Sayfa 996/1003 İlkİlk ... 496896946986994995996997998 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 7,961 - 7,968 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1. Arkadaşlar,ptesi dövizden dkkm hesabımın vadesi geliyor....paranın döviz olarak kkmde devam etmesini istiyorum.o gun prosedur olarak beni arayacaklar mı yoksa benim mi arayıp soylemem lazım ? ya da belli bir saatde bankadamı olayım ?...korkum haber vermeden tl ye cevirmeleri....surec nasıl işliyor nasıl hareket etmem lazım,bilgilendirirseniz sevinirim.acemiyim kusura bakmayın.

2.  Alıntı Originally Posted by fanila Yazıyı Oku
    Arkadaşlar,ptesi dövizden dkkm hesabımın vadesi geliyor....paranın döviz olarak kkmde devam etmesini istiyorum.o gun prosedur olarak beni arayacaklar mı yoksa benim mi arayıp soylemem lazım ? ya da belli bir saatde bankadamı olayım ?...korkum haber vermeden tl ye cevirmeleri....surec nasıl işliyor nasıl hareket etmem lazım,bilgilendirirseniz sevinirim.acemiyim kusura bakmayın.
    onlar da arayabilir ama siz en geç saat 11 e kadar müşteri temsilcinizle görüşmüş olun. hatta 10:30 daha garanti olur. telefonla ulaşma ulaşılma riskiniz varsa şubeye gitmiş olun.

Alıntı Originally Posted by fanila Yazıyı Oku
    Arkadaşlar,ptesi dövizden dkkm hesabımın vadesi geliyor....paranın döviz olarak kkmde devam etmesini istiyorum.o gun prosedur olarak beni arayacaklar mı yoksa benim mi arayıp soylemem lazım ? ya da belli bir saatde bankadamı olayım ?...korkum haber vermeden tl ye cevirmeleri....surec nasıl işliyor nasıl hareket etmem lazım,bilgilendirirseniz sevinirim.acemiyim kusura bakmayın.
    Telefon ile MT görüşerek te halledebilirsiniz ancak içinize kurt düşmemesi için mutlaka saat 11 den önce gidin. MT ile görüşün , talebinizi iletin. Saat 11 den sonra kur belli olunca , banka cüzdanına yazdırarak yeni hesap durumunuzu öyle bankadan ayrılın derim.

4.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Başka bankadan getireceksen doları yazılı belge istiyormuş, şu tarihten önce dolar hesabındaydı diye....O bankadan bu bankaya DDKM den DDKM ye geçiş olmuyormuş....bu anlamda DDKM ye yüksek net prim veren özel bankada DDKM hesabı olanlar avantajlı gibi, aynı yüksek oranlarla veya biraz daha kompozit bir (bi kısmı mevduat bi kısmı DDKM) yaklaşımla net primle devam edilebilir görünüyor.
    evet durum aynen böyle.. ama eskiden iyi oran veren bankada ddkkm dönüşünün olmasının avantajlı olduğu gibi bir durum da yok. çünkü başka bankaya gidemiyorsun, yazılı belgeyle de olmuyor, 31/08 de mevduatta değil de ddkkm de olduğun için. bu da dönüşün olduğu bankanın keyfiyetine mahkum ediyor müşteriyi. onların şartlarıyla temdit etmezsen arafta kalıyorsun.

5.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    evet durum aynen böyle.. ama eskiden iyi oran veren bankada ddkkm dönüşünün olmasının avantajlı olduğu gibi bir durum da yok. çünkü başka bankaya gidemiyorsun, yazılı belgeyle de olmuyor, 31/08 de mevduatta değil de ddkkm de olduğun için. bu da dönüşün olduğu bankanın keyfiyetine mahkum ediyor müşteriyi. onların şartlarıyla temdit etmezsen arafta kalıyorsun.
    Topik katılımcılarından varsa; ING HSBC Nurol Odea gibi seçim süreci öncesi yüksek net primle DDKM yapıp da dönüş için oran alan paylaşırsa seviniriz. (Veya sonradan Akbank ve kamu bankaları da katıldı furyaya onlar da olur.)

Gerçi Nisan Mayıs gibiydi ilk herhalde, 3 aylık bağlasalar Haziran Temmuz dönüşleri olmuştur o dönem bankaların likidite bolluğu kaynaklı faiz düşürdükleri dönemdi.

6 aylık yapan varsa, onlar da Ekim gibi mi oluyor....Bir kısmının vadesi ters zamanda bitmiş bazısının da gelmemiş yani. Belki de ondan paylaşım az.

6.  Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    bahsi geçen bankamsının usd bond verimi %17 lerde
    sanırım buna "junk bond" tanımlaması yapılıyor
    Bu standart bir Eurobond değil. Sermaye benzeri. 2022'de 5. Yılında geri çağrılması bekleniyordu ama çağrılmadı. Bu da satış getirdi. Faizinin bir Garan veya Ziraat düzeyinde olmamasını gerektiren faktörler bunlar. Risksiz demiyorum ama muadili olan şey, diğer Tier 2 tahviller.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

7. Onemli bir hatırlatma. Kiracı olarak eğer evin kirasını elden veriyorsanız, yarın öbür gün işler kötüye gittiğinde ev sahibi isterse sizi öpebilir! Kayıtlı iş yapın. Bankadan resmi kira ödemesi yapın. Yoksa kötü niyetli bir ev sahibi isterse sizi kirayı ödemiyor veya eksik ödüyor diye noterden 2 kere ihtar çekip evden attırabilir. Dükkan içinde bu dediğim geçerli.

Ev sahibi yüzde 500 zam istedi! Kiracı mahkemeye gitti. Boş döndü!

Gaziantep'te ev sahibi, mühendis kiracısından yüzde 500 zam istedi. Kabul edilmeyince de kiracısının kirayı yaklaşık 10 aydır ödemediği iddia etti. Nida Terlemez 2 bin 750 TL'den 15 bin TL'ye çıkartılmak istenen kira nedeniyle isyan etti.

Türlü oyunlara başvuran ve vergi ödememek için IBAN numarasını vermek istemeyen ev sahibi, kiracısının kirayı yaklaşık 10 aydır ödemediği gerekçesiyle karşı karşıya geldi. Terlemez, "Kira ödemelerimizi IBAN'a yapmak istediğimizde bize İBAN atmadı çünkü devlete vergi ödemek istemediğini belirtti. Biz ise her seferinde İBAN istedik ısrarla vermedi" dedi.

https://m.sabah.com.tr/galeri/yasam/...et-imzalatip/3

8.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Topik katılımcılarından varsa; ING HSBC Nurol Odea gibi seçim süreci öncesi yüksek net primle DDKM yapıp da dönüş için oran alan paylaşırsa seviniriz. (Veya sonradan Akbank ve kamu bankaları da katıldı furyaya onlar da olur.)
    odea da geçtiğimiz hafta ddkkm temditte söylenen şuydu;

tümü ddkkm, prim %5
    %10 tl mevduat %54, prim %5
    %20 tl mevduat %52, prim %8
    %30 tl mevduat %50, prim %10
    tüm oranlar brüt. dışarıdana, yeni girişe prim yok.

oranlar günden güne değişiyor, haftaya farklı olabilir dendi.

Sayfa 996/1003 İlkİlk ... 496896946986994995996997998 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •