Sayfa 387/1001 İlkİlk ... 287337377385386387388389397437487887 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 3,089 - 3,096 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VIII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,799
    Takip eden var ise hatırlatayım dedim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,799

Dingo bide Atatürk ün ölüm tarihini kendi nikine eklemiş.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. Geldi yazdı.. 12 gönderisi vardı, ard arda..
    Bilgi yok, öngörü yok...
    Hakaret çok...
    Yönetimi haberdar ettim..
    Şimdi kendisi yok.
    Teşekkürler hisse net yönetimi,
    Teşekkürler çok.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,382
    Dervişâ€™in yarattığı fırsatı Erdoğan heba etti

Türkiye’nin son 25 yılda yaşadığı ekonomik krizler arasında özel bir yeri olan 2001 krizinin yarattığı panik ortamında, Başbakan Ecevit tarafından imdada çağrılan Kemal Dervişâ€™in Dünya Bankası’ndaki itibarlı koltuğunu bırakarak bu görevi kabul etmesi kimi çevrelerde kuşkuyla karşılanmıştı. Özellikle IMF ve Dünya Bankası’nı emperyalizmin ajanı olarak görenlerin hiç hoşuna gitmemişti bu seçim.

Derviş, ayağının tozuyla, öncelikle bankacılık sistemini sarsan ve Türk lirasının çökmesine yol açan krizin önünün alınması için ekonominin yönetim biçimini kökten değiştirecek, radikal bir reform programı hazırladı. “Güçlü Ekonomiye Geçişâ€ programı, devletin ekonomideki rolünü yeniden tanımlayan 15 yeni yasanın derhal çıkartılmasını gerektiriyordu. O günün koşullarında bu 15 yasa 15 günde Meclis’ten geçti ve krizden çıkış süreci başlamış oldu. Bu süreçte Dervişâ€™e en yakın desteği sağlayan kişi ise o dönemde Hazine Müsteşarı olan Faik Öztrak idi.

AKP reformlara sahip çıkıyor

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) 14 Ağustos 2001’de, yani tam da Dervişâ€™in ekonomiyi ayağa kaldırma çabalarının yoğunlaştığı ortamda kuruldu. Yeni partinin ekonomiye nasıl yaklaşacağı merak ediliyordu. Halen DEVA Partisi’nin Genel Başkanı olan Ali Babacan’ın da kurucuları arasında bulunduğu AKP’nin ekonomiye yaklaşımında Dervişâ€™in başlattığı reform programına hiç de kötü gözle bakmadığını ileri sürenler de vardı. Ali Babacan da bunlardan biriydi.

Öte yandan Türkiye’nin Avrupa Birliği ile iyi ilişkiler kurarak kendisine yeni bir yol çizmesi de AKP içinde konuşulan bir konuydu. Benim için tayin edici olan açıklamayı ise AKP Genel Başkanı Erdoğan yaptı. Erdoğan 3 Kasım 2002 gecesi, partisinin zaferini müjdeleyen konuşmasında, AKP’nin öncelikli hedefinin Türkiye’yi Avrupa Birliği’nin tam üyesi yapmak olduğunu söyledi. AKP’nin daha önce Necmettin Erbakan tarafından kurulan partilerden farklı bir anlayışla yola devam edeceği anlaşılıyordu.

https://www.ekonomim.com/kose-yazisi...ba-etti/693932
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

6. günaydınlar

7. Günaydın, bol şans herkese
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Nebati: Cumhurbaşkanımız faiz artırımına karşı, dolayısıyla faiz artırımı söz konusu değil

Nasıl yani Faiz artışını Cumhurbaşkanı mı yapıyor ? : notr:

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 387/1001 İlkİlk ... 287337377385386387388389397437487887 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •