Sayfa 282/682 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382 ... SonSon
Arama sonucu : 5453 madde; 2,249 - 2,256 arası.

Konu: AVTUR - Avrasya Petrol ve Turizm

1.  Alıntı Originally Posted by viva Yazıyı Oku
    2.80 1000
    2.70 2000
    2.60 4000
    2.50 8000
    Alım stratejim buydu, yani 1,2,3,4 kuralı. 4. Gerçekleşmedi. Maliyetim Burdur. Çok zararda olan arkadaşlara sabırlar diliyorum. Bu tip kağıtlara Allah ne verdiyse dalınmaz. Yani hepsi gerçekleşseydi 35 bin vs olacaktı. Daha fazla olmamalı. 20-25 kaybettim diyenler var. 100 binle girilmez yazık günah. Bu 35 bin batsa da ölmezsin. Ki ancak burada %50 kaybederim etsem de bir şey olmaz. Alımlarda yukarıdaki strateji hiç kaybettirmedi diyebilirim beklemek kaydıyla.
    çok doğru yazmışsınız. biz bir şekilde galip'e takıldık bunca yıl sonra dersimi aldım. 3-4 ay önce biri avtur alacağım dese salak mısın ne işin var derdim. allah adamın basiretini bağlamaya görsün. maliyetim tek tavana bakar çok yüksek değil ama yüklü alınca zarar yüksek oluyor.

dolaşımda olmayan payları nasıl sattı onu anlamadım. bilsem satabileceğini girmezdim zaten.

naçizane 7 den 2,5 gören kağıtta söz konusu taktik belki daha geniş marjlı olursa mantıklı olur diye düşünüyorum. 2.60 - 2.30 - 2.00 - 1.50 gibi. o da sonuç verir mi belli olmaz.

avtur yarın öbür gün yüksele de bilir ama bu saatten sonra(öncesi de öyleydi) bu hisseyi alan kısa sürede voleyi vurmak için alıyordur ve kaybederse boşa ağlamasın. kimsenin kimseye mal pazarladığı da yok. teşne olan gelip dalıyor işte.

2.  Alıntı Originally Posted by çınar33 Yazıyı Oku
    Biz niye alıyoruz kısa vadeli düşündüğümüzden

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Çınar sen 4,50 lerde girmiştin zararla çıkmıştın hisse 3,10 tabana vurup 4,80 miydi tavan yapmıştı aynı gün
    Yine girdinmi sende girmek için fırsatmı kolluyon

3.  Alıntı Originally Posted by body Yazıyı Oku
    4-5 lerde alan vardır nadir değildir baya vardır çünkü asıl operasyon 3,50-5 arasında oldu tabi kol bacak kesip çıkan çok olmuştur
    Bntas hareketi yaparmı diye bakınıyoruz
    bende bantas mi avturmu diye düşündüm buna karar verdim son anda, yalnız ortak buda salı günü 2,85 gördü tekrar aksama 3,40 lardan kapattı, bantas da ikinci günü tavan yaptı bugün ise %10 düştü...yarin ne olur bilemem.

Bu hissenin hoşuma gitmeyen tarafı senin tabloda var f/k si 16 larda, gerçi ikinci çeyrek te egerki zararı kâra çevirirse fk dengelenir.

Hic hissenin 2016 sonunda bilançosuna Baktın mı, sürekli zarar açıklarken veya az kar yazarken birden 2016 sonunda 7 milyon kar açıklamış ve hisseyi bunun üzerine 1,50 lerden 8,50 lere dehlemisler, yani bu adamlar açıkça bilanço ilede oynuyorlar gibime geliyor...sonra ilk çeyrek 1,5 milyon yaklaşık zarar hisseyi tekrar 3 altına indirdiler, bunda bir dalavere de var....ikinci çeyrek ağustosta bakalım ne gelecek, egerki artı gelirse fk sida iyi olur. Yarin birazdaha belki olur ..

4.  Alıntı Originally Posted by eski bir dost Yazıyı Oku
    çok doğru yazmışsınız. biz bir şekilde galip'e takıldık bunca yıl sonra dersimi aldım. 3-4 ay önce biri avtur alacağım dese salak mısın ne işin var derdim. allah adamın basiretini bağlamaya görsün. maliyetim tek tavana bakar çok yüksek değil ama yüklü alınca zarar yüksek oluyor.

dolaşımda olmayan payları nasıl sattı onu anlamadım. bilsem satabileceğini girmezdim zaten.

naçizane 7 den 2,5 gören kağıtta söz konusu taktik belki daha geniş marjlı olursa mantıklı olur diye düşünüyorum. 2.60 - 2.30 - 2.00 - 1.50 gibi. o da sonuç verir mi belli olmaz.

avtur yarın öbür gün yüksele de bilir ama bu saatten sonra(öncesi de öyleydi) bu hisseyi alan kısa sürede voleyi vurmak için alıyordur ve kaybederse boşa ağlamasın. kimsenin kimseye mal pazarladığı da yok. teşne olan gelip dalıyor işte.
    Usta yorumunun burası kesinlikle doğru
    Kimsenin kimseye bişey demeye hakkı yok aklı beyni olmayanın borsada ne işi var

5. Ben ilk düşüşünde girmiştim yedi lerden düşerken 6 küsürlerden toplam 4000 lot almıştım. Aynı gün 900 TL civarında zararla satmıştım. Ben aynı gün aldığımı ertesi güne bırakmamaya çalışıyorum. Bilemiyorum ki adam yeni bir satış yapar mı yapmaz mı daha önceki sayfalarda da yazdım bunu bizim bilmemiz mümkün değil ama bir yerden mutlaka tepki vermesi gerekir. Bntas 1.96 lara kadar düştü soğuttular sonra 3 leri gördü. Ama bu ne olur inan kestirebilmek çok zor

6.  Alıntı Originally Posted by traderx5 Yazıyı Oku
    bende bantas mi avturmu diye düşündüm buna karar verdim son anda, yalnız ortak buda salı günü 2,85 gördü tekrar aksama 3,40 lardan kapattı, bantas da ikinci günü tavan yaptı bugün ise %10 düştü...yarin ne olur bilemem.

Bu hissenin hoşuma gitmeyen tarafı senin tabloda var f/k si 16 larda, gerçi ikinci çeyrek te egerki zararı kâra çevirirse fk dengelenir.

Hic hissenin 2016 sonunda bilançosuna Baktın mı, sürekli zarar açıklarken veya az kar yazarken birden 2016 sonunda 7 milyon kar açıklamış ve hisseyi bunun üzerine 1,50 lerden 8,50 lere dehlemisler, yani bu adamlar açıkça bilanço ilede oynuyorlar gibime geliyor...sonra ilk çeyrek 1,5 milyon yaklaşık zarar hisseyi tekrar 3 altına indirdiler, bunda bir dalavere de var....ikinci çeyrek ağustosta bakalım ne gelecek, egerki artı gelirse fk sida iyi olur. Yarin birazdaha belki olur ..
    Bntastan çıktım ben genelde adrenalin olan tahtaları severim doğub ve bntas spklerinden Allah razı olsun özellikle doğub speginden
    Usta burada bir hareket olacak hemde tavan hareketi ama nerede ve ne zaman onu kestirmek zor,dipte yakalayan bin lotta bine yakın kazanabilir ve bu son darbe olacak sonra hissenin fişi çekilir diye düşünüyorum
    Kesinlikle kişisel yorumdur asla ytd

7. Tam hatırlamıyorum ama 3,87 lereden tabanı yani3.10 da bayağı kalmıştı sonra tabandan dönerek 4.60 larda tavan olmuştu diye hatırlıyorum ertesi gün de tabanı görmüştü

8. Bu adamın bilançolarla işi yok tamamen keyfi hangi fiyatlara çıkartmak isterse çıkartır şirket zarar etse bile umurunda değil

Sayfa 282/682 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •