Sayfa 916/969 İlkİlk ... 416816866906914915916917918926966 ... SonSon
Arama sonucu : 7750 madde; 7,321 - 7,328 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VIII

1. Yarın Çanakkale zaferinin (18 Mart 1915) yıldönümü tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

Atalarımızın ne fedakarlıklarla savaştıkları, bize bir gelecek bırakmak için canlarını nasıl seve seve feda ettiklerini bildikçe içim içime sığmıyor.

Çanakkale zaferi ile ilgi benim bile bildiğim kendi ailemden 2 tane hikayem var.

1.si Annemin anne annesi evlenmiş hiç çocuğu olmadan eşi Çanakkale'ye gider ilk eşi şehit olur, bir süre sonra Çanakkale savaşı biter, çaresizlik ve yokluk dönemleri Çanakkale savaşına gitmiş savaşmış ve gazi olmuş biri gelir onunla evleneceksin demiş babası çaresiz kabul etmiş nikah yapılmış, Mesut dedeye akşam yemeği hazırlamış, uyumadan önce bana pansuman yapar mısın demiş Mesut dede, bizim nene şok, çaresiz yaparım demiş üstünü çıkarmış sağ göğsünün altından 3 kurşun yemiş ve çıkmış dikiş atılmamış sadece pamuk ve tentiryod ile pansuman yapılmış, büyük nene çaresiz sadece pamukları değiştirmiş, Mesut dede demiş ki ben şu an böyleyim istersen beni bırakabilirsin demiş, tabi ki bırakmamış. ( ben büyük anneme dikiş atılmadan nasıl yaşadı diye çok sormuştum pansumanla iyileşti demişti. Mekanları cennet olsun.

2.Hikayem ise büyük babamın, büyük annemle evlenmesinin hikayesi, babamın annesinin babası Çanakkale de savaşır ve çatışmada sağ elini kaybeder yine de terhis olmaz, o arada Kamil dedemin babası da Çanakkale'de harp etmektedir, sonuçta ikisi de Adana Yüreğir'lidir, sağ elini kaybeden Salih dedem, Mehmet dedeme der ki eğer buradan sağ dönersem kızımı senin oğluna verecem der, nihayet savaş biter ikisi de sağ salim dönerler ve Hatun nenemle, Kamil dedem evlenirler Hatun nenem çok asil ve varlıklı bir kadındır, Kamil dedem ise fakir, eğitimsiz neredeyse yarı akıllı bir adamdır yine de evlenirler. Babam dahil 5 çocukları olur, sonra Süleyman amcam 20 yaşında asker olur babamdan 3 yaş büyüktür, o sıra da ülkemiz Nato'ya dahil olur ve Süleyman amcam Kore'ye gönderilir, savaşın bitmesine kısa bir süre kala orada şehit olur, ve mezarı hala oradır, canım Hatun nenem ölene kadar Süleyman amcamın yasını tutar devletin verdiği şehit maaşını bile kabul etmez, ışıklar içinde uyusun.

Bu vatanın ne acılar ve fedakarlıklarla kurulduğu aklıma geldikçe, bugünler de yaşananlar bizleri kahrediyor ama sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz, Atalarımızın hayatı hiç kolay olmamış bizim yaşadıklarımız onlarla kıyaslayınca ne ki?

Çanakkale Zaferimiz kutlu olsun. Başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve Şehitlerimizin, Gazilerimizin mekanı cennet olsun.

Son düzenleme : Küçük Çiftçi; 17-03-2024 saat: 20:44.
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

2. Tüfek bozulmuş tetik basmıyor diyen askere, Yüzbaşı; "Tüfek sağlam oğlum senin parmağın kopmuş" denilen KAHRAMANLIK destanıdır ÇANAKKALE

Tarih yol, köprü yapanları değil, köprü ve yol yapılacak VATAN toprağı bırakanları yazar...

YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA. sonsuza kadar, bin selam olsun....Minnet ve Saygıyla.....

"Adanalıyık, Allah'ın Adamıyık" Sözünün kökeninde bir kahramanlık destanı yazar..Ve biliriz ki HAYIR

"ÇANAKKALE GEÇİLMEZ"

"İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,286
     Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    Tüfek bozulmuş tetik basmıyor diyen askere, Yüzbaşı; "Tüfek sağlam oğlum senin parmağın kopmuş" denilen KAHRAMANLIK destanıdır ÇANAKKALE

Tarih yol, köprü yapanları değil, köprü ve yol yapılacak VATAN toprağı bırakanları yazar...

YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA. sonsuza kadar, bin selam olsun....Minnet ve Saygıyla.....

"Adanalıyık, Allah'ın Adamıyık" Sözünün kökeninde bir kahramanlık destanı yazar..Ve biliriz ki HAYIR

"ÇANAKKALE GEÇİLMEZ"

Hepsini rahmetle anıyorum...ama en acı olanı osmanlının yapmış olduğu hataları peşi teslimiyatı vatanı emperyalistlere teslim edip ingilizlerin elini kolunu sallayarak istanbulu işgal etmesi,bu hareketin sonucu kurtuluş savaşının başlaması Atatürkün önderliğinde,nasıl 57 alay şehit düştüyse,osman ağanın 2 gönüllü alayıda 42-47 vatan için toplam 5000 kişilik alayda şehit düşmüş olup vatan böyle kurtulmuş olup CUMHURİYET ilan olmuştur,şimdide ülkeyi yönetenler o osmanlıyı yüceltmeye çalışıyor olması,yazık gerçekten yazık neyse...hepsinin ruhları şad olsun.

İçişleri bakanı : Bu akşam oynanan Trabzonspor Fenerbahçe futbol karşılaşması sonrası sahaya giren seyircilerle ilgili kimlik belirleme çalışmaları ve maç sonu yaşanan olaylarla ilgili soruşturma derhal başlatılmıştır.

Spor, her şeyden önce centilmenliktir. Futbol sahalarında şiddet olaylarının yaşanması asla kabul edilemez.

Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

TFF: Trendyol Süper Lig’de Trabzonspor A.Ş. ile Fenerbahçe A.Ş. arasında oynanan maç sırasında ve maçtan sonra meydana gelen olaylarla ilgili; temsilcilerimiz ve devlet yetkililerimiz ile iletişim halindeyiz.

Dostluk, barış ve kardeşlik oyunu olan futbolda yaşananlar asla kabul edilemez.

Bu olayların tekrarlanmaması için soruşturmalar tamamlandıktan sonra olayların sorumluları ile ilgili gerekli cezai müeyyide uygulana

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sorumluların başında bu maçı yönetmek istemediğini söylemesine rağmen meler i bu maça atayan tff yönetimi ve başkanıdır.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7. ÇANAKKALE GEÇİLMEZ destanını yazan Başta MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere bu topraklara kanıyla canıyla hayat veren tüm kahramanlarımızın ruhları şad olsun.
    “Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın”
    Mustafa Kemal ATATÜRK

8. Günaydın iyi haftalar.

Sayfa 916/969 İlkİlk ... 416816866906914915916917918926966 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •