Sayfa 527/629 İlkİlk ... 27427477517525526527528529537577627 ... SonSon
Arama sonucu : 5031 madde; 4,209 - 4,216 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. 1994 1998 2001 2008 krizlerinde borsa endeksi en tepeye oranla dolar bazında %50-90 arası değer kayıplarına uğramıştı (2001 krizinde endeks 4 centten 0.4 cente inerek %90 düştü). Şimdiki durum pekala farklı olabilir ama temkinli olmakta fayda var.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Baltik navlun endeksi de çakıldı. Küresel ticarette ciddi daralma var. Bu da 2024 deki ekonomik büyümenin sıkıntılı olacağına delalet.
    Resesyon olmadan global enflasyon kontrol altina alinmis olmuyor mu boylece TREND?

3.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Resesyon olmadan global enflasyon kontrol altina alinmis olmuyor mu boylece TREND?
    Enflasyon eksi iken yani deflasyon söz konusu iken bile resesyon / depresyon olabiliyor. Elimizde koskoca Japonya örneği var. Ülke uzun yıllar boyunca deflasyona maruz kaldı ve ekonomisi bu ortamda küçülmeye devam etti.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4. Dünya merkez bankaları ile ekonomi yönetimlerinin en korktuğu senaryo budur işte yani deflasyonist ortamda resesyonun / depresyonun olması durumu. Böyle bir ortamı önlemek için FED karşılıksız 10 trilyon dolar basıp devlet tahvillerini satın alma cihetine gitti ve böylece bu parayı piyasaya enjekte etti. Böyle bir ortam bir kere yer edinirse, onu ortadan kaldırmak 25 sene alıyor.

5. Dünya ekonomisinin 3 ana öğesi var: Çin, AB ve ABD. Çin kaput, çok sıkıntılı. AB de oldukça sıkıntılı. ABD ise sıkıntılı olmak üzere. Petrol fiyatları işte bu durumu aynen yansıtıyor.

6. TR ekonomisindeki krizin yumuşak inişe dönüşeceği beklentisi var ama geçmişteki benzer krizlere bakıldığında bunun olasılığının %10 bile olmadığı görülebilir.

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bankalari tutup oteki herseye veriyorlar. Hamas'tan sonra boyle oldu. Ozellikle Info, Tera, Tacirler gibi kurumlar israrla 30 hisselerini dusurmek icin hareket ediyorlardi takip ettiklerimde. Dusurmeye mi calisiyorlar, yoksa cikiyorlar miydi tam olarak cozemedim. Havacilik icin 4C ve 1C olu sezon.
    İnfo nun tacirlerin ve Tera nın verdiği malların büyük çoğunluğu yatırım ve emekli fonlarından geliyor

Baktigim hisselerde degil balina. Fonlar sabahin korunde gozunu acip dusurtmek icin basmiyor ki zaten. Burda Unlununki dedelerden cikti. Bir daha dikkatli inceleyeyim.

Sayfa 527/629 İlkİlk ... 27427477517525526527528529537577627 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •