Sayfa 53/1003 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 417 - 424 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1. DİBS ile ilgili şöyle bir açıklama var.
    4.2. Devlet Tahvili ve Hazine Bonosu (Dövize, altına veya başka bir değere endeksli) Faiz Geliri
    İHRAÇ TARİHİ
    1/1/2006 tarihinden önce - 70.000 TL’yi aşıyorsa beyan edilecektir.
    1/1/2006 tarihinden sonra - Geçici 67 nci madde kapsamında vergi kesintisine tabi olduğundan beyan edilmeyecektir.
    Kaynak : https://www.gib.gov.tr/sites/default...radirehber.pdf

Ayrıca başka bir metinde
    Diğer taraftan, 22.12.2021 - 30.6.2023 tarihleri (bu tarih dâhil) arasında iktisap edilen, Hazine ve Maliye Bakanlığınca ihraç edilen Devlet tahvili ve Hazine bonolarından elde edilen gelir ve kazançlar için tevkifat oranı 21.12.2021 tarihli ve 4937 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ve 28.12.2022 tarihli ve 6618 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereğince %0 olarak uygulanmaktadır. Nihai olarak tevkifat yoluyla vergilenen bu gelirler için yıllık beyanname verilmeyecektir.

Benim anladığım DİBSlerde vergi yok, beyan verme yok. Teyit edebilecek forumdaş var mıdır?

2. Elektrik okuyan 1 nisandan önce eve girmesin diye dış kapıyı kapatıp köpeği salıvermek lazım.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

3. Garanti Vakıf bile 30 lar duyulmaya başlanmış

4. Bay Kemal, Muharrem’in mekanına gitmiş az önce.

Muharrem Hoca 100 bin imzayı 1 haftada zar zor topladığı için seçimde kepaze olmamak için ( % 2-3 oy vb. ) vazgeçecek gibi kesin aday olmaktan.
    1-2 günde toplasa aday olacaktı bence.

Bay Kemal’in bize gel Muharrem teklifini muhtemelen kabul edecek.

*** Cumhurbaşkanı kesin aday listesi 31 Mart'ta Resmi Gazete'de yayımlanacak ve cumhurbaşkanı seçimi propaganda dönemi başlayacak.

Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

Alıntı Originally Posted by Mombasa kampala Yazıyı Oku
    Garanti Vakıf bile 30 lar duyulmaya başlanmış
    Vakıfbank 30 veriyor bana size özel diye geldi ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

6.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Burgan da 32 yapti
    Bu aralar pek faize bulaşmıyorum ama göz ucuyla takip ediyorum. N kolay bono hem burgandan hem de kiraz hesaptan 2-3 puan yüksek olurdu şu aralar neden %27 de takıldı kaldı bilen var mı?
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Bu aralar pek faize bulaşmıyorum ama göz ucuyla takip ediyorum. N kolay bono hem burgandan hem de kiraz hesaptan 2-3 puan yüksek olurdu şu aralar neden %27 de takıldı kaldı bilen var mı?
    Yakında arttırır
    Benim gibi seçim öncesi çıkmayı düşünen pek çok kişi vardır, bunların da önünü alması gerek bi şekilde

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Aktif bank herkese kredi vermiyor (sanırım sadece ticari çalışıyor) kredi faizleri de cok yüksek satamadigi parayida istemiyor.

Sayfa 53/1003 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •