Sayfa 434/629 İlkİlk ... 334384424432433434435436444484534 ... SonSon
Arama sonucu : 5031 madde; 3,465 - 3,472 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Selam sevgili kardeşim, umarım sağlığın yerinde işlerin de yolundadır. 3 aylığına diye yurt dışına çıkmıştım ama 6 ay kalmak zorunda kaldım. Malum, Gresham kanunu işte, hiç bir şey planlandığı gibi gitmiyor.
    Tammam. Beneteau'muz nasil?

Burda bir degisiklik yok. Secimden sonra ilke olarak ciktim. Hicbir sekilde paramin bu herifleri fonlamasini istemiyorum. Daha yeni ekledim Treasurylerime. Oncekiler %5'ti, en sonuncusu %5.27. Daha ne olsun. Gitsinler Yahudilerden dilensinler.

https://i.ibb.co/QMSPRSJ/trea.jpg

Tek 4 dolarda satacagim yok saydigim Halkbanklarim var. Yaptigim olmayan para ile at hirsizligi burda. O da iyi gidiyor aslinda, en basinda yapmaliymisim bunu uckagatcilarin ortaminda.

2. Zamanında bu bankanın solo bankaya dönüşmesi ve mevcut iştiraklerle bağlı ortaklıkların bir holding çatısı altında toplanması gerektiğini hep vurguladım durdum. Adamlar ciddi bir gecikme ile de olsa sonunda bu cihete gidiyorlar. En azından doğru adımı attılar. Dönüşüm gerçekleştikten sonra solo banka olan İşbankası hisseleri DD'ye göre iskontolu işlem görmeye devam eder ama İş Holding hisselerinde bunun tersi olur ve primli işlem görürler diye düşünüyorum. O zaman yapılması gereken, yeni İşbankası hisselerinden tümüyle çıkıp bunları İş Holding hisseleriyle değiştirmek olmalı kanımca (TH'nin şahsi görüşüdür, yatırım tavsiyesi değildir).
    14 Mayıs 2024'de 19.96'dan BJKAS aldım. Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Tammam. Beneteau'muz nasil?

Burda bir degisiklik yok. Secimden sonra ilke olarak ciktim. Hicbir sekilde paramin bu herifleri fonlamasini istemiyorum. Daha yeni ekledim Treasurylerime. Oncekiler %5'ti, en sonuncusu %5.27. Daha ne olsun. Gitsinler Yahudilerden dilensinler.

https://i.ibb.co/QMSPRSJ/trea.jpg

Tek 4 dolarda satacagim yok saydigim Halkbanklarim var. Yaptigim olmayan para ile at hirsizligi burda. O da iyi gidiyor aslinda, en basinda yapmaliymisim bunu uckagatcilarin ortaminda.
    Beneteau süper. 2014 modeli tekne, 10 kişi yatak / kabin kapasiteli, yelken ile okyanus aşırı seyir yapabiliyor. Bunu değiştirmeye karar verdim ne de olsa seneye 10 yaşında olacak. Bunu satıp üstüne 500K Euro civarında bir fark ödeyerek ayni markanın 3-4 yaşını aşmamış Oceanis 60 serisine geçeceğim.

Yahudilerin kendi dertleri başlarını aşmış durumda, onun bunun finansal sorunlarıyla uğraşacak halleri yok. UST 10 ve 30 yıllıkların getirileri yukarı seyrini sürdürüyor ve %6 yı aşacağı konuşuluyor. MTM (marked to market) bazında 100 trilyon dolardan fazla bir zarara sebep olmuş yükselen tahvil faizleri, resmi haberi dün çıktı (Kaynak: IIF). Milyar değil trilyon dolardan bahsediyorum, hem de 100 trilyon doları aşan bir meblağdan. Çılgın rakam bunlar.

HALKB'de at hısrsızlığı dahil her türlü cambazlık makuldür, fırsat bulduğunda kaçırma.
    14 Mayıs 2024'de 19.96'dan BJKAS aldım. Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bence yanilyorsun o konuda. Borsada islem gormesi icin halka arz edilmesi gerekmez mi. Ortada bir holding var, sahibi Is Bankasi hissedarlari. Ama halka acik degil yani. Ben de yaniliyorum olabilirim tabi ki.
    Halihazırda halka arz edilmiş zaten. İşbankasının sermaye yapısı İş Holding'te de aynen korunacak gibi görünüyor. Bu durumda hissedar yapısı da aynen Holdinge yansımış olacak, halka arz için herhangi bir neden veya dayanak mevcut değil.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Burada söz konusu olan şirketlerin büyük çoğunluğu halihazırda halka açık şirket. Ani dönüşüm ile İş Holding borsada hemen işlem görmeye başlar diye düşünüyorum.
    Sagolasin. Bunu arastirmak lazim. Araci kuruma soracagim.

Iyi TREND de halka arz edilecek, bankaya para girecek diye dusunuyorduk. O zaman kofti o dusuncem de. Ne faydasi olacak finansal olarak ki %20 holding iskontosu kalkmasindan baska?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
    hocam sende isc var mi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi