Sayfa 468/628 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568 ... SonSon
Arama sonucu : 5023 madde; 3,737 - 3,744 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    İşte BİST'in bir yatırım ortamı olmadığını kanıtlayan en önemli delillerden biri. BİST bir spekülatif bir ortamdır, yatırım ortamı değildir diyorum buradakiler bana köpürüyor ama haklı olduğum hem birikim hem de tecrübe ile sabittir.
    BISTìn su anda yatirim ortami olmamasi eger ISCTR su anda olmasi gerekenin cok daha altinda fiyatlaniyor
    anlaminda ise
    (ki ben bu sekilde dusunuyorum)
    yillarca bedavaya isctr toplarim

2030 yilinda BIST yatirim ortami olur, gercek yatirimcilar gelir
    hisse de temel rasyolarda PD/DD= 5 ve FK=15 üzerinden fiyatlanir
    iste o zaman da ben gercek yatirimci meraklisina mali devrederim.

yatirim tavsiyesi degildir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    666, ben hala İşbankasının ve diğer özel bankaların potansiyellerinin çok altında bir kar açıkladıklarını düşünüyorum. Konsensusu filan bir kenara atalım, zaten o konsensusu ortaya çıkaranların da bu bankanın potansiyeli hakkında pek bir fikri yok. 2 trilyon 79 milyar tl aktifleri olan bir banka nasıl olur da TR gibi çok yüksek bir enflasyonun hüküm sürdüğü bir ekonomide 1 çeyrekte (3 ayda) aktiflerinin %1 i kadar bir net kar yazar? Bu rakam çok düşüktür, olması gereken 20.5 milyar yerine bunun en az 2 katıdır yani 40 milyar.
    bu kar rakamlari inflation adjusted olmadigi icin yaniltici rakamlar
    inflation adjusted (IFRS bilanco) maalesef sadece 2022 sonu icin var
    ne hikmentse Türkce linkte cikmiyor, sadece ING versyonda var.

https://www.isbank.com.tr/contentman...s_31122022.pdf

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    666, ben hala İşbankasının ve diğer özel bankaların potansiyellerinin çok altında bir kar açıkladıklarını düşünüyorum....
    altina imzami atiyorum
    Depeche Mode

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    Ben hem naif hem de son derece cahil bir adamım, bilanço tablosunu çarpım tablosundan ayırt edecek bilgim bile yoktur. Ama ilkokul matematiğim fena değildir. İşbankası 2023 e 180 milyar tl özkaynaklarla başladı. Öte yandan gerçek enflasyon %120 civarında seyrediyor. O zaman 2023 sonu itibariyle özkaynaklar 180x2.2=400 milyar tl ye çıkmalı ki reel bazda ayni kalsın. Bunun anlamı da İşbankasının 2023 de 400-180=220 milyar tl net kar elde etmesi gerektiğidir. Yani prorata her çeyrek 220 : 4 = 55 milyar tl net kar açıklamalı İşbankası solo (konsolide olmayan) bazda, öyle 3 aylık 20 milyar tl filan kesmiyor. Peki, 2023 de İşbankası ne kadar kar açıklayacak? 75 milyar tl civarında bir net kar rakamı ortaya çıkacak ve özkaynaklar 250 milyar tl ye yükselecek. Reel bazda değerini koruması için çıkılması gereken rakam 400 milyar tl iken çıka çıka 250 ye çıkacak özkaynaklar ve olması gerekenden 150 milyar tl düşük olacak ki bunun tercümesi özkaynakların 2023 de 150 : 400 = %40 a yakın reel bazda değer kaybettiğidir. Profesyonellik denen fazilet işte bu noktada devreye girmeliydi ama giremedi.
    bunu da imzaliyorum
    Depeche Mode

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    Aslinda bu holding birlesmesi sonrasi halka arz`dan gelecek para bla bla bla ... muhabbetinden önce
    beni en cok umutlandiran sey solo banka`nin gercek performansinin ortaya cikacak olmasi
    faaliyet kari hormonu, ben seni fonladim geyigi artik bitecek
    ha o zaman yüksek enflasyon ortaminda % 30 karliligi hedefleyen yöneticinin performans hedefi bakalim ne olacak

6. Şu anda yeşil bölgedeyiz ancak henüz teyidini almadık. Öte yandan 22.70 ler güçlü direnç, bu seviyeyi aşmakta zorlanabilir hisse. Eğer 22.80 i aşarsak bir sonraki hedef 24 tl dir.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

7. AKBNK YKBNK GARAN ın performansları da İSCTR yi olumsuz etkiliyor. 30.50 ye takılı kalan AKBNK, 50 tl de takılı kalan GARAN, 17.60 larda kıllatan YKBNK bu hissenin önünü kesiyor. Bu durumda ya İSCTR bayrağı eline alıp lokomotif görevi görecek ya da diğer bankalar hamle yapıp tüm sektörü yukarıya çekecek.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

8. TH ISCTR alan senin bu hesaplara göre zararsa altta yazıyor bak o aldığın dolar külliyen zarar. Bozmayı düşünüyor musun? Sen de en az Hakan ve ekibi kadar kötü yönetmişsin paranı.Bir ara 7 ye aldığın AKBNK ları sanırım risk var deyip 8 e mi ne satmıştın. Day tradersın ya eminim onlar dursa kendini yormadan daha iyi kazanırdın sanırım. Hem de bizi yormazdın buralarda.

Hiç değişmeyeceksin yine ortadan kaybolacaksın 5-6 ay sonra gelip bu seferde başka şeyler yazacaksın. Biraz geliştir artık kendini.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 468/628 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •