Sayfa 745/826 İlkİlk ... 245645695735743744745746747755795 ... SonSon
Arama sonucu : 6606 madde; 5,953 - 5,960 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Son 1 yılda KAP'a düşen backlog toplamı: 321.209.634 USD + 156.267.788 EURO + 278.746.696 TL

Bu rakamlara ihale birinicilikleri dahil değil. Kurun geldiği ve gideceği yeri üç aşağı beş yukarı tahminliyoruz.

Ortalam USD'yi 18 TL'den EURO'yu 19,5 TL'den hesaplasak 9 milyar TL ciro. Europower'dan Peak'den distribution apından gelen hariç. %20 net kar marjı olsa yıllık kar 1,8 milyar TL. Sermaye 460 mln TL. Hisse başı kar 4 TL civarı. Özsermaye 2,5 milyar TL. Yabancı peyderpey alımda.

Yazmıyoruz diye pozsiyonu kapattık zannetmeyin arkadaşlar. Dökülenler dökülmüştür. Endeks bağıl borcunu hızlıca ödeyebilecek kapasitesi var. 2-3 çeyrek daha görelim. Son dönemin eziyetini çekip sıkı sıkıya sarılanlar birkaç ay daha sabretsin derim ben.

aralarda kalmış bu hesabı yeni kur ile hesap etmek gerekir mi?

şirketin geleceği güzel. en az üç yıllık kalanlar yüksek kar edebilirler. YTD

2. Arkadaş yatırımcı ilişkileri ile görüşebilen var mı? Ben bir türlü ulaşamadım. Soracağım tek soru var bir buçuk aydır tek bir iş bile almadınız mı? Yoksa mal kilitlemek için mi kap atıyordunuz? Patronun söylediği o bir türlü yetişemediğiniz işlere ne oldu? 3 5 trafo satarak mı sektörün lideri olacaksınız? Lütfen ulaşabilen biri varsa bunları sorsun?

3.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Arkadaş yatırımcı ilişkileri ile görüşebilen var mı? Ben bir türlü ulaşamadım. Soracağım tek soru var bir buçuk aydır tek bir iş bile almadınız mı? Yoksa mal kilitlemek için mi kap atıyordunuz? Patronun söylediği o bir türlü yetişemediğiniz işlere ne oldu? 3 5 trafo satarak mı sektörün lideri olacaksınız? Lütfen ulaşabilen biri varsa bunları sorsun?
    Son dönemde alınan işlerle kapasitenin tamamını doldurmuş olabilme ihtimali nedir?
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by balık Yazıyı Oku
    Son dönemde alınan işlerle kapasitenin tamamını doldurmuş olabilme ihtimali nedir?
    Aklıma başka bir şey gelmiyor, eğer böyle bir durum var ise, kko ful ise agresif arttırması lazım oda kalifiye eleman açığı yüzünden çok zor.

5.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Aklıma başka bir şey gelmiyor, eğer böyle bir durum var ise, kko ful ise agresif arttırması lazım oda kalifiye eleman açığı yüzünden çok zor.
    https://www.youtube.com/watch?v=nQeYLGbfVJQ

6. Sektör hisseleri içinde eksi kapatan bi biz varız (yavrusu ile) bi kontr var.
    Alfas yeotk tavan diğerleri yüzde 3-4 civarı
    Yazıklar olsun. Alfası tutmak varmış bunun yerine

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by Better15 Yazıyı Oku
    Sektör hisseleri içinde eksi kapatan bi biz varız (yavrusu ile) bi kontr var.
    Alfas yeotk tavan diğerleri yüzde 3-4 civarı
    Yazıklar olsun. Alfası tutmak varmış bunun yerine
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

Dünya Bankası, Türkiye'ye yenilenebilir enerji için 549 milyon dolarlık kaynak ayırdı

Dünya Bankası, kamu kesiminde yenilenebilir enerji kullanımının artırılması için Türkiye'ye 549 milyon dolar kaynak ayırdı.

Dünya Bankası tarafından dün tarihli bültende, kredinin yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı için gereken sermaye yatırımlarının yapılmasını destekleyeceği ifade edildi.

Independent Türkçe
    June 14, 2023 15:10 GMT+3

GESAN her ihaleyi almasa bile, ihaleyi alan firmalara birçok farklı malzeme satışı yaptığını Sn. Behiç Harmanlı Bey paylaşmıştı. Bugün yayınlanan (yukarıda paylaştığım) haberdeki 549 milyon dolarlık kaynaktan oldukça güzel fayda sağlayabilir diye düşünmekteyim kendi adıma. Sektör için çok olumlu haber.

Selamlar saygılar,

Sayfa 745/826 İlkİlk ... 245645695735743744745746747755795 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •