Sayfa 180/200 İlkİlk ... 80130170178179180181182190 ... SonSon
Arama sonucu : 1600 madde; 1,433 - 1,440 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

bu karlılık hızı ile gidilirse, sene sonu 53 milyar tl kar gözüküyor. karın % 10 u dağıtılsa hisse başı brüt 2,5 tl temettü alınır. eğer daha yüksek oranlarda kar dağıtılırsa ki ortalamalara baktığımızda 15 gibi. 2018-2020 yıllarında karın % 18 i dağıtılmış. sonuç olarak 4 tl ye kadar temettü alabiliriz.

2. Enerjisa Üretim'in kötü bir çeyrek geçirmesine rağmen bu kâr geldi.

Temsa göz dolduruyor, baya güçlü geliyor. Önümüzdeki dönemde çok konuşulacak gibi.

Kords, akgrt bunlar eski günlerinden çok uzakta.

Exsa birleşmesi henüz tamamlanmadı. Bütün değerlemeler, gayrimenkul nakit devirleri son çeyreğe kaldı.

Çimento tarafı tarihinin en iyi dönemlerinden birini geçiriyor. Sabancı Cement'in peyder pey Çimsa'ya devredilmesi Holding için çok olumlu olacak.

Carfur bu çeyrek kâra geçti. Mgros gibi neden olması. Önemli bir şirket. Tknsa ise en önemli büyüme hikâyelerinden biri.

Elektrikli araçlar, devreye alınacak rüzgar ve güneş santralleri kapıda. Kârlılık daha da artacak. Güçlü nakit akışı ve yüksek temettü beklentisi de cabası

3. İyi ki, bilanço güzel geldi,
    İyi ki, karlılık daha da artacak,
    İyi ki, yüksek temettü beklentisi var,
    İyi ki, önemli büyüme hikayesine sahip,
    İyi ki, çimento üretiminde hızlı büyüyor,
    İyi ki,
    İyi ki,
    Bu iyi ki lere rağmen sürünüyoruz, Ya bu iyi ki ler olmasa nolacaktı halimiz.

4.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    İyi ki, bilanço güzel geldi,
    İyi ki,
    İyi ki,
    Mali sonuçlar birçok şirket ve hissesi için beklentilerin çok üzerinde geldi.
    Sağlıklı bir piyasa işleyişi olmadığını biliyorsunuz. Yabancılar henüz piyasaya girmediler, bunu da görüyorsunuz. Eğer gelirlerlerse ilk aşamada tahvil,sukuk vb araçlara gelirler, bunu da görüyoruz. Holding geri alımlara ara verdi. Şimdi önümüzde bir enflasyon raparlamasına hazırlık dönemi var.2024 bilançoları ve beklentileri satın alınmaya başlayacak. Ne zaman?? En iyi olasılıkla yerel seçimlere az bir süre kala..

O zamana kadar borsadaki pozisyonların donuk kalması şaşırtıcı olmaz, Sahol hissesi de bu sınıftaki hisselerden birisidir.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

5.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    İyi ki, bilanço güzel geldi,
    İyi ki,
    İyi ki,
    Kar güzel ama karın %60 akbankdan geliyor.

Garanti bankası enflasyon muhasebesi yapsak zarardaydik demişti.
    İşin kötüsü üstüne olmayan karın vergisini ödüyoruz.

Ben aldığımda akbank karı toplam karın %35 idi. Yönetim hedefleri bu oranı dusurmekti.
    Simdi %60 oldu.
    Malesef bu sebeple %60 banka olarak degerlendiriliyoruz
    Kordsa hayal kırıklığı oldu.

6. Bu ülkede parasını nereye koyacağını bilemeyen, yatırım yapacak yer arayan milyarlık bir sürü adam var. Yabancı açıkgözleri hiç saymıyorum bile. Burda 1 yıllık kârına koca bir Holding'i bunlardan biri nasıl görüpte almaz akıl alır gibi değil. SAHOL'de imtiyazlı hisse de yok. Mallar da aile üyelerinde dağınık. 1 yıllık bir uğraşla bu şirketi çok rahat ele geçirirsin. Zaten 1 yılda kendini amorte ediyor.

7.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    Bu ülkede parasını nereye koyacağını bilemeyen, yatırım yapacak yer arayan milyarlık bir sürü adam var. Yabancı açıkgözleri hiç saymıyorum bile. Burda 1 yıllık kârına koca bir Holding'i bunlardan biri nasıl görüpte almaz akıl alır gibi değil. SAHOL'de imtiyazlı hisse de yok. Mallar da aile üyelerinde dağınık. 1 yıllık bir uğraşla bu şirketi çok rahat ele geçirirsin. Zaten 1 yılda kendini amorte ediyor.
    Bu soruların cevabı evet olsa bile gerçekler farklı.
    Birkaç yıl önce beğenmeyip 100 milyon dolara sattığı sasa 16 milyar doları görmüş, Bu yönetim zafiyetini, vizyonsuzluğu ve öngörüsüzlüğü gösterir.
    Uyduruk kaydırık şirketler uçuyor. Dün Batık denilen şirketler borsa sayesinde dünya devi oldular. Şirket isimleri satıp başımıza dert açmayalım.
    Herşeyin bir zamanı var diyelim sabredelim.

8.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    Bu ülkede parasını nereye koyacağını bilemeyen, yatırım yapacak yer arayan milyarlık bir sürü adam var. Yabancı açıkgözleri hiç saymıyorum bile. Burda 1 yıllık kârına koca bir Holding'i bunlardan biri nasıl görüpte almaz akıl alır gibi değil. SAHOL'de imtiyazlı hisse de yok. Mallar da aile üyelerinde dağınık. 1 yıllık bir uğraşla bu şirketi çok rahat ele geçirirsin. Zaten 1 yılda kendini amorte ediyor.
    Bizim milletin hayali 1 günde zengin olmak.
    Kumar kağıtları daha ilgi çekiyor.

Adama F/k=2 holding var diyorsun ama cok daha hareketli olduğu icin f/k=100 olana gidiyor

Cidden F/k=2.24 olmuş

Ne desek boş

Sayfa 180/200 İlkİlk ... 80130170178179180181182190 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •