Sayfa 57/628 İlkİlk ... 747555657585967107157557 ... SonSon
Arama sonucu : 5023 madde; 449 - 456 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Duhul
    Jul 2017
    İkamet
    güneşin doğduğu yer
    Gönderi
    1,000
    Bu arada dinlenmiş olursunuz.
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Yeter artik deprem somurusu yaptiginiz. Benim bir ton kuzenim var Antepte, kac kere konustum hicbirinin de borsa umurunda degil, kendi dertlerine dusmusler. Bir tek internet aglaklari giren kazik icin onlari kullanarak ortaligi velveleye verdi. O kazik bana da girdi, depremin ilk gunu destek alimimdan zararim milyonlarca lira, gikimi cikarmadim. Deprem firsatciligi yapan sansara bir de 10 gun faizden bonus verecektiniz az kalsin.

Sirketlerimiz calisiyor. BIST calisiyor. Brokerlar isine gidiyor. Sermaye piyasalariin kapanmasi icin hicbir neden yok. Dogal bir afet oldu, bazi sektorlere yarayacak, bazilarina yaramayacak. Piyasa da fiyatlayacak. Dogal afetlerin borsaya etkisi yok.

Marjin call yiyen adam baska bir zaman yemiyor muydu. Bir de kumarbazlarin zararina mi uzulecegiz. Depremzede oldugunu soyleyince araci kurum yardimci oluyor zaten. 250 bin liraya kadar Gedik Yatirim deprem bolgelerindekilere T+2 olmadan direk veriyor.

Adama karinin hicbir faaliyeti olmayan, hissesi olmadigi icin Genel Kurulu bile toplayamadigi sirketi 600 milyon lira olmus kumarbazlardan, ponzilerin teki artik 15 tane bluechipimiz degerine gelmis diyorum bana niye borsa sismis diyor.

Telesekreterligine devam et araci kurumunda, benim yazilarima karisma, kendi aklini kendine sakla.

Biz burdan 20 bin dolarlik malzeme verdik konsolosluga. Daha fazlasini da yollardik ama yiyeceksiniz diye istemediler bizimkiler. Sen ne yaptin aglamaktan baska?

2. Bir S.G bir de sen çok biliyorsunuz ne olduğunu.

https://twitter.com/CHPMuratBakan/st...C42ZCuvogtAAAA

Bu da ağlak mı?

20 bin dolarlık yardımın için seni tebrik ederim. Allah kabul etsin. Yardım edenlere yardımları katıyla geri dönsün.

Allah o bölgede zorda olan herkesin yardımcısı olsun.

Ama bu konuda yanlışsın.

Ayrıca şu an çatır çatır normal kredi faizleri 60-70 hesaplarda temerrüt faizlerinden bahsetmiyorum bile.

Biz demiyoruz kumarcılar kurtarılsın. Adam perşembe ya da cuma günü mal aldı belki pazartesi salı gönderirim diye parası da var. Ama adam depremzede ya da kurtarma ekibinde ya da eşi dostu akrabası var elinden bir şey gelir mi diye kalktı gitti ne olacak?

Olaki çarşamba anca açtı hesabını ne olacak? Yapmayın bak gerçekten mağdur olanları korumamız lazım ben bunun peşindeyim.

Bir de tutmuşsun bir kurumla ilgili birşey yazıyorsun mesela o kuruma sordun mu 9 aylık bilançosu ile 12 aylık bilançosu arasındaki fark ne? Nasıl oluşmuş? çok biliyorlardı madem o duruma düşmeselerdi. Demek ki neymiş olabiliyormuş onları da kurtarmadı mı birileri.
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 09-02-2023 saat: 19:08.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Seni blokluoyrum artik. Tamamen gereksiz bir insansin ve yalanlarinla benim tansiyonumu cikariyorsun. Artik tiksinti verdin.

Alıntı Originally Posted by körhacı Yazıyı Oku
    Bu arada dinlenmiş olursunuz.
    Kardesim sermaye piyasalari benimle alakali birsey degil.

Otoritenin her isi bir turlu birine rant cikma. Her isi bir pislik, bir kokusmusluk. Ben guvenmiyorum zerre kadar.

Borsayi kapatsan niye kapattin kimse demez (Ben sermaye piyasalarina mudahaleye karsiyim, eninde sonunda fiyatlanacak fiyatlanir o baska).

Hadi borsayi actin iyi niyet ile depremde hissesini satmak isteyen olur diye. Depo sarti koydun algolar ve mali olmayan firsatcilik yapmasin diye.

Bu depoyu ertesi gun niye kaldiriyorsun.

Kaldiriyorsun tamam.

Borsayi niye kapatiyorsun 3 gun sonra. Birak akisina gitsin. Yarim milyon lira ile 30 hisseleri taban oluyorsa birak olsun. Elbette piyasada birisi ne oluyor der, gerekeni yapar. Sirketler geri alim yapar. Halk Bankasi 7 milyon lot aldi mesela. Sirketlerimizi finansal sarsacak birsey yok ortada.

Peki dusundunuz mu borsa acilinca durum nasil olacak diye. Bircok kisi bu kapali kalinan surede yuklu temerrude dusecek, yine satis yapmak zorunda kalacak acilinca. Mal almak isteyenler dur onlar dussun hele bir derse. Ya.

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    ....Borsayi niye kapatiyorsun 3 gun sonra. Birak akisina gitsin. Yarim milyon lira ile 30 hisseleri taban oluyorsa birak olsun. Elbette piyasada birisi ne oluyor der, gerekeni yapar. Sirketler geri alim yapar. Halk Bankasi 7 milyon lot aldi mesela. Sirketlerimizi finansal sarsacak birsey yok ortada.

Peki dusundunuz mu borsa acilinca durum nasil olacak diye. Bircok kisi bu kapali kalinan surede yuklu temerrude dusecek, yine satis yapmak zorunda kalacak acilinca. Mal almak isteyenler dur onlar dussun hele bir derse. Ya.
    Çok doğru dedin 666 kardeşim. Ben şahsen borsanın kapatılmasına karşıyım çünkü kapatmak problemi çözmüyor. Senin dediğin gibi, ister kapat ister açık tut sonuç fark etmeyecek, endeks ile birlikte hisseler gitmeleri gereken yere er veya geç gidecekler. Böyle yaparak önlenemez sonucu sadece geciktiriyorsun. Ek olarak temerrüt riski taşıyanları da etkiliyorsun.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

6. Burada problemi doğru teşhis etmek şarttır, sonra da bu problemi çözüme ulaştıracak adımları atmak gerekiyor, gerisi faso fiso. 1 numaralı problem nedir? Mevcut şartlar altında tahtalarda alıcı olmaması. Alıcı olmayınca tahtaları manipüle etmek son derece kolay oluyor ve suni, gerçeklerden tamamıyla kopuk fiyatlamalar ortaya çıkıyor. Çözülmesi gereken problem işte budur. Nasıl çözeceksin? Elinde emsal var, 1997 Uzakdoğu krizinde Hong Kong SPK'sının izlediği rotayı izleyeceksin. İlk önce hisse geri alımlarına uygulanan tüm kısıtlamaları kaldıracaksın. Temettü vermek yerine hisse geri alımı yapmayı özendireceksin. 1 yıllık bir sürede yapılacak hisse geri alımlarının sermayenin %10 unu aşmaması şartı gibi saçma sapan şartları kaldıracaksın. Geri alınan hisselerin belirli bir süre sonra geriye satılması gerektiği gibi düzenlemeleri iptal edeceksin. En son olarak da tüm kamu yatırım fonlarını alım yönünde mobilize edeceksin. Bunları yaptığında alıcı sorunu tamamıyla çözülmüş olacak, suni ve gerçeklerden kopuk fiyatlamalar gündeme gelmeyecek, tahtalar manipüle edilemeyecek; aynen 1997'de Hong Kong borsasında olduğu gibi.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

7. TH gerçekten hikaye konuşuyorsun burada. Sadece pazartesi alınıp akşam kaldırılan kararlar bile koltuktan eder. Eğer sen bunun farkında değilsen bu zamana kadar boşa dirsek çürütmüşsün bu işte.

Ha de bana borsanın kapatılması benim işime gelmez eyvallah laf etmeyelim. Hani ateistsin kazanırken herşey mübah ya benim yine de gıkım çıkmaz. Bana uymaz ama saygı duyarım bu bakış açına.

Herkes tercihleri ile yaşar sonuçlarına katlanır der geçerim. Eleştirmek yargılamak kimseye düşmez.

Benim için kazandığım kadar nasıl kazandığımda çok önemlidir. Başkalarını bilmem.

99 depreminde istanbuldaydım sektörde işe başlayalı henüz 1 yılı bile tamamlamamıştım. Peşine 1 ay ya geçti ya geçmedi bir de çok sarsıntılı bir artçı oldu. İlk deprem olduğunda hiç korkmadım şöyle yaptım böyle yaptım deyip artçı da hoplayanları panik yapanları da çok gördüm.O zamanları çok iyi bilirim.

Bu borsanın kapatılmaması yanlış. Pazartesi günü alınan kararların akşam kaldırılması daha da yanlış.

Ben onu bunu bilmem ucu kime neye uzanır gerisi ile zerre ilgilenmiyorum.
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 09-02-2023 saat: 19:33.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8. Portföyümün dolar kısmı hariç ben nakitteyim ve özel bankalarda günlük treyd yapmak için değil de orta vade bazlı (al ve 6 ay tut gibi) alım yapmak için fırsat kolluyorum. Eğer yukarıda dediklerim yapılırsa ve tahtalarda "alıcıların grevi" sorunu çözülürse orta vade için beklediğim fırsat pekala gelmeyebilir.

Sayfa 57/628 İlkİlk ... 747555657585967107157557 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •