Sayfa 906/970 İlkİlk ... 406806856896904905906907908916956 ... SonSon
Arama sonucu : 7753 madde; 7,241 - 7,248 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VIII

1.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    link calismiyor

Ben tıkladım çalışıyor, 1.ci bölümü tıklamanız gerekiyor, ama yine de tekrar ekliyorum.

https://kultfilmler.com/bolum/da-vin...sezon-1-bolum/
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,289
     Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    Sayın refaba,

Gerçeği bul "anunnaki sırları"nı senin sayende izlemiştim.

Üstüne tesadüfen https://kultfilmler.com/dizi/da-vinc...ltyazili-izle/ izleyince tamamlayıcı gibi oldu.

Fırsat bulursan izlemeni tavsiye ederim ben daha bitirmedim ama, çok aydınlatıcı oldu.
    Bende izledim o diziyi,çeşitli metinlerden derleme idi birazda uçuktu sonunu o yüzden getirmedim,ama benimki dizi değil gerçeğe yakın tahmin ve gerçekler,zaten bu işlerlen kendimde uğraş içindeyim,neden deist oldum gerçekleri bulma adına,üstelik hala bulmuş değilim ama ters giden birşeyler var onun peşindeyim,bize çoğu tarih hep yanlış anlatılmış,mitolojik olayları gerçekmiş gibide anlatmışlar,ama gerçeklere pek değinilmemiş,sebeplere hiç değinilmemiş,bunu sadece bilim adamların açıklamasından,araştırmalarından anlıyoruz,kısaca bilimi sevmeyen insan toplumuyuz,ülkemizde ise bu tavan yapmış hep kişilerin ağzından yarım yamalak öğrenmişler,çoğu öğrendikleri kişiler işin erbabı değil,zaten okumayan bir toplumuz rte'de öyle,okusaydı çoğu kitapları böyle uçuk olmazdı,neyse örneğin benim arkadaşımın oğlu ünlü ilhiyetçi mustafa öztürk hoca,marmara üniversitesinde proftu tesvirci araştırmacı kuran ilmi ile uğraşmış bir kişiydi,adam muhammet mecburiyet karşısında bedevi toplumun içinde yaşadığı için onun etkisinde kaldı çoğu şeyi ona göre uyarladı diye onu dinsiz ilan ettiler vay bizim kutsal değerlere saygısızlık yapıyor dediler,oda fazla baskıya dayanamadı istifa etti almanyaya gitti alamanlar sahip çıktığı için gittiği yer belki erinirsin araştırmak için belirteyim,zaten böyle değerleri gevura kaptırıyoruz bizdeki yobaz düzeni savunanlar yüzünden
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Mustaf...t%C3%A7%C4%B1)

3. Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

4.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Bende izledim o diziyi,çeşitli metinlerden derleme idi birazda uçuktu sonunu o yüzden getirmedim,ama benimki dizi değil gerçeğe yakın tahmin ve gerçekler,zaten bu işlerlen kendimde uğraş içindeyim,neden deist oldum gerçekleri bulma adına,üstelik hala bulmuş değilim ama ters giden birşeyler var onun peşindeyim,bize çoğu tarih hep yanlış anlatılmış,mitolojik olayları gerçekmiş gibide anlatmışlar,ama gerçeklere pek değinilmemiş,sebeplere hiç değinilmemiş,bunu sadece bilim adamların açıklamasından,araştırmalarından anlıyoruz,kısaca bilimi sevmeyen insan toplumuyuz,ülkemizde ise bu tavan yapmış hep kişilerin ağzından yarım yamalak öğrenmişler,çoğu öğrendikleri kişiler işin erbabı değil,zaten okumayan bir toplumuz rte'de öyle,okusaydı çoğu kitapları böyle uçuk olmazdı,neyse örneğin benim arkadaşımın oğlu ünlü ilhiyetçi mustafa öztürk hoca,marmara üniversitesinde proftu tesvirci araştırmacı kuran ilmi ile uğraşmış bir kişiydi,adam muhammet mecburiyet karşısında bedevi toplumun içinde yaşadığı için onun etkisinde kaldı çoğu şeyi ona göre uyarladı diye onu dinsiz ilan ettiler vay bizim kutsal değerlere saygısızlık yapıyor dediler,oda fazla baskıya dayanamadı istifa etti almanyaya gitti alamanlar sahip çıktığı için gittiği yer belki erinirsin araştırmak için belirteyim,zaten böyle değerleri gevura kaptırıyoruz bizdeki yobaz düzeni savunanlar yüzünden
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Mustaf...t%C3%A7%C4%B1)

Benim de ilgimi şu ana kadar, Papa'nın güç için yaptıkları, gücü ele geçirmek için neler yaptıkları, aslında ne kadar kötü olduğu ve kendini Tanrı yerine koyması gibi.

Da Vinci'nin ise yaratıcılığı, ta o zamanlar deniz altı yapması, tank yapması, paraşüt kullanması, mühendislik ve matematiği inanılmaz kullanması yıldızların hareketlerini çözmesi vs ama asıl ilginç olan zekasıyla birlikte ilham alış şekli.

Sonra İnkalara gidişi kafa şeklinde bir robotun konuşup ona yol göstermesi 1470'lerden bahsediyoruz.

Ayrıca geri planda ki ilerici ve muhafazakar grubun çatışması, bana antik uzaylıları çağrıştırdı.

Aslında bazen sıkıcı olmakla birlikte çokta ilham verici bir dizi, Osmanlı İmparatorluğunun kısmen yaptıklarının işlenmesi bence çok güzeldi.
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,289
    VİOP açılış %2 üstünde,fitch etkisi.

Şimşek: Döviz piyasasında son dönemde yaşanan dalgalanmanın geçici olduğu değerlendirilmelidir

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

7. iyi haftalar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,289
    LMKDC halka arz olduktan sonra 4 tavan çekti şimdi taban denemesi yapıyor,çıktığı yer 4 üstüydü şimdi 32.80 devre kesti,halka arz olanları 3 tavan sonra satmak lazım.

Sayfa 906/970 İlkİlk ... 406806856896904905906907908916956 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •