Sayfa 727/1009 İlkİlk ... 227627677717725726727728729737777827 ... SonSon
Arama sonucu : 8068 madde; 5,809 - 5,816 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

Muhalefet toplanmış bir aday çıkarmış...Diğer tarafta Recebin desteklediği başka adaylarda var...Muhalif olduğunu iddia edenler hala Muhalefetin adayına değilde başka birilerini destekleyeceğini söylüyorsa bu Recebin değil Tayyibin başarısıdır...

Aslında Başkanın dediği gibi ucu bize dokunmasa wallahide Recebin seçilmesini isterim...Ama ucu şahsen bana fazlası ile dokunuyor

Neyse biz ne istersek öyle bir yönetimi hak ederiz...Herşeyin hayırlısı diyelim...

2.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Muhalefet toplanmış bir aday çıkarmış...Diğer tarafta Recebin desteklediği başka adaylarda var...Muhalif olduğunu iddia edenler hala Muhalefetin adayına değilde başka birilerini destekleyeceğini söylüyorsa bu Recebin değil Tayyibin başarısıdır...

Aslında Başkanın dediği gibi ucu bize dokunmasa wallahide Recebin seçilmesini isterim...Ama ucu şahsen bana fazlası ile dokunuyor

Neyse biz ne istersek öyle bir yönetimi hak ederiz...Herşeyin hayırlısı diyelim...
    Abi kafası biraz çalışan biri üçkağıt ve banka hortumlamak için geçmişi temiz bir şirket alsa Kmh için skor üretse biraz yüklü para giriş çıkışı olsa zirvede iyi vurgun yapar. Benim çulsuz ex enişte bankalara bu yolla 16 tane araba gömdü.

3. Tüm millet ittifakı doğruları yolsuzlukları hırsızlığı anlatıyor bende babama anlatıyorum babam bana hdpkk li fetocu diyip çıktı sen bunlara neyi nasıl anlayacaksın zeka olmadıkça.

4. https://www.ensonhaber.com/gundem/mu...a-zam-yapmayin
    Aha ev sahini kiracı olayları daha da patlar.

Sende iyice kolpacı olmuşsun burda benim yazılarımı silmekten başka bi icraatın var mı ? Adam götünden element uydurup zırvalarken iyide biz cevap verince mi kötü oluyor ? Yöneticiysen tarafsız ol ! yada git tınazın avukatlığına soyun !

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Yazdıklarınıza biraz dikkat .. Kötü söz yazmadan da tartışabilirsiniz ..

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

Alıntı Originally Posted by BüyükResim Yazıyı Oku
    Sende iyice kolpacı olmuşsun burda benim yazılarımı silmekten başka bi icraatın var mı ? Adam götünden element uydurup zırvalarken iyide biz cevap verince mi kötü oluyor ? Yöneticiysen tarafsız ol ! yada git tınazın avukatlığına soyun !
    Silinen ve laf ettiğiniz mesajınız , ceza vermeden silmişim aslında ceza almanız lazımdı .. Laf ediyorsunuz ama önce kendinize bakmıyorsunuz .. Uygun üslupla yazmışmak mu kadar zor olmasa gerek ..

Bu yüzden Önce yazdıklarınıza bir bakın ondan sonra laf edin .. Zaten hep kendinizi doğru görüp başkalarını kötü görmenizden dolayı böyle oldunuz ya .. Bu üslupla sizin burada işiniz yok güle güle ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,303
     Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Bizim yaşadığımız durumu her hangi bir Avrupa devleti yaşasa muhalefet seçimi %80-90 ezici çoğunlukla kazanırdı. Eğer bu olmuyorsa RTE nin başarısı sayarım. Adam camiye okula kışlaya siyaseti sokmuş medyayı ele geçirmiş hayali olaylar ile halkı ikna ediyorsa bu muhalefetin beceriksizliği
    O öyle değil,iktidar halkı kendisine mecbur ettiğinden,bu halkın zaten aziz nesinin dediği gibi %60 kısımı hala aptal,bunu özal zamanındada gördük menderes zamanındada,köy enüstülerini kapatan menderes itiydi,inönünün tek suçu vardı çoğul demokrası olayı,acaba Atatürk bunu neden düsünemedi ?,baskılanan halka egitim konusunda baskı yaparsan halkta böylece cahil kalır,sorun temelde,zatta bunu çok iyi kullandı güç kendisinde oldugu için ülke egitimini köreltti,muhalefet na yapsın,Türk halkı kurnazdır devamlı dagıtan yalan söyleyenden taraftır,muhalefet yeni sisteme evetmi dedi,suç destekleyenlerde,iktidar demoklesin kılıcı gibi ele geçirdigi yargıylan sesi çıkanların üstüne sürdü,muhalefetin sadece ufak hataları vardı,seçme ve dokunulmazlık,oda iyi niyetinden ve olmadı halk bunu yine anlamadı,muharrem denildi zamanında yine olmadı defolup kayboldu gitti,simdi iktidara çalısıyor,zat ise kökünden basladı,ilki kamu sendikacılığı,pesi orduya kumpas feötü iti kanalıylan,en sonu yargının ele geçmesi,simdi sıra senin gibilerle ezilmis halkın sesinin çıkması adına !!!

8.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    https://www.ensonhaber.com/gundem/mu...a-zam-yapmayin
    Aha ev sahini kiracı olayları daha da patlar.
    Kiracılar kardeş, ev sahipleri kalleş oluyor bu durumda

'Kanunen'....kanuna eklenen geçici maddeye binaen;

MADDE 4- 11/1/2011 tarihli ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanununa aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

GEÇİCİ MADDE 1- Konut kiraları bakımından bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih ilâ 1/7/2023 (bu tarih dâhil) tarihleri arasında yenilenen kira dönemlerinde uygulanacak kira bedeline ilişkin anlaşmalar, bir önceki kira yılına ait kira bedelinin yüzde yirmi beşini geçmemek koşuluyla geçerlidir. Bir önceki kira yılının tüketici fiyat endeksindeki oniki aylık ortalamalara göre değişim oranının yüzde yirmi beşin altında kalması halinde değişim oranı geçerlidir. Bu kural, bir yıldan daha uzun süreli kira sözleşmelerinde de uygulanır. Bu oranları geçecek şekilde yapılan sözleşmeler, fazla miktar yönünden geçersizdir. Bu fıkra hükmü, 344 üncü maddenin ikinci fıkrası uyarınca hâkim tarafından verilecek kararlar bakımından da uygulanır.
    https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...20220611-1.htm

2001 de Anayasa Mahkemesi birini iptal etmiş, birini etmemiş..

Anayasa Mahkemesi 2001 yılı için kabul edilen yüzde 10 oranındaki artışın, aynı yıl yaşanan ekonomik kriz nedeniyle oluşan fiyat artışlarının çok altında kaldığını; böylece, kira artışına getirilen sınırlamanın, amacını aşarak kiracı ile kiralayan arasında bulunması gereken adil dengenin kiralayan aleyhine demokratik bir toplumda makul, kabul edilebilir olarak nitelendirilemeyecek biçimde bozulması sonucunu doğurduğunu kabul etmiştir.

%100 enflasyon olan bir ortamda, %25 kira artış sınırı, mülkiyet hakkıyla çelişmektedir ve ölçüsüzdür.

2011'de kira artış oranı ÜFE iken, ÜFE çok yüksek çıkmaya başladığından, 2019 da TÜFE ortalaması değişim oranı (TÜFE değil) kabul edilmiş, bu son 2 senedir de hükümet bilinçli olarak yandaşlarına düşük faizli kredi vermek uğruna parasal genişlemeye giderek TÜFE' yi %100+ lere fışkırttığından bu düzenlemeleri getirmiştir.

https://www.gazeteduvar.com.tr/kira-...-haber-1568585

Anayasa maddesi iptal eder, ama zaman da geçer tabi...

Bunu yaparken, ekonomik koşullar nedeniyle, sosyal devlet olmanın gereği olarak kira gelirlerinden iki sene vergi almayacağız diyor mu, ya da bir emekli maaşı+kira ile geçinen vatandaşların mağduriyetini gidermek için %25-ile %100 arası %75 kira kaybını biz devlet olarak karşılayacağız diyor mu, yok...

Ev sahibi ile kiracı kavgası çıkartıp hayat pahalılığı konusunu 'tantanacılığa' gark et, yani dikkatleri başka tarafa yönelt taktiği....yersen..

Sayfa 727/1009 İlkİlk ... 227627677717725726727728729737777827 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •