Sayfa 18/33 İlkİlk ... 8161718192028 ... SonSon
Arama sonucu : 260 madde; 137 - 144 arası.

Konu: ALTIN.S1 - Darphane Altın Sertifikası

Altın ilgilileri nerelerde?
    Buraya bilgilerinin çeyreğini aktarsalar da istifade etsek..
    Sevaptır..
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

2. Bankalara carpilmayin...altın fonlarına dair herşey...

#altıns1 #gldtrf #gmstrf #zgold #usdtrf altın, gümüş ve dolar fonları
    #altın, #gümüş ve #dolar fonlarına dair herşey
    https://t.co/LozJ20DYKb

M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Soru 5: Darphane Altın Sertifikalarını fiziki altına dönüştürebilir miyim?

Darphane Sertifikaları sertifikaların ilk ihraç tarihinden 4 ay sonra yani 21 Mart 2023'ten itibaren fiziki altına dönüştürülebilecektir...

...................

fiziki çekip kasaya koymaya değer mi ?

çekme parası ...
    k.çarşı ile arasındaki bariz makas
    yatırm için alırken kazanmak prensibine aykırı bir durum var...
    heyecan arayan için
    ziraat yatırıma sırtını dayayıp (şimdilik) ,manuplasyon kuvvetine güvenmek isteyenler için bir tercih sebebi olabilir...
    yoksa bunu aldın
    ekstra masraf ettin
    k.çarşıya getirdin sana hiç bir esnaf kiloda 30-50 bin lira arasında manuple edilmiş bu asete üzerinde TC Darphane maldır diye ekstra PRİM, falan ödemez...

grafik

https://www.tradingview.com/x/HyasmX0J/

not :yatırım tavsiysi değildir...
    Son düzenleme : riko66; 09-04-2023 saat: 14:36.

4. Gerçek altın 1340, S1 1430 şu anda.
    İnsan kendine soruyor, 1340 lira olan herhangi bir şeyi 1430'a neden alayım?
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Emilyo Butragenyo Yazıyı Oku
    Gerçek altın 1340, S1 1430 şu anda.
    Çünkü şu an 1438 den satabilecegi için peki sen şu an kaçtan satacaksin 1340 tan aldığın şeyi
    Ha bu arada bugün altıns leri bugun sattım. Ama piyasa bizlerin belirlediği gibi olmuyor bunu bilin istedim.

6.  Alıntı Originally Posted by Emilyo Butragenyo Yazıyı Oku
    Gerçek altın 1340, S1 1430 şu anda.
    Fiziki altın hırsızlar tarafından çalınabilir, banka kasalarından da çalınabilir. Altınların hepsini tek başına fiziki tutmak da büyük risk.

Ayrıca altın sertifikası da istendiği zaman fiziki teslimatı oluyor.
    Alim satım makası yok, diğer döviz fonları gibi %10 stopaj yok. Daha ne olsun...
    Altın fonları Altın sertifikası gibi değil fonlar maalesef merkez bankasının açıkladığı döviz kuruna göre belirleniyor. Zaten kapalıçarşıdaki fiziki ile merkez arası ikili kur oluştu. Böyle olunca altın fonları da getirisi merkez kuruyla belirlendiğinden düşük oluyor. ama AltınS1 sertifikası fiziki fiyatlandığından bu risk şimdilik yok.

Ben çeşit olsun diye bir miktar tutuyorum. Tek başına fiziki de risk depremde gördük..

--------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

7.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    AltınS1 sertifikası fiziki fiyatlandığından bu risk şimdilik yok.

--------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    Fiyatlamada fiziki ile hiç bir bağı kalmamış ki. Bunu diyorum. Şimdi aldım 14.62'den. Yarın öbür gün bu fiziki altın fiyatına eşitlenirse tümden zarar edeceğiz boşu boşuna. 5 tonla piyasa yapıcılık yapmaya kalkarsan böyle kopuşlar olur, ayrı bir ticarethaneye döner burası ki öyle olmuş zaten. Çok büyük hayal kırıklığı yaşadım açıkcası.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

8. Ben sattım tüm pozisyonumu kapattım borsaya girdim bu şekilde fiyatlama devlete meydan okumak ve fırsatçılıktır çıkartır 5 ton daha altın koyar herkes dağılır benim ticaret mantığıma uygun değil bu şekilde fiyatlama.

Fiyatı normal olduğu zaman tekrar gelirim. Haksız da çıksam düşüncem budur.

Sayfa 18/33 İlkİlk ... 8161718192028 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •