Sayfa 327/628 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427 ... SonSon
Arama sonucu : 5023 madde; 2,609 - 2,616 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. Günaydın arkadaşlar

yazılanların bazılarını okudukça inanın üzüldüm ,arkadaşlar bir sakin olun lütfen ,öyle yanlış yazı ve yorumlar var ki şaşırmamak elde değil, kafadan bir görüş yazıyor ben böyle diyorum yanlışım varsa düzeltin diyor ,yani bildiğinden emin de değil ,unutmayın en zararlı insanlar bilmediğinde bilmeyen insanlardan gelir. Hem bilmiyor hem biliyorum diyor yani
    aslında kendi ayaklarına da bizimkilere de bilerek yada bilmeyerek kurşun sıkıyor. ve ortam kakofoniye dönüşüyor ,gerçeklerle yanlışlar arasında kalan insanlar taraflaşmaya daha sonrada tatsız tartışmalara neden oluyor sonuç forum bilgi edinme amacından çıkıp ego yarış alanına dönüşüyor,

bakın şişe cam örneğini düşünün Anadolu cam ,Trakya cam ,Denizli cam birleştiler tek çatı altında sermayeleri oranında kendilerine şişe cam hissesi verildi ,peki daha sonra şişe cam halka arz edildimi ,hayır diğerleride zaten halka açık şirketlerdi sadece sinerji ve tasarruf yapmak amacıyla bir araya getirildiler., yine OYAK çimento örneğini düşünün bir kaç çimento firması bir araya geldi ,peki halka arz edildi mi hayır ,daha bir sürü yanlış yazı ve yorumlar var, unutmayın köyün altında söylenen yanlışa köyün üstüne gelince kendinizde inanır ve zarar görürsünüz ,biraz araştırın bir bilene danışın ,ben ne olacağını bilmeme rağmen yine de pazartesi ,iş grubu halka açık şirketlerinin birinin genel müdürü arkadaşımdır ,bilgi almaya çalışıp ona göre hareket edeceğim ,alabilirsem bura dada paylaşırım. Maalesef basında olayın farkında değil ,onlarda yanlış bilgiler vermişler bir kaç yerde .

Bunlar planli HORASANLI, rastgele yapilan seyler degil. 100 sene sonra secim sonuclarindan sonra niye yapildigini bir dusun derim.

Secimden sonra Is Bankasindan su musibetler gitmeden bir halt olmaz yazdiktan sonra ulkenin kuru %50 devalue oldu.

3 ay burda butun bankalar prim yaparken en kotu performansi gosterdi, yatirimcisi her gun Is Bankasina kufur etti.

Birsey bilme misyonum yok ama tuttu mu... tuttttu.

Bankalar 1 prim yapiyorsa, musibet gitseydi 5 prim yapacaklardi. Ama herseyden once geleceklerine umutla bakabilecektik. Her an yobinin coreklenmeye kalkma riski olmayacakti. Nas ayet diye ulkenin ekonomisinin icine edenin cark edecegini nerden bilebilirsin. Yarin tekrar vahiy inmeyecegini yaz boz tahtasina cevirmeyecegini nerden bileceksin.

Borsa bir sabit degil. Muneccim tarragi yok, insider da yok, gelen dataya gore hareket ediyoruz.

O data da dun geldi. Is Bankasi bir asirdir yapmadigi seyi yapiyor. Bankanin solo faaliyetleri on plana cikacak. Sadelesmeye gidilecek. Yatirimci bunu sever. Bu surece de 2018 ve 2019 senelerinde coreklenme vaazlarindan sonra gidildigi (2019'da kararlastirildi, 2020 Ocaginda aciklandi), yani bankanin temeline gelen siyasi tehdide karsi kendini koruma cabalarina girdigi asikar.

Bu da nasil olur. Yabanci bir ortak alarak. Hak hukuk olmayan yerde yabanci ortak seni dunya mahkemelerinde surundurur usulsuz birsey yaparsan. ABD sebek gibi mahkeme salonlarinda oynatiyor hukumeti 6 senedir. Rest cekemediler, yemedi. Karsinda ABD var. Mal varligini aciklarim dedi... fisssss.

Sise'nin yavrularinin birlesmesi ilk adimdi. Hem bir cok parcali cam sirketinden bir dev yaratildi, hem de verimlilik artti. Bu da calismalarin son asamasi bence. Degerleme raporuna gerek olmadigi icin cabuk bitirilir prosedurler. Ama ilerde herhangi bir optimizasyona giderler mi yavrularda bilemiyorum. Nihai hedef yabanci ortaktir. Bu yola gitmeden secim sonuclarini beklemeleri de tesaduf degildir. Yani banka yabanci ortaga isteksiz, sagolsunlar. Ama lean & mean organizasyon yabanci ortak olmasa da iyi.

UV yatirimcisi icin pozitif gelisme.

Bir yatirimci olarak ornek vereyim. Elestiriyorum diye yasama-yurutme-yarginin ayni yerde oldugu yerde hisselerime vatan haini, terorist, KETO diye el koyulabileceginden iskillendigim icin hisselerimin cogunu yabanci ortagi olan TAV'a gecirmistim kac sene once. Sonucta heriflerin hayati yalan, ne yalan atacaklari belli olmaz, hic guvenmedim ve guvenmiyorum.

Tombik/Pegi degil, TAV. Hic nakit de tutmadim.

Cunku birsey yapsalar gidip Fransa'da ADP'yi dava ederim, soke soke alirim hisselerimi.

Sirketlerimiz icin de durum farkli degildir. Benim gorusum boyle. Bu gunlere tesaduf gelinmedi, cok da iyi yapildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Kalantor bey Yazıyı Oku
    Şimdilik bir fark olmayacak. İş Bankası 147 şirketi bünyesinden çıkarıp, yeni şirkete devredecek. Ve o yeni şirketi %100 bünyesine dahil edecek. Yani, hala tüm holdinge ortak olacaksınız.
    Gelecek yıl bakalım o holding şirketi borsaya arz mı eder, kapalı mı tutar göreceğiz.
    Teşekkürler.

6. Horasanlı KAP ı iyi oku bu üÜşişe veya diğerlerindeki gibi basit bir birleşme değil. Burada yeni bir şirket kuruluyor ve İşbankası tüm iştiraklerini buraya devredecek. Yani kısacası bir dev doğuyor. İster inan ister inanma

isist endeksi son 2 ayda %70 prim yapmış. haber çok olumlu olsa da kısada haberi satış için kullanabilirler.

kim bilir belki de 147 şirketi paket haline getirip halka açabilirler. yabancı ortak arayabilirler. tabii ki de bu başka bir işin yolunu yapmak için tasarlanmıştır.

Sise ve Oyak Cimento zaten halka acikti HORASANLI. O yuzden degerleme yapip cevirdiler hisseleri.

Burda birsey farketmiyor (simdilik). Halka acik olan olmayan yavrular aynen devam ediyor.

Yavrular Is Bankasindan cikip holdinge geciyor, Is Bankasi da holdingin %100 sahibi oluyor.

Holding halka arz edilebilir mi? Ilerde edilebilir.

Bankada olan holding iskontosu solo bilancolar gorunmeye baslayinca piyasa tarafindan kaldirilir tahminimce.

Holdingin olasi bir halka arzi, ya da yabanci ortaklik gorusmeleri hisseyi olumlu etkiler.

UV yatirimcisi icin guzel gelisme. Kisa vadede ise kim bilebilir el turco'nun dedigi gibi.

Sayfa 327/628 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •