Sayfa 935/1011 İlkİlk ... 435835885925933934935936937945985 ... SonSon
Arama sonucu : 8088 madde; 7,473 - 7,480 arası.

Konu: ViOP XLIX

1.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Teşekkürler arkadaşlar allah sizin sevdiklerinize uzun sağlıklı ömürler versin

Evet ABD ve Türkiye de yaşıyorum ruh halime göre çok sık Türkiye’ye geliyorum normalde bayramdan sonra giderim diyordum ama ralliyi başlatınça seçimden sonra gitmeye karar verdim
    Allah rahmet eylesin sn. thebigshort.

Tweette big short var siz değil misiniz? O da ABD / TR takılıyor.

Kalan yazdığınız her şeye katılıyorum.

canlı 500k boşta param teminatta durmuyorsa 20 kontrat açmam.

Kaldıraç artık benim için de 2 dir. 2 üstüne çıkan ateşle oynuyor, farkında değil.

2.  Alıntı Originally Posted by Zinedrimed Yazıyı Oku
    İyi demiş, elimde bir kamyon ons la bekliyorum. Cuma tekrar faiz artışı falan derken sağlam verdiler bakalım haftaya ne olacak.
    ALTINS1 + KOZAA ne ararsan alayına lönk moddayım ama bu hafta poz azaltma düşüncem var.

Borsa için yorum yok.

Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Benimde başımdan şöyle birşey geçti

Pandemi patlak vermişti o sıra da shortta idim o sıra hergün düşmeye başladı piyasa shortu kapatım long olmaya hisse toplamaya başlamıştım o dönemler de go go dedikçe piyasa V şeklinde yükseliyordu go go yaratıcısı da benimdir bu arada sonra piyasa V şeklinde eski yerine geldi ben vurgun yaptım tam pozisyon kapattığım gün mutluluktan havaya uçurken annem coronadan Vefat etti tabi o an keşke annem yaşada da şu kazandığımı verseydim dedim neyse bu sürede hissenet üzerinden ünlü bir ABD li yatırım şirketi Çalışanı adres ve telefonumu istedi tabi bende kafa buluyorlar DİE hadi geçin kardeşim bunu dedim sonra e posta verin bize dediler bir verdim davetiye uçak bileti vb vb kendimi ABD de buldum

Sonra hayatım çok değişti

Çok özel mesaj atıyorlar neden twettt sosyal medya kullanmıyorsun DİE

Bende onlara prensip diyorum ama işin Aslı hissenete olan saygım

Ben burada yazıp çiziyordum yine takip etmek isteyen buradan takip etsin değil mi ama
    Annenize ALLAH rahmet etsin inşaallah.....
    abd ye neden gittiniz ..?yine borsa işi mi....? özelse cevap yazmayabilirsin dayucum........

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    TSKB Eylık enerji bülteni var.

Geçen ay elektrik üretimi düşmüş ama kurlu güç artmış. Güneş kurulu güç payı artıyor, ama 24 saat çalışamadığı için üretimde payı daha az.

https://news-files.foreks.com/attach...t-20230413.pdf

Güneş ve rüzgar enerjisinde düzenli üretim olmadığından, enerji depolama sorunu var. Rüzgar’ın ve güneşin bol olduğu ay ve günlerde fazla gelen elektrik ile hidrojen elde edilmesi, bunun da doğalgaz ile karıştırılıp tüketime sunulması çalışmaları var...
    Türkiye’nin de bu konuda çalışmaları var...

Petrol zengini Suudi Arabistan’ın önümüzdeki yıllarda dünyanın en büyük hidrojen ihracatçısı olma hedefi var. Beş on gün önce Çin ile hidrojen konusunda mutabakat imzaladılar. Adamlar çölleri güneş tarlasına dönüştürecekler.....
    Hidrojeni dolar yerine yuan ile satarlar bakar mısınız!...
    Son düzenleme : sar; 16-04-2023 saat: 00:37.

5. Ons ta global tarafta cok yogun long pozisyonlar acilmis diye yorum yapanlar vardi.

6.  Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Yellen: Kredilerdeki geri çekilme Fed'in faiz artırımına ihtiyaç bırakmayabilir
    yellen eski fed başkanı, şimdiki hazine bakanı, ve şimdiki fed başkanı jeromiyle çatışma halindeler- karı ne zamandan beridir faiz artırımına karşı ama herifçioğlu arttırırım diyo, sana ne kaşar" diyo.. yellen böyle dediyse, fedçiler haftaya kesin şahin laflar ederler, ama sonuçta olacaklar belli, artık ya bi çeyreklik canı kaldı yada hiç kalmadı faiz artırımlarının..

benim de gözüm altında, kaçırdım diye kahroluyorum, bi alım fırsatı tanısa bari bu hafta

7. Arada ChatGPT ile ilgileniyorum şimdilik soru cevap gidiyorum ama çok ileri seviyeye getirenler varmış, paralı verisyonu daha iyi olabilir.

Zamanında bir seminderde biri Management'ın 4M ilkesi var dedi Man, Money, Material dedi sonra 4.üncüyi hatırlamadı. ChatGPT 10 tane M ile başlayan ilke üretti.

Herhangi bir hikayenin bir kısmını anlatınca o bir şekilde tamamlıyor. Şu soba hikayesini sordum anlattı. Herşeyi bilen adam olmanın havasını söndürecek bu gidiş ile. Şimdilik İngilizce düşünüp Türkçe cevapladığı için anlatım bozuklukları olabiliyor.

>>>>>>>>>>
    Bir üniversitede farklı disiplinlerden 10 profesör, bir trekking gezisine katılmış. Profesörler, otobüsle doğaya gittikten sonra yorulmuş ve ormanda bir ev bulmuş. Kapısı açık olan evde biraz dinlenmeye karar vermişler. Her biri kendi uzmanlık alanına göre evdeki soba ve baca konusunda bir görüş bildirmiş.

Fizikçi, "Sobanın merkezine yakın olmak en optimal yerdir, çünkü o zaman ısı eşit olarak yayılır ve herkes eşit bir şekilde ısınır." demiş.

Sosyolog, "Orta kısımda olmalıyız çünkü sosyal ilişkilerin güçlenmesi için etrafımızdakilerle daha fazla zaman geçirmeliyiz ve ısınmalıyız." demiş.

Felsefeci, "Sobanın konumu düşünce ve bilinci yansıtır. Merkezde olmalıyız, çünkü orada bilgelik bulunur." demiş.

Tarihçi, "Bu, tarihi bir evdir ve tarihsel olarak sobanın ortada olması geleneksel bir yerleşim düzenidir." demiş.

Antropolog, "Bu, antropolojik bir açıdan ilginç bir durumdur. Orta kısımda olmalıyız, çünkü toplumlarda merkezi alanlar genellikle önemlidir." demiş.

Psikolog, "Ortada olmalıyız, çünkü insanların duygusal ihtiyaçlarını karşılamak için birbirimize daha yakın olmalıyız ve ısınmalıyız." demiş.

Ekonomist, "Orta kısımda olmalıyız çünkü o zaman kaynakları en etkili kullanırız ve verimlilik artar." demiş.

Sanat Tarihçisi, "Sobanın merkezinde olmalıyız, çünkü bu, resimdeki kompozisyonun en iyi şekilde kullanılmasıdır." demiş.

Biyolog, "Orta kısımda olmalıyız, çünkü doğada birçok organizma merkezi bir yerde yaşar ve bu bizim doğal yaşama uygun olacaktır." demiş.

İşletme Uzmanı, "Orta kısımda olmalıyız, çünkü orada liderlik pozisyonu daha güçlüdür ve kararlar daha etkili alınabilir." demiş.

Ancak, evin sahibi olan yaşlı köylü gelmiş ve profesörlere sobayı kullanamayacaklarını söylemiş. Şaşıran profesörler sormuş: "Neden?"

Köylü gülerek, "Çünkü sobanın borusu yetmedi, dumanı evin içinde değil dışında olması gerekiyor!" demiş.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

8. Zamanında bir sosyolog arkadaşım vardı, ne iş yapar anlamadığm için önemsemezdim. ChatGPT ile uğraşırken her türlü soyal bilimlerin tepesinde şemsiye bir alan olduğunu fark ettim, yani felsefe, ekonomi, psikoloji, tarih, siyaset bilimi, hukuk, din, eğitim bilimleri, pazarlama vs her konudan ve edebiyattan anlamayı gerektirenn bir alan. Ünlü sosyologlara baktım hepsi atadan tuzu kuru kişi çıktı.

Bu dünyada serbest atış yapmak istiyorsan sosyolog veya ondan daha iyisi edebiyatçı olmak lazım.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 935/1011 İlkİlk ... 435835885925933934935936937945985 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •