gördüm.
    hsbc'e 23,37tlden verdiler, o arada 26-27tl idi daha sonra 20ye kadar düştü.

benzer hesap yaparsak bunda da 85i gösterebilirler.

7.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    ben bu satış olayını hektaşta gördüm.
    hsbc'e 23,37tlden verdiler, o arada 26-27tl idi daha sonra 20ye kadar düştü.

benzer hesap yaparsak bunda da 85i gösterebilirler.
    sasa hissesinde de yabancıya zaman zaman hisse satışı yapıyorlar...
    o yüzden hisse bir yıldır başını kaldıramıyor bir türlü...

8. Ama bu hisse satışlarında hep şöyle düşündüm... nitelikli yabancı yatırımcı o şirketin hissesini alıyorsa bir potansiyel görüyor demektir... Orta ve uzun vadede sıkıntı olmaz... 11 milyon lotu hiç bir yabancı zarar etmek için almaz...
    Benim itirazım, borsada işlem gören hisse fiyatı ile bariz farkta ucuza yabancıya verilmesi...
    Bunu yönetimin bir hatası, borsadaki yatırımcısını umursamazlığı olarak niteliyorum.

Sayfa 237/253 İlkİlk ... 137187227235236237238239247 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •