Sayfa 365/829 İlkİlk ... 265315355363364365366367375415465 ... SonSon
Arama sonucu : 6631 madde; 2,913 - 2,920 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Hayır dostum yorum katmadim tam da Hüseyin Bey'in soylediklerini aktardım..bu cümleyi duyunca bende şaşırdım çünkü biz yatırımcıların sık kullandığı bir cumleydi..yine astoru kastederek açıklamalar yapması ve küçük yatirimcinin neler düşündüğünü bilmesi beni çok şaşırttı..sanki buraları okuyor dusuncesine girdim...belki de her ky nin onu aramasi ve sohbet etmesi bizim ne düşünüp ne söylediğimizi anlamasını sağlıyor gibi..

Tekrar edeyim o cumle yorum değildir..tam da Hüseyin Bey'in sözüdür...ben o cümleden gesanin tekrardan eski zirvesini göreceği anlamını çıkardım...geçmişte gesani ilk aldığımda da Hüseyin bey ile görüşmüş neden 8 aydır hisse yatayda diye sormuştum..o vakitler de sabır edilmesi gerektiğini ama çıkmasının yakın olduğu anlamına gelen cümleler kullanmıştı...
    O vakit de gesan gerçekten de çıkışa geçmişti..şimdilik aynı duygulari yaşıyorum..
    Hüseyin bey SPK Lisanslı yatırım uzmanı. Çoğumuzdan bilgili borsacı

2.  Alıntı Originally Posted by Sabolc Yazıyı Oku
    Hüseyin bey SPK Lisanslı yatırım uzmanı. Çoğumuzdan bilgili borsacı
    Bence forumları ve sosyal medyayı da takip ediyor..mesela burada astoru biz hiç tartışıp gesan ile karşılaştırmasını yapmamıştık sanırım bu konuyu sosyal medyada görmüş olmalı..bir hissenin zirvesini unutmadigi ve bir gelip orayı gördüğü ise hem sosyal medyada hem de forumlarda sıkca söylenen bir düşüncedir..bunu da forumlardan görmüş olmali..
    Hüseyin bey yatırımcılar ile iç içedir..o yüzden bizim nabzimizi iyi tutuyor...bizim ne düşündüğümüzü biliyor...
    Bence Hüseyin bey kadar yatırımcısı ile ilgilenen bir yatırımcı ilişkileri yok..fabrikayı ziyaret eden yatırımcılara da yardımcı oluyor..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by Acemibalık Yazıyı Oku
    Size sektör içerisinden bonus bilgi... yatırımcı ilişkilerinden değil, doğrudan yatırımcıdan... ama GESAN veya diğer enerji şirketlerinin hisse yatırımcısından (da) değil, doğrudan otoprodüktör 1-2 lisanslamalarını yapanlardan... Şu an dosya yapıcı (iş takipçisi diyeceğim ama daha teknik, daha komplike ve saygıyı hak eden bir iş yapıyor adamlar, 1-2 eski enerji bürokratı çalıştıran lobici/çantacı tipler değiller yani) şirketler; sözleşmelere sadece çağrı mektubu onayı için bile Eylül 2023 öncesi bir deadline yazılmasını kabul etmiyorlar... 2 ay önceye almaya çalıştığımızda bile hem biz o tarihe garanti veremeyiz hem de biz işlemleri bitirsek de siz Kasım'dan önce tesis kurdurtacak yüklenici bulamazsınız, bulsanız panel bulamazsınız, her şeyi yapsanız OG hattı yaptıramazsınız devreye alamazsınız diyorlar... Yani özellikle tüketim x 2 kurulu güç izni hikayesinden ve bölge dışı tesis serbestisinden sonra inanılmaz bir talep patlaması var ve bu talep ne zaman yataya döner belli değil, ucu bucağı yok... Arada birisi kalkıp füzyonla bedava elektrik üretmezse, ihracat yapanlar green-line sertifikası için, yapmayanlar da sırf enerji maliyetlerini düşürmek için dibine kadar kullanmak zorunda bu sistemi... Ben de açıkçası önümüzdeki 6-7 yıldan sonra ne olacağını merak ediyordum hatta bunu yazdım da burada... ama görünen o ki gözle görünen bin tane 10+ milyonluk, iki üç bin tane tane 3-4 milyon euroluk proje bittiğinde; sıra 30-40 bin tane 250-500K euroluk projeye, ardından da milyon tane 50-100 binlik projeye gelecek... Müşteri seçme lüksü elbet azalacaktır ama bu işin sonu (en azından bizlerin ömründe) yok gibi görünüyor...
    Çok güzel bilgiler dostum tşkler..şahsen bende 1_3 yıl içinde sektörde rekabetin olmayacağını çünkü iş yogunlugundan ancak işleri yetistirebileceklerini düşünüyordum...verdiğin bu bilgilerden sonra belki de daha uzun bir süre rekabet olmayacak dolayısı ile kar marjları düşmeyecek..

Sektörü tam anlamı ile tanımayan bazı twiteer üstadları sektörde sanki yoğun bir rekabet varmış gibi aman dikkat diyorlar...oysa alakası yok..kaldı ki çok ilerde rekabet olsa bile gesan kullandığı tüm ürünleri kendisi ürettiği için kimse onunla rekabet edip en kaliteli ürünü en ucuza veremez...elektrik ve trafo ihalelerini görüyorsunuz bazen ihalede üçüncü olsalar bile işi gesana veriyorlar...aynısı ileride GES ve RES lerde de olacak...

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Bence forumları ve sosyal medyayı da takip ediyor..mesela burada astoru biz hiç tartışıp gesan ile karşılaştırmasını yapmamıştık sanırım bu konuyu sosyal medyada görmüş olmalı..bir hissenin zirvesini unutmadigi ve bir gelip orayı gördüğü ise hem sosyal medyada hem de forumlarda sıkca söylenen bir düşüncedir..bunu da forumlardan görmüş olmali..
    Hüseyin bey yatırımcılar ile iç içedir..o yüzden bizim nabzimizi iyi tutuyor...bizim ne düşündüğümüzü biliyor...
    Bence Hüseyin bey kadar yatırımcısı ile ilgilenen bir yatırımcı ilişkileri yok..fabrikayı ziyaret eden yatırımcılara da yardımcı oluyor..
    Takdir edilesi gerçekten. Başka şirketlerde görmedim bu kadar ilgili yatırımcı ilişkileri. Her telefona çıkıyor, verebileceği kadar bilgi veriyor

Screenshot_1.jpg

5. ama alınan lisanslardan sonra şirketlerin bu işi gerçekleştirmek için başvuracakları en önemli şirketlerin kendileri olacağını , ges ve res santrallerinde kullanılacak malzemeler için de ihaleyi alacak şirketin yine kendilerine geleceğini söylediler.
    Yukaridaki bilgi belkide en önemli bilgi. Özellikle instagramda ve twitter tanitim videolarinda tır üzerinde götürülen konteyner tipi trafo yada depolama ünitesi olabilir adını bilmiyorum. Depolama tesislerinde bu üründen yuzlercesi kullanilacak ve bunu üretebilen çok fazla firma olduğunu sanmiyorum.
    https://www.instagram.com/reel/ClYLo...d=NDdhMjNiZDg=
    https://www.instagram.com/reel/CkflK...d=Yzg5MTU1MDY=

6. Gesan yada europower icin en büyük sıkıntı bir anda 2 3 yillik iş kapasitesini dolduracak kadar ihale alıp sözleşme yapacaklar. O vakit biz iki sene kap yolu mu gozleyecegiz. Büyük montanlı iş almanın eksi yönü kap canavarı unvanını kaybetmek olabilir🤣🤣

Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    Gesan yada europower icin en büyük sıkıntı bir anda 2 3 yillik iş kapasitesini dolduracak kadar ihale alıp sözleşme yapacaklar. O vakit biz iki sene kap yolu mu gozleyecegiz. Büyük montanlı iş almanın eksi yönü kap canavarı unvanını kaybetmek olabilir🤣🤣
    Kap bitmez Gesan da...ihale kapları azalır belki ama üretim satışlarına dair kaplar devam eder gecen ki İspanya kap'ı tarzı...yabancı ortaklık veya farklı ülkelerde ki yatırım teşvik vs...ayrıca sadece ges değil..Res te var işin için de ..Sürecin avantajlarını şirket iyi kullanırsa hepimiz çok güzel getiriler elde ederiz şüphesiz ...

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Hayır dostum yorum katmadim tam da Hüseyin Bey'in soylediklerini aktardım..bu cümleyi duyunca bende şaşırdım çünkü biz yatırımcıların sık kullandığı bir cumleydi..yine astoru kastederek açıklamalar yapması ve küçük yatirimcinin neler düşündüğünü bilmesi beni çok şaşırttı..sanki buraları okuyor dusuncesine girdim...belki de her ky nin onu aramasi ve sohbet etmesi bizim ne düşünüp ne söylediğimizi anlamasını sağlıyor gibi..

Tekrar edeyim o cumle yorum değildir..tam da Hüseyin Bey'in sözüdür...ben o cümleden gesanin tekrardan eski zirvesini göreceği anlamını çıkardım...geçmişte gesani ilk aldığımda da Hüseyin bey ile görüşmüş neden 8 aydır hisse yatayda diye sormuştum..o vakitler de sabır edilmesi gerektiğini ama çıkmasının yakın olduğu anlamına gelen cümleler kullanmıştı...
    O vakit de gesan gerçekten de çıkışa geçmişti..şimdilik aynı duygulari yaşıyorum..
    Hadi İnşallah herkese aldirttik utandirdi beni yani 260 civarı Hisseye güveniyoruz o vakit hayırlısı olsun

Sayfa 365/829 İlkİlk ... 265315355363364365366367375415465 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •