Sayfa 502/1002 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 4,009 - 4,016 arası.

Konu: Viop XLVIII

1. Katkı payı oranı %25'den %30'a çıkarılmıştı.

10 yıl süre ile sabit yıllık 10,000 TL ödeyen toplam 100,000 TL yatırmış ve 30,000 TL devlet katkı payı hakkı olacak.

Her ödenen aidat için %30 yerine her yıl kalan birikime %3 ek katkı verilmiş olsa uzun vade daha fazla desteklenmiş olurdu. Bu hali ile 10 yılı doldurunca 2024 de sistemden çıkışlar hızlanır.

>>>>>>>>>

Devlet Katkısı Ne Kadar? BES'e dâhil olduğunuzda, ödediğiniz katkı payı tutarının %30'u oranında devlet size destek olur. Yani aylık ödeyeceğiniz 500 TL BES katkı payınız için 150 TL devlet katkısı alabilirsiniz. Devlet katkısı, ödediğiniz BES katkı payınız oranında yükselir.
    Son düzenleme : ariston; 17-02-2023 saat: 23:57.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Bu arada Telekom üstüne Tcell den de 1 M lik geri alım geldi.
    Talimat çok net.

Thy-halk-vakıf-ekgyo-Telekom-tcell.
    Tüm kamular devrede. Asels hariç.
    O da bilanço ile bedelsiz verip telafi edebilir mi? Neden olmasın.

3. Bes fon alımı 8 milyar tl olacaktır..

4. BES fonlara borsa yatırım fonu alınmasını teşvik etmek endekse yeni hisse sokmayı avantajlı hale getirebilir. Endekse girecek hisseler için kriterler daha ciddi olmalı bence.

5.  Alıntı Originally Posted by Zinedrimed Yazıyı Oku
    %80 dışarıdayım ama ne yalan söyleyeyim içeride olsam daha rahat olurdum.
    %80 içerideyim ben de dışarıda olsam daha rahat olurdum diyorum

6.  Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    %80 içerideyim ben de dışarıda olsam daha olurdum diyorum
    Aslında bu dilemma durumu tam özetliyor
    Muhtemelen haftaya daha şanslı olacaksınız.
    İyi hafta sonları.

7. Hisse vadelilerde APS farkı TL olarak hesaplayınca kabaca 1,2 milyar TL azalmış gibi.

8.  Alıntı Originally Posted by Zinedrimed Yazıyı Oku
    Bu arada Telekom üstüne Tcell den de 1 M lik geri alım geldi.
    Talimat çok net.

Thy-halk-vakıf-ekgyo-Telekom-tcell.
    Tüm kamular devrede. Asels hariç.
    O da bilanço ile bedelsiz verip telafi edebilir mi? Neden olmasın.
    halkb-vakbn 252 milyon TL, ekgyo 68, thyao 56, ttkom-tcell 44 olmak üzere toplamda 420 milyon liralık alım yapmış varlık fonu şirketleri.. ekgyo gerçi varlık fonu şirketi değil, asels de değil..

bofa alımının da short kapama olduğuna eminim.. algoritma nasıl her tahtada her allahın günü istediği kadar mal satabilir ki ? bi yerden ödünç alıyor olması lazım sattığı malları, nerden alabilir ödünç, citibank yabancı takasından tabii ki.. o yüzden bofa satışlarına yabancı satışı değil, market making işlemi olarak bakmak lazım, bofa alışı da açık kapama alışı oluyor bu durumda

endeks vadelide 20 bin poz kapama var, satan yani long kapayan kim, yapı kredi.. ne zaman toplu alış yapmış, 02.şub.23 günü 54 bin long açmış, dün bugün onları kapattı.. hisse vadelilerdeki agresif satıcı ise gedik, spotta da verdi zaten dün-bugün.. büyük oyunculardan biri yada bir kaçı pozisyon kapattı gedikten.. neticede krediler kapandı, riskli pozisyonlar azaldı.. olan biten her şey çok sıhhatli

Sayfa 502/1002 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •