Sayfa 215/1002 İlkİlk ... 115165205213214215216217225265315715 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 1,713 - 1,720 arası.

Konu: Viop XLVIII

1. 9.1 depremi 7.7 den 100 degil 25 kat büyüktür.

LG-M400 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by surcontre Yazıyı Oku
    Baskara ve HURKUS arkadaşlarımıza katılıyorum. Eleştirileri yapıp yanlışları söyleyeceğiz.
    Organize olunamamasinin nedenleri var elbette, organizasyonda görev alacak kisiler goculklerin altında kaldılar maalesef.
    Tamam da şu gerçekleri değiştirmez
    Benim kendi arkadaşlarım, çevrem var.
    1Saat 11 gibi olayin ciddiyetini anlıyorum.
    2 gün önemli organizasyon sorunları oldu, çok zaman kaybedildi. Maalesef kritik zamanlar kaybedildi.
    Devlet aygıtları daha hazırlikli olsa, daha iyi reaksiyon verilirdi.
    Sen olayin ciddiyetini sabah erken vallilerden öğreneceksin.
    Hiçbir şey yapamiyorsan sabah 06.00 da tüm askeri birlikleri ayağa diyeceksin.
    Oraya bilmem kaç tugay yola çıkacak. Yemek, çadır düzenleri kurulacak.
    En azından dış catlaklari kırarlar kolay olan yerlerdekiileri kurtarirlar.
    Hala el atılmamış binalar var.
    Kurumların bağımsız güçlü liderleri olacak, kurumlar bağımsız olacak... Askerinden, polisine, bakanlıklarına, valiliklerine kadar el pençe divan, sünepe, zayıf, kurum liderleri tarafından yönetilirsen böyle zor durumlarda zafiyetler ortaya çıkar...

3.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku

Yoksa her şey tamam da marketler duvarları mı kaldırdı.
    alan büyüsün diye kolonları kesiyorlar evladım.

4.  Alıntı Originally Posted by milas01 Yazıyı Oku
    9.1 depremi 7.7 den 100 degil 25 kat büyüktür.

LG-M400 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    benim perşembe akşamı dinlediğim prof. 100 kat dedi lakin büyüklüğü veya şiddeti nasıl hesapladı bilmiyorum..

5.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    Evet.4.seviye açıklandıklarında farkında idiler.

Bir farkında oldukları da hazır olmadıkları.
    İnsan.
    Makina.
    Operator.
    Organizasyon konusunda.

En fazla 12 saat içinde çevre illerden taze güç gelecekti.
    Mesela Kahramanmaraştakileri sadece depremden etkilenmeyen 300 Km ilerideki en yakın ancak başka bir şehirden gelecekler kurtarabilir.

Aynı itfaiye gibi 24 saat hazırda bekleyen ekipler olacak.
    Bütün teçhizat ve ekipmanda her şehrin içinde depremden etkilenmeyecek biçimde arazilere dağıtılmış olarak bekleyecek.
    Deprem olan bir şehri deprem olan şehirdekiler değil deprem olmayan en yakın şehirlerden gelecek taze güç kurtarabilir.
    Planlamayı herkes yeniden buna göre yapmalı.
    Maximum müdahale saati belirlenmeli.
    6 yada 8 saat içinde gibi.
    Riskli bina sayısını azaltmanız gerekiyor. Bu depremle aynı zamanda ülkenin başka bir yerinde 7 üstü deprem olma ihtimali matematiksel olarak var.
    Kurtarma faliyetleri ile çözebileceğimiz bir sorun değil.
    10 kat üstünden başlayarak binalar denetlenmeli, riskli çıkan binalarda resen dönüşüm başlatılması gerekiyor. Kentsel dönüşümde bir tarafta uyanıklar, bir tarafta maddi imkanı olmayanlar nedeniyle ilerleme sağlamakta güçlük yaşanıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,793
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by onuncu köy Yazıyı Oku
    Onu yapan da var ama İzmirde ki göçükte kolon kesme dedikodusu müşteri fotoğrafları ile çürüdü. Ama duvarları almışlar. Demir beton temel hepsi sağlam. BBC Türkçe nin bu konuda videosu var.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

7.  Alıntı Originally Posted by onuncu köy Yazıyı Oku
    bunu bir kararname ile ne kadar olduğu tespit edilebilir aslında.
    her apartman veya site yöneticisine özellikle zemin katlarda kiraya verdikleri işyerleriyle ilgili bina tadilat veya kolon azaltılması olup olmadığının belediyelere rapor vermesi ve eksik raporlama konusunda ileride cezai sorumlulukları çıkabileceği karara bağlanabilir..

8.  Alıntı Originally Posted by İnternational Yazıyı Oku
    Medyada yer alan konuşmalarda Cumhurbaşkanının K.Maraş valisi ile ilk telefon konuşma saati 04.40 olarak geçiyor. K.Maraş'ta güneşin doğma vakti 07.15 civarı. Yıkımın boyutunu anlamak için çok geç değil aslında, fakat 2. depremin bu yıkımı daha ne kadar derinleştirdiğini bilemiyorum. Sabah saatlerinde bir TV'de ilk depremi değerlendiren profesor, bu bolgede artık 100 yıl deprem olmayabileceğinden bahsetti. Üstünden 3-4 saat geçmeden diğer deprem oldu. İnşallah o profesoru dinleyip hasarlı binalara giren olmamıştır.
    Havadan radar sistemleri ile yıkımın boyutu gün ağarmadan kısa bir süre içerisinde anlaşılamaz mıydı. Hepsini geçtim 07:15'te gün ağardığında dahi ülkece yıkımın boyutundan haberdar değildik. İletişim çağındayız, teknoloji çağındayız, çok daha iyisini yapabilirdik.

Sayfa 215/1002 İlkİlk ... 115165205213214215216217225265315715 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •