Sayfa 720/1009 İlkİlk ... 220620670710718719720721722730770820 ... SonSon
Arama sonucu : 8068 madde; 5,753 - 5,760 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

Bu forumda ahtapot ızgara seven meşhur bi arkadaş var. Sor ona anlatsın
    Karı koca emekli bankacı çift evini kaç paraya rehin almışlar bi de ne yaparsan yap çıkmayız %25 zam işine gelmiyorsa mahkeme orda diyip suratına kapatmışlar sana her çeşidini anlatır bak. son aldığım duyumlara göre adam şu an kurdeşen döküyo kahrından.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Kiracilarin sanki bu ucuk kiralari odeyecek gucu varmis gibi yazmissin.

Utanmadan ev sahipleri ile maytap gecen kac kiraci gordun ?

2.  Alıntı Originally Posted by BüyükResim Yazıyı Oku
    Bu forumda ahtapot ızgara seven meşhur bi arkadaş var. Sor ona anlatsın
    Karı koca emekli bankacı çift evini kaç paraya rehin almışlar bi de ne yaparsan yap çıkmayız %25 zam işine gelmiyorsa mahkeme orda diyip suratına kapatmışlar sana her çeşidini anlatır bak. son aldığım duyumlara göre adam şu an kurdeşen döküyo kahrından.
    % 25 kira artisi siyasi otoritenin karari.

Kiracilar acisindan da gayet yerinde.

İyi de hayat pahalılığının maliyeti neden sadece ev sahiplerine yüklenmek zorunda hissediliyor ? Ona bakarsan asgari ücretlinin yada kiracının canı da kuzu pirzola çekiyor, ayda bir kez olsun pastırma sucuk yemek istiyor, haftanın 2-3 günü et yemeği pişsin istiyor evinde. Bunlar da lüks değil aslında gayet insani ve olması gereken şeyler her insan bu seviyede beslenmeyi hakediyor.

Ama kimse kalkıp senin bunları ödeyecek gücün yok o zaman al sana %50 indirimli pirzola, %50 indirimli pastırma , %50 indirimli dana antrikot diye iskontolu satış yapmıyor değil mi asgari ücretliye ? Hatta en başta devlet !

Sıkıysa çıkarsın bi kanun versin yetkiyi görsün etkiyi Et Balık Kurumu'na desin ki; asgari ücretle çalıştığını belgeleyene bundan sonra %50 indirimli satış yapacaksın ! Yer mi ? yemezz... Çünkü piyasa kuralları neyse oyun ona göre işler. Zorlama tedbirle bir şey düzeltilmez.

Bu zoraki düzeni sürdürmeye kalkarlarsa ilerde kiracılar daha çok üzülür. Neden mi? Ev sahipleri o evleri boşaltır bir güzel ve uzun süre de kiraya vermezler ekonomide istikrarı görene kadar bu saçmalıklarla uğraşmaktansa 3 kuruşa o evleri yıpratmaktansa. Bu sefer ne olacak ? Kiracılar daha zor kiralık ev bulmaya başlayacak, ve fiyatlar daha da fazla artmaya başlayacak. Bence hükümet %25 gibi komik bi rakam belirlemek yerine yıllık enflasyonun 10 puan altına fixlemeliydi. böylece ne kiracı ne ev sahibi çok üzülmezdi. Ya da devlet madem çok iyi biliyor bu işi, o zaman kalkıp ev sahibine sınır koymakla yetineceğine, ev sahibinden vergi almıyorum. ayrıca kirasının bir kısmınıda ben ödüyorum deseydi keşke.

%100 enflasyon ortamında kimse ev sahibine %25 zamla yetineceksin diye ısrar edemez. Bu resmen ev sahibinin malına cebren ve hileyle ortak olmak demektir.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    % 25 kira artisi siyasi otoritenin karari.

Kiracilar acisindan da gayet yerinde.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
    O ldr büyük paraları kriptoya gömerlerse bunların analarını belleller, kripto borsası bist e benzemez. Zaten olacak olan da bu. Hırsızın malını başka bi hırsız çalar, olan millete olacak. Neyse millet zaten köküne kadar hakediyor orası da başka meseleya.
    Another day in paradise

5.  Alıntı Originally Posted by BüyükResim Yazıyı Oku
    İyi de hayat pahalılığının maliyeti neden sadece ev sahiplerine yüklenmek zorunda hissediliyor ? Ona bakarsan asgari ücretlinin yada kiracının canı da kuzu pirzola çekiyor, ayda bir kez olsun pastırma sucuk yemek istiyor, haftanın 2-3 günü et yemeği pişsin istiyor evinde. Bunlar da lüks değil aslında gayet insani ve olması gereken şeyler her insan bu seviyede beslenmeyi hakediyor.

Ama kimse kalkıp senin bunları ödeyecek gücün yok o zaman al sana %50 indirimli pirzola, %50 indirimli pastırma , %50 indirimli dana antrikot diye iskontolu satış yapmıyor değil mi asgari ücretliye ? Hatta en başta devlet !

Sıkıysa çıkarsın bi kanun versin yetkiyi görsün etkiyi Et Balık Kurumu'na desin ki; asgari ücretle çalıştığını belgeleyene bundan sonra %50 indirimli satış yapacaksın ! Yer mi ? yemezz... Çünkü piyasa kuralları neyse oyun ona göre işler. Zorlama tedbirle bir şey düzeltilmez.

Bu zoraki düzeni sürdürmeye kalkarlarsa ilerde kiracılar daha çok üzülür. Neden mi? Ev sahipleri o evleri boşaltır bir güzel ve uzun süre de kiraya vermezler ekonomide istikrarı görene kadar bu saçmalıklarla uğraşmaktansa 3 kuruşa o evleri yıpratmaktansa. Bu sefer ne olacak ? Kiracılar daha zor kiralık ev bulmaya başlayacak, ve fiyatlar daha da fazla artmaya başlayacak. Bence hükümet %25 gibi komik bi rakam belirlemek yerine yıllık enflasyonun 10 puan altına fixlemeliydi. böylece ne kiracı ne ev sahibi çok üzülmezdi. Ya da devlet madem çok iyi biliyor bu işi, o zaman kalkıp ev sahibine sınır koymakla yetineceğine, ev sahibinden vergi almıyorum. ayrıca kirasının bir kısmınıda ben ödüyorum deseydi keşke.

%100 enflasyon ortamında kimse ev sahibine %25 zamla yetineceksin diye ısrar edemez. Bu resmen ev sahibinin malına cebren ve hileyle ortak olmak demektir.
    Mantiga bak.

Neyse, cevap vermeye degmez.

6. Benim amcamın kapalı otoparkı olan 3+1 yeni dairesi var. Kiracı eski şuan 2500 den oturuyor. O muhitte öyle bir ev şuan 10 bine rahat kiracı bulur. Babamın da 50 yıllık eski evi var kiracı çıktı kayınbabasinin evinde oturacam diye. Ev bakımsız yıpranmış 4500 e kiraya verdik. Kiraya verirken piyasanın altında uygun olsun dedim. Bir yandan kiralar uçuk ama diğer yandan kiracı çıkarken baya hasar bırakıyor temizlik boya badana 7-8 bin. Petek musluğu 200 TL. İnşaat malzemeleri çok pahalı. Bu şartlarda ucuz kiraya vermek yerine boş kalması daha mantıklı. Ha bu arada devlet ev sahiplerini koruyan kiracının vereceği hasarı sigortalayan bir düzen getirmeli.

7. Devlet dükkan kiralarına müdahale etmezken ev kiraları ve kiracı ev sahibi arasındaki sorunların kiralanan ev ile ilgili düzenleme şart. En son evden çıkan kiracının verdiği hasar üç yıllık kiradan fazla. Mahkemeye versen neyini alacaksın.

Yazdıklarınıza biraz dikkat .. Kötü söz yazmadan da tartışabilirsiniz ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 720/1009 İlkİlk ... 220620670710718719720721722730770820 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •