Sayfa 802/833 İlkİlk ... 302702752792800801802803804812 ... SonSon
Arama sonucu : 6663 madde; 6,409 - 6,416 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    Arkadaslar ben cok emin olamiyorum, malum borsamizda, birileri hep onceden haber aliyor
    bu hisse 110 lari goru son bir ayda 88 indi , muhtemelen bilnacoyu bilen, haber alanlar satti diye diye dusunduruyor bana .. umarim yanilirim ve muthis bir bilanco gelir

bu arada bilanco ne zaman aciklaniyor ?
    10 Kasım son gün.

2. Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

3. Diyecek bir şey yok. Kötü niyet mi, acemilik mi bilemedim...
    En son başka bir sıkıntılı haberle gündem olmuştu..Şirketin büyümesini konuşmak yerine piyasa bunları konuşuyor..
    Bakalım

4. ceza yemişiz ama muhasebeci hatası diyorlar...Benim kızdıgım adam gibi ileriye dönuk bi sunum yapıp veremediler aylardan beri lafta genell kurulda bundan bahsedilmişti..
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

5.  Alıntı Originally Posted by METEHAN Yazıyı Oku
    Bende bunu buraya yapıştırmaya çalışıyordum.
    Esen ve Naten de aynı nedenle ceza almışlar.
    Bana pek acemilik gibi gelmiyor.
    Hayırlısı....

Bakalım şirkete verilen cezaları kişilere rücu ettirecek mi yönetim kurulu

6. Anladığım kadarı ile konu arzdan kasaya giren paranın ayrı muhasebe kodu altında gösterilmemesi...
    Kasıtlı değil ama amatörce bir durum var görünüyor.
    Umarım şirket yarın sabah seans öncesi durumu açıklama kap ı gönderir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,950
     Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Anladığım kadarı ile konu arzdan kasaya giren paranın ayrı muhasebe kodu altında gösterilmemesi...
    Kasıtlı değil ama amatörce bir durum var görünüyor.
    Umarım şirket yarın sabah seans öncesi durumu açıklama kap ı gönderir...
    amatorce hata felan yok , 2-3 ay once ayni kisilerin ismi gene gecmis , gene ceza mi , uyarimi aldilar,
    sen aylarca ust uste uyari alip, hala ayni seyi yapiyorsan , burda art niyetmi dersiniz , yoksa acemice is mi yapiliyor dersiniz , artik bilemiyorum . ama hic hos degil
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

8. Açıklama
    02/11/2023 tarihinde yayınlanan, 2023/67 sayılı Sermaye
    Piyasası Kurulu Bülteni’nde duyurulan ve Şirketimize ve Şirket Yönetim Kurulu
    Üyelerimize uygulanmış olan İdari Para Cezaları ile ilgili olarak açıklamalarımız
    aşağıdaki şekildedir;

Şirketimiz 19/08/2021 tarihinde gerçekleşen halka arzdan elde etmiş olduğu gelirin kullanımına yönelik olarak, Halka Arz İzahnamesinde,

- Üretim kapasitesinin artırılması,

- Hammadde alımı,

- Makine, teçhizat ve ekipman alım ve yenilemeleri,

konularında harcama yapılacağı belirtilmiş ve yukarıdaki maddelere yer verilmiştir. Bilindiği üzere Şirketimizin esas faaliyet konusu
    mühendislik ve taahhüt işleri üzerinedir ve Şirketimizin bağlı ortaklığı olan
    Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi A.Ş., Girişim ElektrikGrubunun üretim faaliyetlerini yürütmektedir. Yukarıda belirtilen maddeler, üretim ile bağlantılı olduğu için, halka arzdan elde edilen gelirin bir kısmının iştirakimiz için kullanılması uygundur. Ancak verilen İdari Para Cezalarında
    da belirtildiği üzere yapılan harcamaların fon kullanım raporlarında
    iştirakimiz adına yapılmış olduğunu belirtmemek, Sermaye Piyasası Kurulu
    kararlarına göre şeklen uygun görülmemiştir.

Halka arzdan itibaren, açıklamış olduğumuz yıllık finansal raporlarda incelendiğinde, üretim için yapılmış olan harcamaların grubumuzun
    büyümesine olan etkisi açıktır. Yıllık Hasılat ve Yıllık Net Kar rakamlarındaki
    yıllara sâri artış oranları, harcamaların doğru bir şekilde ve belirtildiği gibi kullanıldığının göstergesidir.

İdari Para Cezalarında belirtilen muhasebe kayıtları ile ilgili husus ise, halka arzdan elde edilen ve atıl durumdaki gelirin daha
    yüksek getiriler ile değerlendirilmesi için farklı bankalara ve kurumlara yönlendirilmesi ancak yönlendirilen yerlerdeki yeni açılmış hesaplar yerine mevcut hesaplar üzerinden takip edilmesi nedeni ile şekli bir uygunsuzluk
    olduğu şeklinde açıklanabilir.

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,

Sayfa 802/833 İlkİlk ... 302702752792800801802803804812 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •