Sayfa 194/200 İlkİlk ... 94144184192193194195196 ... SonSon
Arama sonucu : 1596 madde; 1,545 - 1,552 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1. Sabancı sülalesi de ne hikmetse hissenin ırzına geçmesini çok iyi beceriyor, zaten son 10 yıldır KCHOL ile SAHOL ün yatırımcılarca farklı değerlenmeleri, sülalenin bu hisseyi satma takıntısı yüzünden. Ömer Sabancı sanki paraya ihtiyacı varmış gibi 1,9 milyon lotu satılabilir hale getirmiş. Sırf temettülerini saysa bu hisseden gelecek parayı on kere katlar ama hala başka hesap peşindeler.

Alıntı Originally Posted by veysel karani Yazıyı Oku
    Sabancı sülalesi de ne hikmetse hissenin ırzına geçmesini çok iyi beceriyor, zaten son 10 yıldır KCHOL ile SAHOL ün yatırımcılarca farklı değerlenmeleri, sülalenin bu hisseyi satma takıntısı yüzünden. Ömer Sabancı sanki paraya ihtiyacı varmış gibi 1,9 milyon lotu satılabilir hale getirmiş. Sırf temettülerini saysa bu hisseden gelecek parayı on kere katlar ama hala başka hesap peşindeler.
    Kaydilestirme satacağı anlamı taşımaz ki,

3.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Kaydilestirme satacağı anlamı taşımaz ki,
    Satılabilir hale getirme satmayacak olsa bile hisse üzerinde negatif etki yaratır. Ayrıca niyet satmak değilse geriye baskılama amaçlı yapılması kalıyor. Bir yerde şirket ederine geliyor her an satabilirim gibi. Yani nereden baksan ky için zarar.

1,8 milyon hisse çok bir şey sayılmaz. üstelik satış gösterip daha fazlasını almak amacında da olabilirler.
    güler hanım çok akıllı bir kadın, genel kurullardan biliyorum. ailede bir ikinci kişi de görünmüyor. güler hanım sonrasında şirketin sabancı ailesinde kalacağını da sanmıyorum. ama yakın zamanda güler hanım yönetiminde şirkete güvenim tam.

5.  Alıntı Originally Posted by veysel karani Yazıyı Oku
    Sabancı sülalesi de ne hikmetse hissenin ırzına geçmesini çok iyi beceriyor, zaten son 10 yıldır KCHOL ile SAHOL ün yatırımcılarca farklı değerlenmeleri, sülalenin bu hisseyi satma takıntısı yüzünden. Ömer Sabancı sanki paraya ihtiyacı varmış gibi 1,9 milyon lotu satılabilir hale getirmiş. Sırf temettülerini saysa bu hisseden gelecek parayı on kere katlar ama hala başka hesap peşindeler.
    Borsada hep 'insider' lardan bahsedilir (içeri ile irtibatlı, içeriden bilgi alabilen). Sahol' de hem elinde hisse bulunduran ve hem de içeriden bilgi alabilecek çok sayıda ve ekonomik olarak güçlü insan var. Profesyonel insanların da günahını almak istemem ama insan ister istemez böyle bir ihtimali düşünmek zorunda kalıyor.

Yani haklısınız.... Bu davranış gelecek olan bilanço ile irtibatlı olmasa bile yine de bilanço ve yönetim kurulu toplantısı öncesi böyle.davranışlar hoş değil. Illa da yapılacak ise bilanco sonrasi yapilmaliydi... Ne yazik ki aile.sirketine ortak olmanin böyle sıkıntıları var.

6.  Alıntı Originally Posted by Laozi Yazıyı Oku
    Borsada hep 'insider' lardan bahsedilir (içeri ile irtibatlı, içeriden bilgi alabilen). Sahol' de hem elinde hisse bulunduran ve hem de içeriden bilgi alabilecek çok sayıda ve ekonomik olarak güçlü insan var. Profesyonel insanların da günahını almak istemem ama insan ister istemez böyle bir ihtimali düşünmek zorunda kalıyor.

Yani haklısınız.... Bu davranış gelecek olan bilanço ile irtibatlı olmasa bile yine de bilanço ve yönetim kurulu toplantısı öncesi böyle.davranışlar hoş değil. Illa da yapılacak ise bilanco sonrasi yapilmaliydi... Ne yazik ki aile.sirketine ortak olmanin böyle sıkıntıları var.

Birde öncesinde EXSA devralma olayı var, doğrusu ben o değerlemeleri o kadar NAD iskontosu ile SAHOL aleyhine buluyorum oradan da zaten sülale bayağı bir lot edindi. Bilançoda göreceğiz EXSA nasıl bir şirketmiş SAHOL 'ün %2,6 'sı edecek bir firma mı değil mi.

Tabi değerlemeler ''bağımsız'' kuruluş tarafından yapıldı denebilir ama, ben sahibinin 100m eder dediği firmalara bu kuruluşların 400m değer biçtiği durumlar biliyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by veysel karani Yazıyı Oku
    Birde öncesinde EXSA devralma olayı var, doğrusu ben o değerlemeleri o kadar NAD iskontosu ile SAHOL aleyhine buluyorum oradan da zaten sülale bayağı bir lot edindi. Bilançoda göreceğiz EXSA nasıl bir şirketmiş SAHOL 'ün %2,6 'sı edecek bir firma mı değil mi.

Tabi değerlemeler ''bağımsız'' kuruluş tarafından yapıldı denebilir ama, ben sahibinin 100m eder dediği firmalara bu kuruluşların 400m değer biçtiği durumlar biliyorum.
    Yazdıklarınız önemli tabii ancak şahsi tavrım (nispeten) güvenilir hisse alıp detaylara fazla girmemek. Aksi halde hepimiz biliyoruz ki patron(lar)ın borsada eğer kafalarına koymuşlar ise ve hatta insanlar farkedlip seslerini yükseltse bile hareket alanları oldukça geniş🙂. Sabancı'ların tok bir aile olduklarını ve fazlaca bu işlere girmeyeceklerini ve eğer girmeye calışan da olursa birbirlerini frenleyeceklerini düşünüyorum.

8. Seçimden sonra enerjiSa Üretimin halka arza olabilir. Asıl hikaye burada olacak. Kurul güç ve yatırım daha da artacak.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

Sayfa 194/200 İlkİlk ... 94144184192193194195196 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •