Sayfa 474/1000 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524574974 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,785 - 3,792 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VIII

Türkiye'nin net uluslararası yatırım pozisyonu Nisan ayında -301,5 milyar dolar (önceki: -277,7 milyar dolar) - MATRİKS

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Hisse senetleri gibi riskli yatırımlar uzmanlarca ileri yaşlardaki bireyler için tavsiye edilmese de hayatları boyunca borsadan kazananlar hisse ağırlıklı portföylerden vazgeçemiyor

WSJ haberinde 76 yaşındaki bir bireysel yatırımcı Shan Bhattacharya, “FOMO beni de kapsıyor” ifadelerine yer veriyor. Emekli bir kamu hizmeti yöneticisi olan Bhattacharya, yatırımlarının çoğunun hisse senetlerinde tutulduğunu ve portföyünün bir kısmının Adobe, Apple ve Nvidia gibi büyüme odaklı teknoloji hisselerine ayrıldığını söyledi. Emekli maaşı ve sosyal güvencesi olan Bhattacharya yine de harcamalarını desteklemek ve enflasyona ayak uydurmak için yatırımlarından elde ettiği geliri kullandığını belirtiyor.

Bhattacharya hayatı boyunca mortgage ödemelerini, emekliliğini ve oğlunun eğitim masraflarını borsa yatırımları sayesinde finanse edebildiğini belirtiyor. Seyahat etmeyi seven 76 yaşındaki emekli bu yılın sonbahar aylarında Mısır’a tatile gitmeye hazırlanıyor. Bhattacharya, “Para kaybederek ve sonra para kazanarak yatırım yapmayı öğrendim. Öğrenilecek çok ders var” ifadelerine yer verdi.

https://www.borsagundem.com.tr/haber...emiyor-1745697
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Merkezi Kayıt Kuruluşu verilerine göre, Borsa İstanbul pay piyasalarında yatırımcı sayısı 80 bin 914 kişi artarak 4 milyon 764 bin 694'e yükseldi.

https://www.borsagundem.com.tr/haber...rtiyor-1745637
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
     Alıntı Originally Posted by kubilayhan23 Yazıyı Oku
    Merkezi Kayıt Kuruluşu verilerine göre, Borsa İstanbul pay piyasalarında yatırımcı sayısı 80 bin 914 kişi artarak 4 milyon 764 bin 694'e yükseldi.
    ....
    hoş geldiniz sürprizi....
    endeks -2.01%....

5. İyi bir faiz artışı olacak gibi sanki.

Anayasa Mahkemesi, HDP’ye seçim yılı olması nedeniyle fazladan ödenen 400 milyon 228 bin TL hazine yardımına bloke konulması talebine ilişkin kararını verdi.

Yüksek Mahkeme; Yargıtay Başsavcılığı’nın talebine ilişkin oybirliğiyle bu aşamada karar verilmesine gerek olmadığına hükmetti

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Türkiye'nin net uluslararası yatırım pozisyonu Nisan ayında -301,5 milyar dolar (önceki: -277,7 milyar dolar) - MATRİKS
    önceki mart ayı mı
    3 aylık yada senelik bi dönem mi
    rakam çok uçuk
    neredeyse 24 milyar dolar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Goldman Sachs Merkez Bankası’nın bu haftaki Para Politikası toplantısında politika faizinin yüzde 40’a yükseltilmesini beklediğini belirterek, 2023-2025 hisse başına kar (EPS) tahminlerini özel bankalar için ortalama yüzde 8 yükseltti, kamu bankaları için ortalama yüzde 20 düşürdü

Sayfa 474/1000 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524574974 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •