Sayfa 509/1009 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519559609 ... SonSon
Arama sonucu : 8068 madde; 4,065 - 4,072 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

Yeşil soğan oçmalum yere değip duruyor. Kırarsa bir sonraki malum yere kadar önü açık
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Yeşil soğan oçmalum yere değip duruyor. Kırarsa bir sonraki malum yere kadar önü açık
    Ben kuru soğan ile ilgili bilgilendirmeleri yaptım. Sıra Yeşil soğan uzmanlarında arada bırakmayın. Son bir kurşunum kaldı onuda zamanında kullanalım.

3.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    konuşmaları, gene ulusal sirke döndürdüler...
    yeter harbiden...

dünyanın en büyük tarım kombinesi bizde, en mikik fiyat gene bizde..
    nereye gidiyor bu mallar ?
    hangi ülkenin kıçını yalamak için bu manyak fiyatlara mağruz kalıyoruz ?
    işte o ülke, bir numaralı düşman ülkedir..

*** fransayı da şey ediyorlar
    Almanya daha fena, ABD kontrol altına almış gibi...

Tek açıklaması petrol, 70 doların üstü gıda enflasyonunu fışkırtıyor, yakında Suudlara sopa atabilirler.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,931
    İşte cumhur ittifakı

Kadın mv adayının yerini değiştirip en uca oturtmaları yetmemiş, sandalyesini de 1 metre uzağa yerleştirmelerini istemişler. Zihniyetinizi ...

Yeniden Refah toplantısında ‘kadın-erkek yan yana oturamaz’ kavgası

https://tele1.com.tr/yeniden-refah-t...avgasi-823163/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,931
    Yazdım yazdım sildim....

CHP’li Özgür Özel, TCG Anadolu gemi teslim töreninde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın Deniz Harp Okulu Marşı’nda ‘Atatürk’ü sansürlediğini açıkladı. 18 Dakika programında skandala ilişkin konuşan Merdan Yanardağ, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a seslenerek, , “Bu skandal giderek büyüyecek. Ben buradan Milli Savunma Bakanı Hulusi Bey’e çağrı yapıyorum. Sayın Hulusi Akar, neden bu marştan Atatürk adının çıkarıldığını açıklayın” dedi.

https://tele1.com.tr/deniz-harp-okul...-kim-2-823562/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Almanya daha fena, ABD kontrol altına almış gibi...

Tek açıklaması petrol, 70 doların üstü gıda enflasyonunu fışkırtıyor, yakında Suudlara sopa atabilirler.
    bu gıda olayını çözemedim gitti.. cidden çözemedim.. bu kadar üretim nereye gidiyor..

sopa zor, taa rusyayı linç edüyoruuzzz ile kendi ayaklarına sıkmalarıyla başladı..
    brics ekonomik boyut g7 yi geçti..
    putin +xi > trans biden

bir dolarları kaldı.. yarın cpi da cıvıtırlarsa onun da ömrü az kalmıştır.
    7 seneye yuan tutarız. enflasyonları dolardan düşük..
    rezerv para == düşük enflasyon.
    beyaz saray travestilerle/çocukları travesti yapmakla uğraşa dursun..
    koca abdyi 10 senede yediler ya... kanser gibiler.

arada şu imf konusunda yazmadan duramayacam..
    son üç+ senedir, imf para verirken orduda/ülkede travesti açılımı da dayatıyor..
    sen var para istemek.. genelkurmay etek giyecek..
    imf gelsinciler şimdiden kendilerini hazırlasın.

Memento mori

7.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    bu gıda olayını çözemedim gitti.. cidden çözemedim.. bu kadar üretim nereye gidiyor..

sopa zor, taa rusyayı linç edüyoruuzzz ile kendi ayaklarına sıkmalarıyla başladı..
    brics ekonomik boyut g7 yi geçti..
    putin +xi > trans biden

bir dolarları kaldı.. yarın cpi da cıvıtırlarsa onun da ömrü az kalmıştır.
    7 seneye yuan tutarız. enflasyonları dolardan düşük..
    rezerv para == düşük enflasyon.
    beyaz saray travestilerle/çocukları travesti yapmakla uğraşa dursun..
    koca abdyi 10 senede yediler ya... kanser gibiler.

arada şu imf konusunda yazmadan duramayacam..
    son üç+ senedir, imf para verirken orduda/ülkede travesti açılımı da dayatıyor..
    sen var para istemek.. genelkurmay etek giyecek..
    imf gelsinciler şimdiden kendilerini hazırlasın.
    Doktor sen çok takmışsın bu travesti konusuna

IMF in bize dayatacağı/dayayacağı o kadar çok ve daha önemli şeyler varken, niye travesti açılımını dayatsın.

O ayrıca kültürlerle alakalı, olacak şey var olmayacak şey var. O bakıyor bakıyor kime ne dayatsam diye, onu dayatıyor. Bize işlemez o.

Gıda konusu karışık, onlarda evde ve dışarıda yemek diye ayrı ayrı hesaplanıyor, bizde sanırım ona karşılık gelen veri yok ya da eşidi değil.

Bizde de dışarıda yemek enflasyonu gıda enflasyonundan yüksektir, kiralar uçtu, işte ilk başlarda geçen sene elektrik uçtu, asgari ücret görece daha çok arttı, petrol/LPG arttı, gerçi LPG yi baskıladılar biraz, dolayısıyla dışarıda yemek bizde çok daha fazla arttı.

Ama gıda olarak bakılırsa, adamların verileri grafikte işte, tek sebebi petrol gibi, tabi LPG sıkıntısı petrol tüketimini de arttırmıştır bakmak lazım.

Bu denklemde gene ABD önden hazırlıklı görünüyor, petrolde ithalatı iyice azaltmış ABD kendi petrolüyle yürüyor şu anda, Ukrayna savaşını tetikleyerek de hem Rusya AB yakınlaşmasını önledi hem de LPG yerine LNG satarak AB ye adamlar 1 yılda dış ticaret açığını sıfırlamışlar.

Kendi komplo teorime göre, ABD deki enflasyon AB den daha iyi ve kontrol edilebilir olduğu sürece sorun yok ABD açısından. Rusya AB nin enerji tedarikçiliğine yürüyordu, sonra ekonomik işbirliğini geliştirecekti, bir süre sonra AB ABD ye karşı daha cesur karşı çıkışlar yapacaktı, yaptıkları yapacakları en sert çıkış Almanya ve Fransa'nın işte o malum Biden'in AB ziyaretinde Rusya ve Çin konusunda oldu, bunlarla ticaret yapmayın dedi, onlar da sen Çin'le yapıyorsun ya, Rusya'dan LPG alıyoruz falan dediler. Tabi ABD bu, dönünce bilenmiş şekilde napalım napalım Ukrayna'nın başındaki komedyeni ayarttı, zaten darbe yaptırmıştı demokrasiyle gelen eski liderine daha da öncelerde, o da Rusya'yı kışkırttı en sonunda nükleer silah alacam, alamazsam da kendim yaparım deyince fitil ateşlendi, Biden da zil takıp oynamıştır LNG cilerle, silah üreticileriyle tey tey tey diye, daha bir dünya askeri teçhizat, uçak neyim çakacak AB ye.

Detaylı araştırma raporu bulup okumak lazım, AB de gıda fiyatları neden çok etkileniyorsa, vardır Alamanların raporu, gerçi sen geçen de LPG tedarikiyle ilgili sorun olmaz kontrolden çıkmaz adamlar modellemişler tedbir alıyorlar diye rapor gösterdiğimde de iplememiştin ya neyse

Gübre fiyatlarından da olabilir, direk LPG den mi üretiliyormuş, LPG ye mi bağımlıymış, çıkartamadım şimdi.

8. Mehmet Aşçıoğlu diyor ki cari açık için ithal otomobil çok pahalı olmalı.

Sayfa 509/1009 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519559609 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •