Sayfa 58/627 İlkİlk ... 848565758596068108158558 ... SonSon
Arama sonucu : 5016 madde; 457 - 464 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    TH gerçekten hikaye konuşuyorsun burada. Sadece pazartesi alınıp akşam kaldırılan kararlar bile koltuktan eder.
    Çok kofti, içi boş bir yorum olmuş. Pazartesi günü borsadaki işlem hacmi depo şartı yüzünden normalin 10 da 1 i kadar idi.

Yukarıdaki yorumlarımın arkasındayım, borsayı kapatmak nafiledir hatta ters teper. Hisseler er veya geç gidecekleri yere ulaşır, o zaman kapatmakla hiç bir şey kazanmıyorsun demektir. Yapılması gerekenleri yukarıda özetledim. Bir şekilde tahtalara alıcı çekmek gerekiyor. Bunu yapmanın en sağlam, en faydalı, en kısa yolu da hisse geri alımlarına uygulanan tüm kısıtlamaları kaldırmaktır.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

2. Hocam bist kapatılmaydı elbette. Ancak bunun gerekçesi hisse fiyatlarının düşmesine engel olmak değil. Deprem bölgesindekilerin de müzayedeye katılımını yani eşitliği sağlayabilmek. Hem kapatıp kapatmama bir tercih değil, mevzuatın bir gereği.

Yoksa elbette fiyat, 20 gün de kapalı kalsa, gideceği yere yine gidecektir ama müzayedeye katılımda eşitlik sağlanacaktır.
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Çok doğru dedin 666 kardeşim. Ben şahsen borsanın kapatılmasına karşıyım çünkü kapatmak problemi çözmüyor. Senin dediğin gibi, ister kapat ister açık tut sonuç fark etmeyecek, endeks ile birlikte hisseler gitmeleri gereken yere er veya geç gidecekler. Böyle yaparak önlenemez sonucu sadece geciktiriyorsun. Ek olarak temerrüt riski taşıyanları da etkiliyorsun.
    SM-N975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Th kusurumabakma borsa kapatılacak ve sonra atılması gereken adımlar ivedilikle yerine getirilecekti. Tek başına tabii ki yeterli değildi kapatmak.

Bak ne güzel diyorsun Pazartesi günü sabah birilerinin elini kolunu bağladın ne oldu o gün borsa?

Akşam aldığın kararları geri aldın salı günü ne oldu borsa?

Bak o kadar anlatıyorum 4 mln yatırımcı başkasına benzemez. Benden nazikçe söylemesi.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4. Hadi meseleyi 1 üst level'a atlatalım: Kapatılıp kapatılmamasını geçtik. Tahtalarda alıcıların greve gitmesi yüzünden minik bir satış baskısı ile çok aşağılarda oluşan suni fiyatlamalara ne demeli? Ufacık bir hacimle hisselere yön belirleme olanağının bulunduğu böyle bir ortamda ortaya çıkan manipülasyon riskine ne demeli? Bu problemler borsa açılır açılmaz karşımıza dikilecek. İşte çözülmesi gereken problemler bunlar. Dediğim gibi, teşhisi doğru yapmak şarttır. Teşhisi doğru yapalım ki uygulayacağımız ilaç hastalığa çözüm olsun.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

5.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Th kusurumabakma borsa kapatılacak ve sonra atılması gereken adımlar ivedilikle yerine getirilecekti. Tek başına tabii ki yeterli değildi kapatmak.

Bak ne güzel diyorsun Pazartesi günü sabah birilerinin elini kolunu bağladın ne oldu o gün borsa?

Akşam aldığın kararları geri aldın salı günü ne oldu borsa?
    Evet Zdx doğru diyorsun.

6. Doğruya doğru; kararların zamanında alınmaması, yapılması gerekenlerin yapılmaması benim çok işime gelir. Yanlış veya gecikmeli icraat sonucunda eğer olur da İSCTR'yi 7 TL'den AKBNK'ı 10 TL'den alabilirsem bana bu fırsatı sağlayanlardan Allah razı olsun derim, müteşekkir olurum.

Ben burada taraflı, menfaatime uygun veya önyargılı yorum yapmıyorum, gerçek ne ise veya mantık çerçevesinde yapılması gerekenler neler ise onları söylüyorum, emsaller verip doğru yolun hangi tarafta olduğuna dikkat çekiyorum. Yetki bende değil, ben sadece SPK Lisanslı bir piyasa oyuncuyum o kadar.

alımları destekleyici kararlar uygulamaya konulursa (hafta sonu bu kararları almaları imkan dahilinde, veya iyice düşünmek için salı akşamına kadar bekletebilirler) çok derin olmayan bir satış baskısı ilk dakikalarda karşılanır diye düşünüyorum.

ondan sonra daha dengeli bir müzayede olur. hem kısıtlayıcı işlem kararları (short u zorlaştırıcı) hem hisse geri alımı (şirketler) hem de temettü dağıtımı gibi konular. bunlara ek olarak dış finansman olasılığı servis edilirse pozitif etkisi yüksek olacaktır
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

yani işin içinde başka işler yoksa ve amaç Türk sermaye piyasasının bu olağanüstü durumu atlatmasıysa, pozitif kararlar ve otoritenin desteği (ve yönlendirdiği sermaye ve şirketler) ile kara bulutları dağıtmak ve borsayı diğer yatırım enstrümanları ile beraber sağlıklı bir işleyişin parçası haline getirmek çok zor olmaz. neticede borsanın stabilitesi için gereken para çok fazla değil.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 58/627 İlkİlk ... 848565758596068108158558 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •