Sayfa 120/628 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220620 ... SonSon
Arama sonucu : 5021 madde; 953 - 960 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. Demokrasiyle alakası yok ABD de sen ABD vatandaşı olarak TL savunursan seni sustururlar bu kamu milliyetçiliğidir halkçılıktır yerel para birimine sahip çıkmak 80 milyonun vatani görevidir . Sorumluluktur Oy vermek gibi düşün sen sandığı gidince biden veya Trump a mı oy atmaya gidiyorsun !

Benim düşüncem bu size çok tutucu ve mükemmelliyetçi bile gelse ben bu şekilde önce kendi menfaatim diye düşünemiyorum , dolar alıp yatmak ne konforlu iş demi , mal mülk sevdalısı değilim , önce vatan önemlidir gerisi teferruattır zengin olsak neye yazar vatan elden gidince …

Dolar konusunda toplumda bir kanaat ve ahlakı dikte etmemek yanlıştır , herşey serbest olmalı demek ile doğu ve güneydoğu da bir Kürdistan devleti kurulsun demek arasında bir fark göremiyorum .

Dolar yatırım aracı olsun ve Her şey serbest olsun TC yıkılsın o zaman …

Dolar ve enflasyon konusunda yaniliyorsunuz. Onlari patlatanin adi var, kendiliginden oyle olmadilar.
    Gittigi zaman da 1-1.5 senede rayina girerler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    Demokrasiyle alakası yok ABD de sen ABD vatandaşı olarak TL savunursan seni sustururlar bu kamu milliyetçiliğidir halkçılıktır yerel para birimine sahip çıkmak 80 milyonun vatani görevidir . Sorumluluktur Oy vermek gibi düşün sen sandığı gidince biden veya Trump a mı oy atmaya gidiyorsun !

Benim düşüncem bu size çok tutucu ve mükemmelliyetçi bile gelse ben bu şekilde önce kendi menfaatim diye düşünemiyorum , dolar alıp yatmak ne konforlu iş demi , mal mülk sevdalısı değilim , önce vatan önemlidir gerisi teferruattır zengin olsak neye yazar vatan elden gidince …

Dolar konusunda toplumda bir kanaat ve ahlakı dikte etmemek yanlıştır , herşey serbest olmalı demek ile doğu ve güneydoğu da bir Kürdistan devleti kurulsun demek arasında bir fark göremiyorum .

Dolar yatırım aracı olsun ve Her şey serbest olsun TC yıkılsın o zaman …

https://twitter.com/e507/status/1633...107656/photo/1

Wells Fargo secimden sonra lirada ralli bekliyor. %20. 2023 sonu 15, 2024 ortasi 14.

6. Benim bir ayağım ABD bu benzeri analizleri cidden duyuyorum , bu raporları görmedim desem yalan olur

Örneğin , citibank ve hsbc den bildiklerim var , ayrıca bofa New York dan görüştüğüm tatillerde Bodrum Fethiye Antalya gelip ülkemize aşık olan ABD li borsa ve yatırımcılardan aldığım şifahen yorumlar da aynıdır 12-16 tl arası dolar uygun olabilir deniyor .

Cahiller ise cahil ve aptal olduklarından güya ihracatçı zarar edip buna muhalif olacak diyor senin bankada 1 milyar tl var % 25 değerlenecek finansal maliyetin düşecek girdi maliyetin düşecek zaten iskonto ile ihracat yaparken iskontosuz hale dönüp dolar tl bahane ederek ) düşen maliyetinle pazarını da kaybetmeyeceksin alıcı firmalar da teknik bakarlar konuya … , bazı ihracat sektörlerde kar marjı % 30 bazılarında % 50 dir öyle girdi düşünce dolar düştü diye kalp krizi geçirmez adamlar çok yanlış yönden düz bakkal hesabı ve dolar bazlı cirodan olaya bakılıyor yanlış , dolar 10 tl düşse bile ihracatçılar asla batmaz girdi fiyatları da beraber düşüyor, işçi artsa etkisi sınırlı orası biraz muğlak enerji fiyatları da düşecek reel gerileme yaşanır , yabancı işçi maliyetleri zaten dip noktaya getirmiş halde ! Çopu girdi inanın dolar bazında düşecek dolar tl düşerse ! , bunu anlayamayan adamlar iktisatçı olmuşlar başımıza ne olur yalvarırım pazarda yumurta satan ve 2 tl de 25 kuruş kazanmayan adamın yerine koyun kendinizi o bile zarar etmemek için uğraşır, ihracatçı batacak diyen ticaretin doğasını bilmeyenlerdir , tüccar ve muhtemelen de sanayici genelde hep yalandan ağlar , asla inanmayın esnafın milli anlayışı ve günlük görevi hep ağlamaktadır . ama Londra da yan yana streetlerde 5 malikane alan da aynı insanlardır ytd

İhracatçı batsa idi 2002- 2006 da kur ciddi yükselmişti bazı gelişmelerle .. 1,65 tl oldu 2 -3 seneye 1.10 düştü , peki ihracatçılar ağladı ağladı ağladı ama ihracat rakamları ciddi manada artmaya devam etmişti arkadaşlar bana o senelerde neden ihracatçılar batmadı bi açıklayın lütfen açıklayın da öğrenelim ??

Kur düşerken ihracatımız neden ciddi oranda arttı ? Bunu bir açıklayın çok bilmişlikle ticari bilgisizliği birbirine asla karıştırmayın sayfa sayfa yazarım detay teknik de yazarım aileden 2 nesil ihracatçıyım ve tanıdığım çok muhasebe teknik insanlar da var kriz yaşanması için doların 7-8-9 tl bandına inmesi gerekir denir bu da kesin kriz çıkartmaz ihracatta ! 12-16 tl bence ciddi kar etmek için bile güzel yerlerdir ! Şu an mükemmel kar ediyor ihracatçı bence fazla bile ! Bilmem anlatabildim mi !!! Mdf ihracatı örneğin müthiş karlı tekstil ve gıda sera ürünleri harika karlar var ! Madencilik müthiş karlı dolar 10 tl düşse bile karlı olacak bunlar !

İhracat Kur ilişkisi batma krize girme mevzunda şehir efsanesidir buna asla inanmayınız Dolar tl düşmeli düşecek

Ali Babacan KK veya Tayyip Erdoğan seçilirse her ikisinin de ekonomi yönetimine bu konuda tam destek vermek doların düşmesini sağlamak milli görevimizdir , bu ihracatçıların da , görevidir aynı zamanda ,
    Son düzenleme : Deniz Ali; 08-03-2023 saat: 22:21.

7. Wells Fargonun analizi pek doğru isabetli gelmedi bana.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,969
    Deniz hocam,

Doların düsük olmasinda ülke ithalatci memleketi oldu,
    Bir cok imalatci , imalati kapatarak yada sayiyi düsürerek ama sektöre devam ederek ithalatci oldu,

Peki ihracat tarafı nasıl oldu,
    ihracattan kacınılırak ic piyasa üretmeye dönüldü yukarda anlattigimla buda mümkün olmadı
    ikame mallar daha ucuz idi..

Bir gömlegi 160 tl üretip 10 dolara satiyorsunuz kur 18 tl 180 tl maliyetin 160 tl
    Kuru 16 tl cektiginde 160 tl satıs fiyatin oluyor

bu kadar basit
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

Sayfa 120/628 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220620 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz