Sayfa 5/302 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 2414 madde; 33 - 40 arası.

Konu: KAREL - Karel Elektronik

--DOĞAN HOLDİNGİN BİLANÇOUSU GELDİ...BİLANÇODA KAREL VE İŞTİRAKLERİ BÖLÜMLERE GÖRE AÖIKLAMDA SANAYİ GURUBU İÇİNDE GÖSTERİLDİĞİNDEN FARKLI BİR BİLGİYE ULAŞAMADIM.

--FAALİYET RAPORUNDA...KARELDEN AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE BAHSETMİŞLER...

-- Karel Elektronik
    Karel, iletişim çözümleri, savunma sanayii, elektronik üretim, otomotiv çözümleri ve sistem entegrasyon
    konularında faaliyet göstermektedir ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerindendir. Şirket Ar-ge’den
    tasarıma, üretimden satış sonrası hizmetlere kadar tüm süreçleri yönetmekte ve müşterilerine uçtan uca
    hizmet vermektedir. Doğan Holding, Karel’i 30 Haziran 2022 itibarıyla konsolide etmeye başlamıştır.
    2022 yılının 3. Çeyreğinde Karel’in satışları yıllık bazda %133 artış kaydetmiştir. Bu artışta %115 büyüyen
    Telekom segmenti ve %112 büyüyen Elektronik Kart Üretimi segmenti ve Daiichi satın alımı etkili
    olmuştur. Karel’in aynı dönemde FAVÖK marjı %19,9 olurken yıllık bazda 2,3 puan iyileşmeye işaret
    etmektedir. Şirket küresel çapta etkili olan çip tedariği krizinin etkilerini en aza indirmek için bu dönemde
    yüksek stok miktarlarıyla çalışmaktadır. Bu durum net borç yükünü artırmakta ve finansman giderlerini
    yükseltmektedir. İşletme sermayesi yönetimini iyileştirecek tedbirler alınmakta olup, bu alanda
    önümüzdeki dönemlerde daha iyi bir performans hedeflenmektedir.

Alıntı Originally Posted by ZICO Yazıyı Oku
    Hasan bey, sayın ft 2 nin demek istediği o değil
    demek istediği şu
    ne ka çokluk oka bk luk
    kimse bulaşmasın boşver demek istiyor
    çünkü tanıdığım sevdiğim bir üstad var
    önür boyu tut bu kareli diyor
    ben tutamam o ayrı inş sabredebildiğim kadar tutacağım....
    --ZİCO, 2014 yılında SASA da gene beraberdik.... SABANCI sektörde gelecek görmedi diye ve ayrıca adıyamanlı aileye güvenemediğim için ben ufak bir kar ile çıkmıştım... senin de erken çıkmış olman lazım...

--aklıma neden SASA gelmiş olabilir.?..

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --ZİCO, 2014 yılında SASA da gene beraberdik.... SABANCI sektörde gelecek görmedi diye ve ayrıca adıyamanlı aileye güvenemediğim için ben ufak bir kar ile çıkmıştım... senin de erken çıkmış olman lazım...

--aklıma neden SASA gelmiş olabilir.?..
    Sorma üstat 2013 yılının mart ayında eşim ile birlikte Adana'ya Genel Kurul'a gitmiştim. O zamanlar burada resimleri de paylaşmıştım.. Genel Kurul çıkışında sayın ceo'ya şunu sormuştum "hissenin durumu ne olacak" Mustafa bey kesinlikle bizim hisseleri satma diye özellikle söylemesine rağmen 2013 Haziran'da Gezi Olayları patlak verince korktum ve sattım. Eğer bugün hala elimde tutsaydım geçen 145 tl'yi gördüğünde tam 810 milyon tl para yapıyordu. O yıllarda bütün çevreme sasa alın dememe rağmen yine de kendim dayanamayıp satmış bulundum. O dönemin TV'lere çok çıkan kadın yorumcu B.M ile de bir ara atıştım. O SaSa'dan hiçbir şey olmayacağını iddia ediyordu. Ben ise 80 kuruşlarda iken 10tl olacağını iddia ediyordum. nasip-kısmet böyleymiş, yapacak bir şey yok diyorum
    Bizim ATATÜRK sevgimiz, Anayasanın ilk 3 maddesi gibidir.
    Değişmez, değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

AYLIK GRAFİK...YÜKSELEN BARLARA DEVAM...

2.5 AYDA 12 den 28.60 e çıkmış....

buralardan girmek için büyük cesaret gerekir...

grafiğe logaritmik bakmalısın ortak..

dolar bazlı
    23 mart

8 KASIM

--doğru düzgün bir düzeltme yapmadan bu kadar sert gitmesinin sebebi ne olabilir...??

8. Maden bulmuştur belki;)

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 5/302 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •