Sayfa 879/1003 İlkİlk ... 379779829869877878879880881889929979 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 7,025 - 7,032 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1.  Alıntı Originally Posted by ozzy Yazıyı Oku
    Linkini verdiğiniz rehberin 5. sayfasında
    "Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yurt içinde ihraç edilen Dövize endeksli DİBS'ler % 10 oranında stopaja tabidir." açıklamasının hemen biraz altında

"22.12.2021 ile 31.12.2023 tarihi (Bu tarih dahil) arasında iktisap edilen, Hazine ve Maliye Bakanlığınca ihraç edilen devlet tahvili ve hazine bonolarından elde edilen kazançlar %0 oranında stopaja tabidir"

açıklaması var.
    dediğinizi atlamışım ancak ziraat te bu dibs in stopajlı olduğu bilgisi vardı. şu anda satışa kapalı olduğundan bakamıyorum. ptesi bakıp gerekli düzeltmeyi yaparım.

2.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Eurobond da stopaj 0...belirli bir orana kadar gelir vergisinde de istisna var...eurobond fonlarında ise %10 stopaj var kardan ..değişmediyse tabiki...
    bahsettiğimiz eurobond değil sn human. dibs. yabancı para cinsinden devlet iç borçlanma senedi.

3.  Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    şöyle bir yapı kuran var mı? Her ay düzenli eurobond kupon ödemesi alınması. Farklı vadelerde ve yılda 2 defa kupon veren 6 adet eurobond almak ve her ay düzenli kupon almak. alın size pasif gelir. kiracı ile uğraştın uğraşmadın derdin olmaz. vergi çıkar mı çıkar ama aldığınız evin emlak vergisi, kira gelir vergisi de var.
    orada şöyle bir şeyi de hesaba katmak gerekebilir. yılın ilk yarısında aldığınız kuponun vergisini o zamanki kurdan hesaplayıp yaklaşık bir sene sonra tl olarak ödüyorsunuz. bu da enflasyon ortamında bir avantaj.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
     Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    bahsettiğimiz eurobond değil sn human. dibs. yabancı para cinsinden devlet iç borçlanma senedi.
    Anladım ve eurobond olarak algıladım.

SM-A346E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    orada şöyle bir şeyi de hesaba katmak gerekebilir. yılın ilk yarısında aldığınız kuponun vergisini o zamanki kurdan hesaplayıp yaklaşık bir sene sonra tl olarak ödüyorsunuz. bu da enflasyon ortamında bir avantaj.
    Bunu ilk defa duydum. Yıllık kupon gelirlerinin toplamı tl karşılığı 150 bin tl yi geçmiyorsa herhangi bir beyanname vermiyorsunuz.

Benim böyle pasif gelirim var 10 dan fazla eurobondum var değişik vadelerde ortalama faiz %7 küsürlerde.

Eurobond için şu an CDS ler pek uygun değil...CDS ve eurobond ile ilgili yerel bankalara el altından haber gidince hem eurobond hemde risk primi CDS lerde ciddi değer kazanımı oldu...Ama türbülans olursa yine en iyisi eurobond diyebiliriz...

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Eurobond için şu an CDS ler pek uygun değil...CDS ve eurobond ile ilgili yerel bankalara el altından haber gidince hem eurobond hemde risk primi CDS lerde ciddi değer kazanımı oldu...Ama türbülans olursa yine en iyisi eurobond diyebiliriz...
    Doğru. Cdc ler belirleyici. Ancak CDC çok yükseldiğinde uygun eurobond bulamıyorsun. Çok kez tecrübe ettim.

Bu arada cümlenin sonuna a.q koymayı unutmuşsun

Alıntı Originally Posted by balbatros Yazıyı Oku
    Doğru. Cdc ler belirleyici. Ancak CDC çok yükseldiğinde uygun eurobond bulamıyorsun. Çok kez tecrübe ettim.

Bu arada cümlenin sonuna a.q koymayı unutmuşsun

CDS ler yükselince ben çalıştığım bankadan buluyorum..Mayısta küçük bir rakam vardı ...Kısa vadeli Eurobond u Kirli fiyat 100 den kaptım...İlk kuponda haziranda % 6.5 den hesaba yattı.

Kenarda hazır döviz olması lazım..........

Sayfa 879/1003 İlkİlk ... 379779829869877878879880881889929979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •