Sayfa 957/976 İlkİlk ... 457857907947955956957958959967 ... SonSon
Arama sonucu : 7805 madde; 7,649 - 7,656 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VIII

1.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    israili savunmak için demiyorum ama iranı gözde çok büyütmemek lazım. aslen kendi halkına zulm etmekten başka birşeyden anlamayan bir yönetim mevcut. Silahlı kuvvetleri de direkt savaşacak güçte ve organizasyonda değil. Çoğunlukla vekaletleri üzerinden savaşır. Hizbullah vb gibi.
    Yıllardır ambargo altında olduğu için uçar durumda güçlü bir hava kuvveti bile yok. Tek güvendikleri batı bloğuna karşı rusya ve/veya çinden destek alabilmek. İsrail gerçekten topyekün bir savaşa girse birkaç gün içerisinde İran'ı diz çöktürür.
    Buradaki tek kritik konu Rusya ve Çin'in tutumu olur sadece...
    Ortadoğuda huzur yoksa bunun büyük oranda nedeni İrandır. İranın rejim ihraç etmek gibi bir gündemi var 1979 dan beri.
    Şöyle bir düşünelim ortdaoğuda İsrail olmasaydı İran kiminle uğraşırdı?
    Sayın pit,

İran'ı hiç sevmem, yönetim şekli de berbat ötesi hatta rüyam da bile görmek istemem, halkına yaptığı faşistlik apayrı bir kötülük.

Ama İHA'larla yaptığı saldırıları küçümsemek çok büyük bir hata olur, en basit silahlalarıyla hedeflediği askeri havalimanını vurması bence tesadüfi değil.

İran ile İsrail baş başa kalsa bence İran, İsrail'i bir kaşık suda boğar, İsrail'in de güvendiği ABD ve batı onlar olmasa korkulacak bir güç değil gibi geliyor bana.

Umarım savaş olmaz da kimin güçlü olduğunu öğrenemeyiz, olursa kurunun yanında yaşta yanacak maalesef.

İran'ın iğrenç yayılmacılığı yanında, İsrail'in de büyük İsrail projesini de unutmamak gerek, zamanın da ABD yerlilere (kızılderili) ne yaptıysa İsrail de şimdilik Filistin'lilere yapıyor, orası bitince sanırım yeni hedeflere yönelecekler.

O yüzden bizim sağlam durmamız ve gelişmemiz gerek.
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

2. Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,303
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Mehmet Şimşek : Bir süredir yalan haberlerle kasıtlı bir şekilde gündem oluşturulmaya çalışılıyor.

Bizim derdimiz memlekete hizmet, gündemimiz yoğun. Bu zor coğrafyada ülkemizin sorunlarını çözmek, potansiyelini ve performansını artırmak için yapacak çok işimiz var.

Enflasyonu düşürmek, cari açığı azaltmak, bütçe disiplini tesis etmek ve yapısal sorunları çözmek konusunda kararlıyız.

Cumhurbaşkanımızın başından beri tam destek verdiği programımızı daha da güçlendireceğiz.

Programımız hedeflerine ulaştığında, vatandaşlarımızın refahı da kalıcı olarak artacaktır.

Vatandaşlarımızdan istirhamım; üretilen dedikodulara itibar etmeyiniz ve politikalarımız ile ilgili bizden duymadığınız hiçbir haber veya söylentiye lütfen inanmayınız
    Heri ne dedi heriAnlamadım yöneticim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,303
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Erdoğan: "Hem Antalya'daki hem de Beşiktaş'taki cinayetlerin faillerinin yargıya hesap vermesi için üzerimize düşeni yapacağımızın bilinmesini özellikle istiyorum"
    Bak sen,15 günlük başkan hesap verecek diye at kodese,ülkenin imanını gevretmişler 22 sene hala hesap veren yok,seçim öncesi başlarına inecek balyozlardan heberleri yok diyordum inatlan,o gerçek oldu,şimdi kısa zamanda içlerinde kaos yaşıyacaklar bundanda haberleri varmı acep,sistem bu yalancının mumu yatsıya kadardır eden ettiğini bulur,hemde feci şekilde

Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    Sayın pit,

İran'ı hiç sevmem, yönetim şekli de berbat ötesi hatta rüyam da bile görmek istemem, halkına yaptığı faşistlik apayrı bir kötülük.

Ama İHA'larla yaptığı saldırıları küçümsemek çok büyük bir hata olur, en basit silahlalarıyla hedeflediği askeri havalimanını vurması bence tesadüfi değil.

İran ile İsrail baş başa kalsa bence İran, İsrail'i bir kaşık suda boğar, İsrail'in de güvendiği ABD ve batı onlar olmasa korkulacak bir güç değil gibi geliyor bana.

Umarım savaş olmaz da kimin güçlü olduğunu öğrenemeyiz, olursa kurunun yanında yaşta yanacak maalesef.

İran'ın iğrenç yayılmacılığı yanında, İsrail'in de büyük İsrail projesini de unutmamak gerek, zamanın da ABD yerlilere (kızılderili) ne yaptıysa İsrail de şimdilik Filistin'lilere yapıyor, orası bitince sanırım yeni hedeflere yönelecekler.

O yüzden bizim sağlam durmamız ve gelişmemiz gerek.
    İsrail'i de İranı da hiç sevmem hatta ikisine de nefret derecesinde hislerim var. İran'ın drone saldırısı düşük maliyetle yapılan ancak karşı tarafa bunları önlemek için ciddi kaynak harcatan bir saldırıydı. İran bu droneları alibaba dan aldığı kartlarla falan yapıyor malum yıllardır ambargo altında. İran'ın olası savaşlarda kullanacağı taktik de bu gibi saldırılar olurken İsrail direkt İran'ın altyapısını çökertecek hamleler yapar. O nedenle böyle bir savaşın sınırımız olan bir ülkede olmasını istemem ancak olursa da İsrail hızla İran'ın sistemini çökertmeye uğraşır. İran ise zamana yayılı terörist, gerilla vb taktiklerle düşmanının direncini uzun vadede kırmaya çalışır. Böyle bir savaşın gidişatını Rusya ve Çin belirler çünkü ABD nin İsrail'in arkasında olduğu ve olacağı kesindir. Öte yandan İran sosyolojisini de gözden kaçırmamak lazım.Bu berbat rejime destek %40 ı geçmez içeride, ayrıca afganistana sınır olan eyaleti de ayrılıkçı diye biliyorum İran'ın. Böyle bir savaşta İran'ın yaşayacağı değişim İsrail'den çok daha fazla olur diye düşünüyorum. İsrail sonuçta 60 yıldır etrafı düşmanlarıyla dolu ve sürekli tehdit altında yaşıyor.
    bizim ülke olarak her alanda gelişmemiz şart
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    İsrail'i de İranı da hiç sevmem hatta ikisine de nefret derecesinde hislerim var. İran'ın drone saldırısı düşük maliyetle yapılan ancak karşı tarafa bunları önlemek için ciddi kaynak harcatan bir saldırıydı. İran bu droneları alibaba dan aldığı kartlarla falan yapıyor malum yıllardır ambargo altında. İran'ın olası savaşlarda kullanacağı taktik de bu gibi saldırılar olurken İsrail direkt İran'ın altyapısını çökertecek hamleler yapar. O nedenle böyle bir savaşın sınırımız olan bir ülkede olmasını istemem ancak olursa da İsrail hızla İran'ın sistemini çökertmeye uğraşır. İran ise zamana yayılı terörist, gerilla vb taktiklerle düşmanının direncini uzun vadede kırmaya çalışır. Böyle bir savaşın gidişatını Rusya ve Çin belirler çünkü ABD nin İsrail'in arkasında olduğu ve olacağı kesindir. Öte yandan İran sosyolojisini de gözden kaçırmamak lazım.Bu berbat rejime destek %40 ı geçmez içeride, ayrıca afganistana sınır olan eyaleti de ayrılıkçı diye biliyorum İran'ın. Böyle bir savaşta İran'ın yaşayacağı değişim İsrail'den çok daha fazla olur diye düşünüyorum. İsrail sonuçta 60 yıldır etrafı düşmanlarıyla dolu ve sürekli tehdit altında yaşıyor.
    bizim ülke olarak her alanda gelişmemiz şart

Benim dikkatimi çeken, bu şekilde bir saldırı İsrail'in özgüvenini çok ciddi bir şekilde sarstı, daha önce kafası estikçe saldırı yapan bir ülkeden bahsediyoruz,(İran sınırları hariç) şimdi ise itibarına gölge düşürmeden geri adım atmaya çalışıyor.

İran'ın uzun süre ambargo altına olmasının en büyük sebebi uranyumun zenginleştirilme programıydı, ne aşamada olduğunu, ne tür silahları envanterine aldığını kimsenin bildiğini sanmıyorum.

Umarım olmaz ama uzun bir savaş İran'ın aleyhine olur, sebebini siz yazmışsınız zaten halk çok fakir ve bu rejimden nefret ediyor. O yüzden savaş olacaksa kısa tutması gerekir.

Bizim için en iyisi savaşmadan İran'ın bir an önce bu rejimden kurtulup modernleşmesi bizi de çok olumlu etkiler.

Çevremiz ne olursa olsun bizim etkilenmemiz ve yaptırım gücümüzün olması için, her alanda gelişmemiz ve güçlenmemiz şart.

Saygılar.
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan : "Temmuzda asgari ücrete ara zam yok. Böyle bir çalışma yok."

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,762
    Bunları duymuş muydunuz?
    https://www.youtube.com/watch?v=SEl-fOdDu8M

Sayfa 957/976 İlkİlk ... 457857907947955956957958959967 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri